Skocz do zawartości
IGNOROWANY

pęknięta szyba przednia


risones

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie do znawców tematu dziś wieczorem pękła mi szyba przednia od dachu w dół pionowa rysa okolo 15 cmm auto bylo mocno zamarzniete i szybka pękla podczas ruszania słychać było. Może nic by nie było w tym dziwnego gdybym nie wymieniał szyby w lato gdy pękła od magrzania i w podobnym miejscu, czy to jakies maprezenia czy jak, ostatnio wymienialem ją w nordglasie i chlopaki powiedzieli ze pekla prawdopodobnie bo byla zle osadzona tzn błąd montażu, no a teraz? tez błąd? Szlak mnie trafi zaraz całe szczescie że mam gwarancje a w razie czego mam ubezpieczone szyby. Tym razem pewnie ktoś się czepi że co kilka miechów zmieniam szyby hehe i że coś kombinuję :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie źle osadzona była że znów pękła.

Ja też 2x w ciągu 2 lat zmieniałem szybę ale kupujący nawet nie zauważył bo zajęty był elektrycznym szyberdachem :grin:

Tak mu się spodobał że nawet numerów VIN nie patrzył :grin:

Data sprzedaży to 13 styczeń :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chyba tez sprzedam bo jakies chyba jeb... fatum nad tym autem krąży :kwasny: tylko trochę szkoda bo się czlowiek przyzwyczaił hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jeb... fatum nad tym autem krąży :kwasny:

a opiles przy kupnie kazde kolko?

moze zapomniales o zapasie?

:wink:

a na serio, to troche pechowa

musial partacz wkladac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadwozie musiałoby być fest rozsztywnione a to oznacza poważne uszkodzenie i trudne do ukrycia naprawy. To chyba kolega juz by wiedział.Takie rzeczy dość szybko wychodzą.

Wysłane z mojego Trooper_X55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ale po równym ruszałeś? Nie spadłeś częścią auta z krawężnika np? - tutaj mogło ew. powstać jakieś naprężenie ale to auto musiałoby być zdrowo uderzone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że auto miało dzwona. Ale czemu nie bierzecie pod uwagę niskiej jakości szyby ? Nordglas to chyba nie za wysokie loty w marce szyb. Po za tym mam doświadczenia z ta marka szyb w innym aucie już po pierwszej zimie odkryłem sporo rys po drapanie a to mówi o twardości tych szyb. Sam mam do wymiany szybę w A4. Ale się cykam. Niech się wypowiedzą inny użytkownicy tej marki szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wcześniej jaką miałeś że Ci pękła - w sensie przed nordglasem. Bo jak ori audi Ci strzeliła od stania na słońcu to nie wierzę że to wina szyby.

---------- Post dopisany at 09:36 ---------- Poprzedni post napisany at 09:33 ----------

Przypominam że poprzednia pękła w podobnym miejscu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet najgorsza szyba dobrze wklejona nie ma prawa popękać sama z siebie.

Może podczas wklejania spłynęła na kleju w dół i oparła się o rant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem kiedys lekka stluczke ale tylko zdezak lekko pękł, a wczesniej miałem pilkingtona ale papudraki mi wstawiali i w to wierze,m a co do nordglasa to srednio polecam porobiły mi sie już duże rysy a naprawdę bardzo dbałem :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nordglas to straszny chłam. Ja założyłem tą szybę w październiku do Punto a dziś wygląda gorzej niż Pilkington który miał 6 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, każdy może mieć tu rację, bo każda z podanych przez Was możliwości może być przyczyną. A co do jakości szyb to trochę się sytuacja na rynku pozmieniała. Jak w innych branżach tak i tu mocno weszli Chińczycy i trochę namieszali, miedzy innymi Fuyao Glass Group Industries. "To jeden z największych producentów szkła na świecie, specjalizujący się w wyrobach, przeznaczonych dla przemysłu motoryzacyjnego. Dla pełnej jasności dodajmy, że chińskie szyby z Fuyao znajdziemy również w samochodach Forda, General Motors i Volkswagena. Produkowane są też dla Audi, Bentleya, Toyoty, Hondy, Nissana, Peugeota i Citroena oraz Hyundaia". :shock3: I takie szyby dałem sobie wcisnąć (choć umówiony byłem na Pilkintona, ale to dłuższa historia :facepalm:) w trakcie wymiany po przygodzie z kamieniem w ramach AC. Póki co, nic się na szczęście nie dzieje (eksploatacja: słońce, deszcz, noc - ok), gwarancja obejmuje 2 lata eksploatacji i zobaczymy...:wink:

P.S. Ceny, niestety, nie odbiegają od wyrobów Europejskich producentów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałbyś znać czy szukasz przyczyny, czy może znalazłeś :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej :) trochę odkopię temat, drugi raz w ciągu 4 lat mojego użytkowania mojej a4-ki wymieniam szybę, nie było uderzenia kamieniem. Za pierwszym razem rysa w połowie szyby od słupka po stronie kierowcy, wymiana w Euroglas na Łokietka w Krakowie, teraz od podszybia, też po stronie kierowcy.

Ostatnio zatrzymały mi się wycieraczki w połowie cyklu, poszło wzmocnienie i było spawane, po tym "zabiegu" wycieraczki głośniej chodzą jakby bardziej przylegały do szyby. Mogło to być powodem pęknięcia ? Czy podczas wymiany, szyby mogą to podregulować, czy będzie trzeba to przespawać ?

Zastanawiam się na wymianą albo w F.H.U.P. Łukasz Gugało na Dobrego Pasterza, albo Nordglass na al. 29-go listopada, ma ktoś doświadczenia z tymi firmami ?

Pozdrawiam

Edytowane przez szczyp_ior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też dwa razy pękła w ciagu 4 lat sama z siebie od dołu podszybia - nie znalazłem przyczyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Łęgu niedaleko elektrociepłowni kleiłem szybę. Za zamiennik przód do B6 krzyknęli 650 z montażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile biorą w waszych okolicach za łatanie odprysku na przedniej szybie ? Co do wymiany całej szyby to najgorsze jest to że będzie już z innym numerkiem niż produkcja auta..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innym numerkiem?? Wszyscy wstawiają zamienniki czyli nie audi a co dopiero rok produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...