Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zapach przez pierwsze 7 sekund po włączeniu i wyłączeniu. B5


e2rd-85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wiadomo że auta mamy już nie najnowsze i tym samym nie najnowsze parowniki , osuszacze itp .

Chciałem się was zapytać czy to normalne żę przez jakieś 7-10sekund po włączeniu i po wyłączeniu klimy czuć taki lekko nieprzyjemny(wilgotny zapach) ? Potem jest już OK

Wiadomo że pierwsze co się ciśnie na myśl to - odgrzybić klimę , ale niedawno była już ozonowana . Filtr wymieniony .

Nie chce mi się wiercić tematu , myć parownika , albo szukać przyczyny w osuszaczu .

Poza tymi paroma sekundami klima sprawuje się bardzo dobrze

Więc pytam ... Czy jest się aż tak bardzo czym przejmować ? Jak to wygląda u was ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz B5 to olej temat jeżeli tylko przez chwilę czuć niemiły zapach bo w 80% aut na początku czuć coś takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edward było milion razy ciężko jest to wyleczyć sam próbowałem łącznie z myciem parownika pod ciśnieniem alkocholem i efekt na krótki czas w dziale warsztat jest opis jak to zrobić a samo ozonowanie nic nie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wiadomo że auta mamy już nie najnowsze i tym samym nie najnowsze parowniki , osuszacze itp .

Chciałem się was zapytać czy to normalne żę przez jakieś 7-10sekund po włączeniu i po wyłączeniu klimy czuć taki lekko nieprzyjemny(wilgotny zapach) ? Potem jest już OK

Wiadomo że pierwsze co się ciśnie na myśl to - odgrzybić klimę , ale niedawno była już ozonowana . Filtr wymieniony .

Nie chce mi się wiercić tematu , myć parownika , albo szukać przyczyny w osuszaczu .

Poza tymi paroma sekundami klima sprawuje się bardzo dobrze

Więc pytam ... Czy jest się aż tak bardzo czym przejmować ? Jak to wygląda u was ?

na początek zmien filtr p.p.

a potem dokladnie zalej pianką wszystkie kanały wentylacyjne

po tygodniu jeszcze raz i za miesiąc poprawka

cięzko pozbyć sie tego syfu jak klima jest zapuszczona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia o jaki zapach chodzi bo nawet w nowym aucie na początku czuć zapach ozonu po włączeniu spręzarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jaki dobry srodek polecicie zeby pozbyc sie tego zapachu po pewnie wiele osob to ma mialem ozonowanie i nic nie pomoglo prosze o rade bo tez mi smierdzi i to przez ladnych kilkka sekund jak zapale auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rakud ASO Autorud w Rzeszowie ma co jakiś czas akcję na czyszczenie klimy. Dezynfekcja układu, mycie parownika, wymiana czynnika i oleju za 149 zł. Jak wsiadłem do auta to jebało jak w wytwórni leków. Przez 3 dni jeździłem z otwartymi oknami ale od tamtej pory mam święty spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja klime nabiałem dopiero więc może jakiś dobry środek do czyszczenia ktoś by pojecił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wymieniałem nagrzewnice to rozłożyłem cały blok dmuchawy i go przeczyściłem, jak miałem parownik na wierzchu to dostał obficie chemią. Po mimo tych zabiegów przy włączaniu i wyłączaniu czuć delikatny zapach, którego nie powinno być. Co do pianki w układ to myślę, że problem może pojawić się jak pianka wyjdzie przez nieszczelności i dostanie się do silników klap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wsiadłem do auta to jebało jak w wytwórni leków.

U mnie to nie jest taki silny smród, tylko taki lekko wilgotny zapach przez te parę sekund inny niż podczas dalszej normalnej pracy klimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo. Ale głównie śmierdzi PO wyłączeniu klimy.

Był robiony full servis klimy ale pomogło na krótki czas.

Następnym razem nabije klimę już z jakimś zapachem, bo jest taka opcja i zobaczymy na ile pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było tak samo. Zrobiono ozonowanie, odgrzybianie, etc, nic nie pomagało. Dopiero czyszczenie parownika pomogło, chociaż nie od razu. Pierwsze dwa podejścia niewiele zmieniły, ale później auto trafiło do chłopaka, który używa jakiegoś środka do odkażania narzędzi lekarskich i jak ręką odjął, drugi rok jest spokój. Niestety nie chciał podać nazwy tego cudownego środka :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tylko odplywy dobrze wyczyscił żeby woda nie stała bo mopem capi. ;-)

Tapatalk Pro Sony Xperia™

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem nabije klimę już z jakimś zapachem, bo jest taka opcja i zobaczymy na ile pomoże.

:decayed:

Niby jaki to by miało sens ?? (chyba że taki żeby ładnie pachniało pod maską jak się nieszczelność pojawi :wink:)

Przecież czynnik jest w układzie zamkniętym i nie wylatuje przez parownik .

Co najwyżej możesz sobie na parowniku wunderbauma przyczepić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...