Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

VW Polo 6N 2.0TDI CR CFF + GTB2260VKLR + DYNOSOFT

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

W samochodzie właściciel samodzielnie wykonał następujące modyfikacje:

- Swap silnika na 2.0TDI Common Rail CFF ze sterownikiem EDC17C46

- Montaż turbosprężarki GTB2260VKLR BB

- Układ wydechowy i dolotowy

My zajęliśmy się wykonaniem remapu sterownika silnikowego który oprócz strojenia objął dodatkowo:

- usunięcie DPF

- usunięcie EGR

- usunięcie przepływomierza

- usunięcie przepustnicy

- usunięcie immobilizera

- usunięcie wszystkiego innego co niepotrzebne

Warto zwrócić uwagę jak ładnie wstaje sprężarka oraz jak wysoko można kręcić ten silnik (a da się nawet jeszcze wyżej niż na wykresie). W silniku oraz turbosprężarce tkwi jeszcze potencjał, jednak wąskim gardłem jest układ paliwowy który powyżej 4600rpm traci wydajność. Jak tylko zwiększymy wydajność układu paliwowego mocy będzie więcej :)

Więcej zdjęć na naszym facebooku.

pologtb2260vklr.png

Opublikowano

niesamowite 5200obrt i 240ps

Opublikowano

Trakcji nie ma do 4 biegu :decayed:

Fajny pomysl na gokarda :kox:

Opublikowano

Czyli to na seryjnym ukladi paliwowym? Niezly zapas paliwa w serii :decayed:

Opublikowano

pięknie wstaje ta turbinka.....to jest ta z merca na łożyskach kulowych?

Opublikowano

wynik fajny gratuluje ale jest też do osiągnięcia na zwykłej VK 2x tańszej od VKRL

Opublikowano

VKLR to turbo z Meśka na łożyskach kulowych chłodzone cieczą :wink:

wynik piekny

Opublikowano

tak

Opublikowano

Wynik piękny, brakuje tylko 4x4.

Opublikowano

Troszkę kosztuje ta turbina . A w czym ona jest lepsza od gtb22 z audi ??

Opublikowano
Troszkę kosztuje ta turbina . A w czym ona jest lepsza od gtb22 z audi ??

Każdy mówi ze lepiej wstaje bo łożyska....... ale wystarczy porównać z Twoim wykresem żeby mieć wątpliwości

Opublikowano
Troszkę kosztuje ta turbina . A w czym ona jest lepsza od gtb22 z audi ??

Każdy mówi ze lepiej wstaje bo łożyska....... ale wystarczy porównać z Twoim wykresem żeby mieć wątpliwości

+1 :wink:
Opublikowano
Troszkę kosztuje ta turbina . A w czym ona jest lepsza od gtb22 z audi ??

Każdy mówi ze lepiej wstaje bo łożyska....... ale wystarczy porównać z Twoim wykresem żeby mieć wątpliwości

Dzieki za odpowiedz . :wink:

Opublikowano

Jakiś onbordzik poprosimy ;) It`s piękny .

Opublikowano
  • Autor
Troszkę kosztuje ta turbina . A w czym ona jest lepsza od gtb22 z audi ??

Każdy mówi ze lepiej wstaje bo łożyska....... ale wystarczy porównać z Twoim wykresem żeby mieć wątpliwości

Wykresem się je jeździ. Wykres to pomiar od wolnych obrotów, gdzie turbo dużo czasu aby nabrać obrotów. Dla mnie liczy się reakcja na gaz w normalnych warunkach drogowych, tzn jadę sobie ze stałą prędkością oborotową, wciskam pełny palnik i ... czekam lub też nie czekam. W starych GT2256 przy niskich prędkościach obrotowych chwilę to trwało, w GTB2260VK trwa to już mniej a w VKRL laga prawie nie czuć. Natomiast po zmianie biegu w VKLR nie ma jakiegokolwiek laga :) Jeździłem w swojej karierze wieloma samochodami z różnymi turbinami od starych GT2052, GT2256, GT2260 itp po nowe GTB2260 z Audi i BMW strojonymi zarówno przeze mnie jak również i przez konkurencje i mogę powiedzieć jedno - mimo że na wykresie nie ma za dużej różnicy np między dobrą sztuką zwykłej GTB2260VK to w normalnej jeździe różnica jest duża. Różnica w reakcja na gaz i zachowanie po zmianie biegów między w porównaniu ze zwykłą GTB2260VK zdecydowanie przemawia na korzyść VKLR.

Opublikowano

Zawsze mozna doczepic do Lupo 4motion. Master's z forum.tdi-tunning.pl takie cos mial z wywalonym ABSem i sterownikiem odczepiajacym Haldexa od 4 biegu :wink:

Opublikowano
Troszkę kosztuje ta turbina . A w czym ona jest lepsza od gtb22 z audi ??

Każdy mówi ze lepiej wstaje bo łożyska....... ale wystarczy porównać z Twoim wykresem żeby mieć wątpliwości

Wykresem się je jeździ. Wykres to pomiar od wolnych obrotów, gdzie turbo dużo czasu aby nabrać obrotów. Dla mnie liczy się reakcja na gaz w normalnych warunkach drogowych, tzn jadę sobie ze stałą prędkością oborotową, wciskam pełny palnik i ... czekam lub też nie czekam. W starych GT2256 przy niskich prędkościach obrotowych chwilę to trwało, w GTB2260VK trwa to już mniej a w VKRL laga prawie nie czuć. Natomiast po zmianie biegu w VKLR nie ma jakiegokolwiek laga :) Jeździłem w swojej karierze wieloma samochodami z różnymi turbinami od starych GT2052, GT2256, GT2260 itp po nowe GTB2260 z Audi i BMW strojonymi zarówno przeze mnie jak również i przez konkurencje i mogę powiedzieć jedno - mimo że na wykresie nie ma za dużej różnicy np między dobrą sztuką zwykłej GTB2260VK to w normalnej jeździe różnica jest duża. Różnica w reakcja na gaz i zachowanie po zmianie biegów między w porównaniu ze zwykłą GTB2260VK zdecydowanie przemawia na korzyść VKLR.

Dokładnie jak piszesz, tylko ze w pierwszym poście napisałeś "Warto zwrócić uwagę jak szybko wstaje....." na wykresie nie widać reakcji na gaz na którą ma wpływ wiele czynników miedzy innymi przeróbka turbiny umiejętność wystrojenia jej potem czy to 8 zaworów czy 16 i wydajność układu paliwowego

Generalnie dobra robota i fajny mod.\ na pewno będzie wzorem dla wielu.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.