Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Olej+filtry+numer części


gacyek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:), mam do was kilka pytań, a konkretnie:

1. Jakiego oleju używa serwis audi?

2. Jaki olej polecacie do 1.8T bex? (obecnie Castrol Edge)

3. Numery oryginalnego filtru paliwa, powietrza, oleju i kabinowego?

4. Jeśli nie oryginalne filtry to jakiej firmy?

5. Orientacyjny koszt wymiany w serwisie?

Dzieki, pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO leci na Castrolu, bo "Audi rekomenduje Castrola" - ale to bardziej marketing a nie profesjonalizm

Każdy z wyższej półki rekomendowany do tego silnika (motul, millers, LM, Valvoline) ale nie Castrol

Numerów części nie znam.

Różnica cenowa miedzy oryginałem a zamiennikiem wcale nie musi być duża, a jakością się mogą się różnić nawet bardzo.

Hengst

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja bym wolał na ori filtrach to zrobić a oleje polecają mi albo LM albo Valvoline więc kwestia wyboru pozostaje :). Teraz mam 5w30 czy to odpowiednie parametry do mojego silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:), mam do was kilka pytań, a konkretnie:

1. Jakiego oleju używa serwis audi?

2. Jaki olej polecacie do 1.8T bex? (obecnie Castrol Edge)

3. Numery oryginalnego filtru paliwa, powietrza, oleju i kabinowego?

4. Jeśli nie oryginalne filtry to jakiej firmy?

5. Orientacyjny koszt wymiany w serwisie?

Dzieki, pozdrawiam :)

Ad 1. Audi zalewało kiedyś na pierwszy serwis Castrola, i chyba dalej tego się trzyma.

Ad 2. I jeśli nic Ci się nie dzieje, to nie zmieniaj i śmigaj. Nie ma co kombinować, taki był było ok to i niech taki zostanie, bo ilu tu by się nie wypowiedziało każdy powie ci o swoim ulubionym.

Ad 3. Numer OE filtr oleju 068 115 561 F cena w serwisie 58 zł Dobry zamiennik HENGST BOSCH 35/ 45 zł.

Numer OE filtra powietrza 06C 133 843 cena w serwisie 110 zł dobry zamiennik j.w około 50-60 zł

Numer OE filtra paliwa do wersji FWD, OE 8E0-201-511G cena serwis około 170 zł zamiennik 120 zł.

Numer OE filtra kabiny OE 4B0 819 439 C cena serwis 124 zł. dobry zamiennik węglowy 50 zł.

Ad 4. Jeśli nie OE, to np. BOSCH, HENGST, sam to u siebie zakładam jest wykonane prawidłowo i nie kosztuje zbyt dużo.

Ad 5. Za to wszystko z wymianą tych elementów, + oliwka to nie wiem czy byś w 1000 zł się zmieścił. Niestety serwisy są stosunkowo drogie jak na Polskie realia.

Ad 6. :wink: Jak coś zapraszam do siebie, wszystko posiadam i droższe i lepsze i tańsze, coś uda się wybrać i pomóc dokonać wyboru. Podane ceny są cenami średnimi, a OE podane są ze strony VW a więc będą prawdziwe na dzisiejszy dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o filtry to tylko Knechta, olej to najlepiej do tego silnika 5W/40 Millers, motul,LM. Jeśli chodzi o oryginalny olej i filtry ja u siebie bym tego nie zastosował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KNECHT/MANN/HENGST to jeden grzyb, ale górna półka. Co do OE, oczywiście że nie ma sensy są za drogie, a nie odbiegają niczym od zamienników w/w wymienionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chwilka do wymiany mi została więc się zastanowię, ale myślę że zostanę przy castrolu skoro taki jest lany praktycznie od początku :) tylko w tej chwili mam 5w30 czy to odpowiednie parametry do tego silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knecht wystepuje jako jeden koncert z MAHLE wiec obydwa są to oryginalne produkty idace na pierwszy montaz, wcale nie sa jakies drozsze niz zwykle MANNy czy BOSCHe i ja bym sie tylko ich trzymal

oleje j.w., ze sredniej polki polece ELFa (tani i dobry olej) oraz valvolina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chwilka do wymiany mi została więc się zastanowię, ale myślę że zostanę przy castrolu skoro taki jest lany praktycznie od początku :) tylko w tej chwili mam 5w30 czy to odpowiednie parametry do tego silnika?

5w30 do 1.8T to dobry wybor i tej lepkosci sie trzymaj, ale nie zalewaj zadnego castrola!!!

moje trzy typy do 1.8T z 5w30

Ravenol 5w30 HCL

Neste City Pro LL 5w30

Valvoline Synpower 5w30

Wszystkie na syntetysznej bazie w rozsadnej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie wskazać mi różnice miedzy kilkoma metrami papieru zwinietego w harmonijke i wcisnietego w puszke którą zrobił mann czy knecht i sprzedaje za 50 zł a kilkoma metrami papieru zwinietego w harmonijke i wsadzonego w metalowa puszke którą zrobił filtron i sprzedaje za 20 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, materiał filtracyjny jest lepszej jakości oraz filtry typu premium rzadziej ulegają uszkodzeniom(zniszczeniu materiału filtracyjnego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to zapytam czy jest ktoś na forum komu uszkodził sie materiał filtracyjny? Inna sprawa. Przeciesz nawet jesli filtr zapcha sie całkowicie to i tak jest w nim zawór bezpieczenstwa, wtedy popłynie nie filtrowany olej na silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy olej 5W/30 nie jest bardziej do pompek i DPF??wydaje mi się że tak

jestes w bledzie 1.8T sa pod oleje Xw30

W bledzie to Ty jestes

Do tego silnika 5w40 lub 0w40.

Nie ma zadnego uzasadnionego sensu lania 5w30 do benzyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym bardziej w turbo gdzie turbo dodatkowo podgrzewa olej... najlepiej to 5W50 jak juz, dobry na mrozy i na upalne dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno. idac tym tokiem myslenia odrazu 10w60 bedzie najlepszy

Wg moich informacji Xw30 jest zalecany do 1.8T szybciej schlodzi silnik bo wiecej razy go obiegnie, te info nie jest wyssane z palca ani moim wymyslem

ale kazdy moze myslec i robic jak chce

kazdy lepszy katalog doboru oleju zaleca 5w30--- sprawdzilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...