Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nawigacja GPS nowa z allegro za 11-150 zł - warto?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w związku z tym, że męczy mnie już korzystanie z telefonu jako nawigacji GPS pomyślałem o zakupie oddzielnego urządzenia. Oczywiście chcę wydać możliwie najmniej, a mieć możliwie najwięcej. Podróżuję głównie po kraju, nie aż tak wiele, dlatego nie zależy mi na doskonałej aktualności map.

Zauważyłem, że są na allegro urządzenia w cenie 110-150 zł nowe z gwarancją co najmniej rok. Parametrami nie odbiegają od urządzeń droższych wyposażonych w firmowe mapy, jak Automapa czy Tomtom.

Linki:

Nawigacja GPS 4,3" 4gb MAPY EUROPY GWARANCJA (3863744328) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

NAWIGACJA GPS 5 CALI 4GB GWARANCJA PROMOCJA (3870668750) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Czy ktoś posiada doświadczenie z użytkowania takich urządzeń? Oczywiście rozważę wgranie map typu Tomtom bądź Automapa z "innych źródeł".

Pozdrawiam, Łukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś takie No Name.

Lepiej kupić coś firmowego, np.Larka

Samemu odblokować i wrzucić np.Automapę, ma bardzo dokładne mapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do urządzeń się nie wypowiem.

Programy i mapy są dostępne.

Np. tu, ale musisz się za darmo zarejestrować.

Nawigacja satelitarna GPS lub My Navia :: Strona Główna

lub z innych źródeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link, akurat mam już tam konto :)

Jak wygląda sprawa z aktualnościa dostępnych tam map?

Sporo w Polsce się buduje autostrad, fajnie byłoby z nich korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wszystkich się też nie wypowiem.

Ja używam tylko AutoMapy na fonie, dosyć często jest aktualizacja.

Montowałem to także na kilku odblokowanych nawigacjach,instalacja bardzo prosta.

W scrakowanych wersjach niestety nie działa Traffic czyli informacje drogowe.

W płatnych wersjach nie ma z tym problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teraz nawigacje firmy Smart GPS . Oprocz baterii (1h) po 2 latach smiga az milo :) wgrywam co roz to nowe AM . nawi nie wymaga odblokowania ttlko zmiany sciezki mapy. Z pokrowcem i karta 4 gb dalem 2 lata temu 219 zl w Euro Rtv Agd. Model to SG660.

Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tańsze urządzenie to głównie mniejsza wrażliwość na dotyk, słaba widoczność gdy świeci na ekran słońce, czasami dłużej szuka gps-a. Ale to da się wytrzymać jak niewiele będziesz korzystał. Nie kupuj urządzenia z mapami TomTom-a, są rzadko aktualizowane i brakuje czasami ulic, które są oddane do użytku od dłuższego czasu. Najlepiej automapa lub mapamap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po Polsce używam Automapę w telefonie i jest bardzo dobra i dokładna . Jednak na zagranię dobry jest Igo . Szczególnie jeśli potrzeba opcji ciężarówki .Jest dokładna i co najważniejsze sprawdzona w prawie całej Europie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam od 2 lat larka i jestem zadowolony tym bardziej ze nagrywam najnowsza sobie Auto Mape na kartę wkładam i śmiga bez problemu. Jak dla mnie to tania i dobra. NAWIGACJA LARK FREE 50.3 (3890109087) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego kupuj nawigację modecom MX3 Freeway, występuje w wersji HD jak i bez, na obu rozdzielczość działa płynnie, polecam ją wszystkim klientom, znajomym od roku i KAŻDA osoba jest zadowolona, parametry ma bardzo dobre i wg. mnie jest to urządzenie które ma najlepszy stosunek ceny do jakości, jest oczywiście odblokowana, ma wbudowany odbiornik GPS glonass czyli bardzo szybko łapie sygnał (64 satelity), 2 rdzeniowy szybki procek, RAM 128MB DDR2 czy czujnik światła.

3 lata pracowałem w nawigacjach więc śmiało mogę Ci ten model polecić, za kwotę ok 300-330zł to nadal najlepsza opcja na rynku ;)

Do takiej nawi najlepiej zapodać kartę 8GB byś miał miejsce na AM, IGO czy TomToma.

Tańsze nawigacje po 150zł-250zł typu lark, manta też będą hulać ale w każdej chwili może Ci ulec usterce przycisk włączania, łącze usb itd. dość miałem różnych awarii choć są u mnie osoby którym aktualizuję mapy i jeszcze jeżdżą na 6-7 letnim larku 50.1 :kox:

Przykładowe aukcje :arrow2:Mx3 - Modecom - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc i porady. Myślę, że któreś urządzenie mi będzie pasowalo:)

Jak wygląda sprawa z aktualnościa map pobranych z internetu? Często są wrzucane nowe wersje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AM wychodzi co 2 miesiące czyli 6 razy w roku, europę biorą od firmy navteq dwa razy w roku czyli te same mapy co w garmin, becker czy navigon, jest dobra i śmiało można na niej również jeździć.

IGO co kwartał z tego co kojarzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że wersje 'bez licencji' posiadają podobna częstotliwość aktualizacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dokładnie to samo bo można ściągnąć ze strony automapy tylko nie odpalisz jeśli nie wiesz jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...