Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Swap hamulców S4 do A4 B5


misza_miszka

Rekomendowane odpowiedzi

półos talerzowa ze skrzyni musi pasowac do danej pólosi


która bedzie pasowac pod dana zwrotnice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co mam kupić, co przerobić, a co założyć żebym miał w tym zjebanym 1.8T ANB polift FWD te 320mm? :facepalm::angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poczatek zwrotnice od S4 oraz półosie od AJLa lub V6tki (bez S4)

do tego pólosie talerzowe ze skrzyni, z której zostały wziete pólosie ale nim to zrobisz trzeba przymierzyc cale pólosie do Twojej skrzyni

moze sie okazac że beda pasować a jezeli nie to trzeba szukac odpowiednich do Twojego auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ze sie wpierdzielam pomiedzy wodke a zakaske, ale czy w B6 jest ten sam problem jesli chodzi o swap z S4 czy tylko B5 tak ma?

Czy ja tez bede musial cos zmieniac jesli biore do mnie komplet z S4 B6 czy wchodzi p&p?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poczatek zwrotnice od S4 oraz półosie od AJLa lub V6tki (bez S4)

do tego pólosie talerzowe ze skrzyni, z której zostały wziete pólosie ale nim to zrobisz trzeba przymierzyc cale pólosie do Twojej skrzyni

moze sie okazac że beda pasować a jezeli nie to trzeba szukac odpowiednich do Twojego auta

Jak te półosie talerzowe wyglądają? Co to jest w ogóle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ze sie wpierdzielam pomiedzy wodke a zakaske, ale czy w B6 jest ten sam problem jesli chodzi o swap z S4 czy tylko B5 tak ma?

Czy ja tez bede musial cos zmieniac jesli biore do mnie komplet z S4 B6 czy wchodzi p&p?

P&P

na poczatek zwrotnice od S4 oraz półosie od AJLa lub V6tki (bez S4)

do tego pólosie talerzowe ze skrzyni, z której zostały wziete pólosie ale nim to zrobisz trzeba przymierzyc cale pólosie do Twojej skrzyni

moze sie okazac że beda pasować a jezeli nie to trzeba szukac odpowiednich do Twojego auta

Jak te półosie talerzowe wyglądają? Co to jest w ogóle?

Sa to te wystające ruchome elementy skrzyni biegów do których przykrecasz półosie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaaa, to trzeba było tak od razu. :wink:


Tak patrze sobie teraz na te graty do swapu i widzę ze półoska od AJL ma 614,5mm długości, a od ANB ma 631,5mm... czuli chciał nie chciał jest krótsza.

Przeguby wewnętrzne tez się różnią, flansza niby ta sama ale w AJLu jest taka jakby podkładka: 0d5a3401a5ce37c0gen.jpg

A tu od ANB:

7e61042662b8c2c9gen.jpg


Może akurat ta podkładka niweluje długość i przy montażu odległość od skrzyni do piasty/zwrotnicy jest w obu modelach jednakowa...

Edytowane przez omzig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AJL ma większy i minimalne dłuższy przegub od ANB AEB, stąd różnica w długości półosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zewnetrzny na pewno ale z wewnetrznym tez cis jest inaczej, ale nie zgłębiałem tematu, wiec nie chcę tutsj wymyślać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kto podpowie jak w 1.8T ANB 1999r. polift zmienić heble na 320mm i wiecej??? Może ktoś przerabiał w takim modelu...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tak samo jak w AEB

podstawa to własciwe czesci na podmianę

spokojnie, powoli sobie ogarniesz co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebym miał garaż lub stodołę, to bym sobie dłubał i kombinował, a tak to napierdalam na podwórku przed blokiem i nie za bardzo mogę sobie powoli rzeźbić, potrzebuję więcej konkretów, pozbieram graty w całości i ogień! :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebym miał garaż lub stodołę, to bym sobie dłubał i kombinował, a tak to napierdalam na podwórku przed blokiem i nie za bardzo mogę sobie powoli rzeźbić, potrzebuję więcej konkretów, pozbieram graty w całości i ogień! :naughty:

zmien zwrotnice i kup przegub zewnetrzny na twoja polos i po sprawie sa do 1.8t przeguby z wew.z zebami pod twoja polos i zewnetrznymi pod zwronnice s4 b5,a4 b6....

polosie z diesla ci bezposrednio nie podejda pod skrzynie 1.8t bo tam sa inne wewn.przeguby......zobacz na allegro ale jak jest to samo co AEB stare to szukaj od 2.8v6 q,lub vr5

http://allegro.pl/przegub-audi-a4-2-6-2-8-quattro-vw-passat-2-3-vr5-i4873996032.html

http://allegro.pl/przegub-audi-a4-a6-passat-b5-1-6-1-8-1-8t-1-9tdi-i4878150142.html

ty masz ten z linku nizej potrzebujesz ten z linku wyzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche z d*py pytanie: Przerabiałeś temat, że tak napisałeś?

Edytowane przez omzig
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiał i to dawno i chyba jako pierwszy zapodał alu zwrotnice z B6/7 do B5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to przeczytaj kilka postów wyzej i bedzie jasne. :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabialem temat tydzień temu.

Co ci konkretnie potrzeba wiedzieć?

A przy okazji zmiany zwrotnic nie obniżył Ci się przód minimalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...