Skocz do zawartości
IGNOROWANY

pęknięta szyba przednia


risones

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniona szyba nie jest wyznacznikiem tego że auto od razu było po wypadku.

Nie ma się co spuszczać nad jakimiś numerkami itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniona szyba nie jest wyznacznikiem tego że auto od razu było po wypadku.

Nie ma się co spuszczać nad jakimiś numerkami itd.

oczywiście masz rację :) ale niektórzy dziwni są, jak sprzedawałem cinquecento, miał otarcie na masce, ale koleś się uparł że jest po dzwonie i na obu błotnikach doszukiwał się innych odcieni koloru, więc jak ktoś będzie się chciał doczepić to zawsze coś znajdzie... niestety

u mnie tajemnica się rozwiązała i wyszło, że podszybie podgniło i stąd pęknięcie :/ 150zł robocizna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takim kupcom mówi się że się rozmyśliłem i nie sprzedaję.

Poszli won z mojego podwórka. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, zajmuje się szybami samochodowymi od 10 lat a od 5lat mam własną firmę.

I faktycznie trochę prawdy jest we wszystkich wypowiedziach, ale prawda jest taka że wszystkie szyby są tak robione aby pękały co oryginał z tamtych lat to oryginał. Teraz można kupić dobre szyby ale koszta są wysokie. Co do nordgl. to faktycznie słaba jakość zamiennik, szyby potrafią bez powodu pękać i odgórnie na całą Polskę (przykaz zero reklamacji(parę razy wysyłałem i w uzasadnieniu napisali "szyba zgodna z wzorem'' czy jakoś tak :facepalm: )

Najlepsze szyby jakie obecnie są na rynku dostępne to są saint gobain sekurit na drugim miejscu Pilkington. WYSTRZEGAJCIE SIĘ BENSON I GLASPO. To samo dno i wodorosty ani wymiaru ani kształtu zbliżonego do oryginału. A jeżeli to nie jest zachowane to szyba z jednej strony leży na karoserii a z drugiej odstaje i wtedy zjazd z krawężnika lub dziura na drodze wystarczy żeby szyba pękła.

Jak ktoś potrzebuje porady lub wstępnej wycen szyby proszę pytać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak się orientujesz w szybach to pytanie mam.

Jak poznać szybę ori do B6 z grzaniem elektrycznym ma jakieś inne oznaczenie czy co, a może jakiś mocowanie wtyczki można to jakoś poznać ?

Potrzebował będę niedługo poszukać takiej a w zamiennikach nie znajdzie takiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzana szyba ma wyprowadzenie na podłączenie przewodów zasilających grzałkę. Występuje tylko w oryginale i kosztuje dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


u mnie tajemnica się rozwiązała i wyszło, że podszybie podgniło i stąd pęknięcie :/ 150zł robocizna

To niezłe musiałeś mieć tam jezioro, że aż ruda zawitała ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tajemnica się rozwiązała i wyszło, że podszybie podgniło i stąd pęknięcie :/ 150zł robocizna

To niezłe musiałeś mieć tam jezioro, że aż ruda zawitała ;)

Kolego ta rdza to przez to że przy wcześniejszej wymianie szyby uszkodzili ci lakier i w tym miejscu wychodzi rudy

Kolego jak się orientujesz w szybach to pytanie mam.

Jak poznać szybę ori do B6 z grzaniem elektrycznym ma jakieś inne oznaczenie czy co, a może jakiś mocowanie wtyczki można to jakoś poznać ?

Potrzebował będę niedługo poszukać takiej a w zamiennikach nie znajdzie takiej

Co do podgrzewanej szyby to faktycznie nie mam w żadnym katalogu nawet wzmianki że występowały. Ja osobiście jeszcze się nie spodkałem z podgrzewaną ale jak jest to muszą być podłączenia + i masa i jak podgrzewana jest cała to widać druciki wewnątrz szyby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie widać drucików.... :wink:

Wstawiłem taką nie dawno, zamiast nordglass-a, która miała może trzy lata i potwierdzam ta szyba to wielki chłam.

A tak dla informacji, po wymianie szybki poprawił się komfort podróżowania, czyli: jest wiele wiele ciszej w samochodzie, zwłaszcza przy dużych prędkościach (szyba lepiej izoluje szumy opływającego powietrza), praca wycieraczek jest o wiele cichsza, nie ma stuków przy nawrocie i nie skrzypią.

A tutaj temacik o montażu:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/90583-montaz-i-dzialanie-przedniej-szyby-podgrzewanej/

Na znanym portalu użytkownik Glasspol sprzedał w ostatnim czasie kilka sztuk, mowa o używkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...