Skocz do zawartości
IGNOROWANY

spalanie LPG - chyba trochę za dużo


kriiis

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

posiadam ADR w automacie i w nadwoziu avant. Instalacja Stag300 i czerwone Valteki. Czy spalanie przy obecnej aurze w granicach 13-15 litrów lpg to normalne? Na pełnym zbiorniku LPG 44 litry przejeżdżam około 300 km. Głównie miasto, ale też czasami trasa, raczej szybkim tempem +/- 140 km/h.

Byłem już u gazownika, sprawdził instalację, również sondę w trakcie jazdy i stwierdził że jest ok. Wtryski mają za soba około 80 tys. km i podobno mogą już "popuszczać", chociaż ciężko to stwierdzić na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją A4 na całym zbiorniku ok. 45l robie ponad 500km (miasto i trasa) wiec mi się wydaje ze trochę za dużo ci pali nie wiem czy przy automacie jest tak że pali więcej ale mogę być w błedzię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automat w mieście nie spali 10/100. Moje ARG w korkach po 13 spala, także wynik 13-15 zimą na zakorkowane miasto + automat nie będzie jakiś wyżyłowany.

Te silniki ekonomiczne nie są. W samej trasie przy ok 120 spali Ci sporo mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie powinno palić 11,12 litrów jednak przy mrozach powyżej - 10 spalanie może dojść do 15 , 16. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazownik u którego byłem ma avanta 1.8 i jemu pali coś koło 14-15. Mówił mi, że to normalne spalanie i że jak auto jest odpowiednio przystosowane do pracy na gazie to tak będzie spalać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie jak najbardziej prawidłowe. ADR nie jest oszczędnym silnikiem, automat jeszcze zwiększa apetyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie plus minus w normie mogło by spaść z 1-1,5L ale musisz zmienić wtryski bo valteki to szczyt marzeń gazownika nie jest, jako tako da sie wyregulować.. jako tako bo nie są w 100% powtarzalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdze po wawie. Pali mi 13,5 l na 44 l gazu wychodzi okolo 330km. Myslalem ze to duzo, ale poczytalem troche innych tematow i stwierdzam ze to normalne spalanie. W trasie przy 140km/h pali mi 11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tyle ze 1.8t jest mocniejsze i lepiej radzi sobie z budą a4 stąd pomimo większej mocy spalanie mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MI się wydaje że nie powinno przekraczać spalanie 13l/100 przy normalnych ustawieniach i całkowicie sprawnym układzie bo mam kumpla co popodkręcał na parowniku i pali dużo więcej. Ja miałem ADP a teraz mam ALZ i 12 nigdy nie przekroczyłem chociażbym nie wiem jak butował oczywiście LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie spalanie w cyklu mieszanym sięga 12 litrów fakt że mam v-ke ;) u znajomego 2,8 V6 spalanie sięga 14L a przy audi a3 1.8 miałem 11L . wszystko kwestia ustawienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie uważam ze temat do zamknięcia bo autor wykazuje brak zainteresowania a temat z lutego :decayed:

Tapnięte z iphona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 1.8 5v avanta i za 30zł robie 95 do 100 km w trasie zawsze tak sprawdzam sobie od zera gazu tankuje za 30zł jak robie 100 to jest super jechałem z gdanska do katowic 620km koszt 160,170zł w jedną strone :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...