Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AJM montaż kpl. sprzęgła z AVF


zrywka

Rekomendowane odpowiedzi

nie jest rozwalony bo jak mowilem dwumasy z poczatku produkcji avfa i pozniejsze byly inne :) ja dalej twierdze ze ten starszy pasowalby, na fotce zreszta widac ze wizualnie nawet jest totalnie inny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no skoro zrywka miał ten starszy pasujący po numerze i nie pasował to co tu dalej dowodzić:grin: a wszelkie przeróbki rzeźby to nie P&P przecież:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze te stare dawno sa wycofane z oferty :grin: wiec na bank mial zamiennik ale nowszego typu

niech potweirdzi ze mial dokladnie w rekach dwumas z wybitym numerem 038105266k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile to ten z pierwszych lat produkcji :)

dokladnie ten ktorego nr. podales z koncowka 266k

a to nie wystarcza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to czy to normalny ori dwumas z aso z tym numerem bo moze w sklepie zamowic po numerze i dadzą mu niby dokładny zamiennik LUKa ale juz nie bedzie ten sam

klocil sie nie bede rzecz jasna ale chce miec pewnosc zeby totalnie obalic ten mit :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt miałem zamiennik LUK`a zestaw o numerze 600 0038 00 z kołem dwumasowym 415 0114 10 i jest to zamiennik orginału 038 105 266 K i do mojego silnika Audi AJM 5 gang niestety ten zestaw nie podszedł. Myślę że zmiana rozrusznika by wystarczyła, ale ja już nie mam na to czasu.

Co do zestawu LUK`a do AWX`a, AJM`a, AVB`ka i BKE to jest to numer 600 0040 00 z dwumasą 228 mm 415 0231 10. I taki zestaw zamontuję.

Najwyżej będzie tak, że kiedyś jak będę miał dużo kasy i chęci, zrobię swapa z ośki na quattro i się zrobi wtedy 240 mm.

Nie wiem czy tak naprawdę rozwiązaliśmy spór czy podejdzie 240 mm do AJM`a czy nie, u mnie nie podeszło, może w AJM`ie Passata jest inny rozrusznik i podchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jasne, wiec nadzieja nadal istnieje :) mimo wszystko AWX to i tak najlepszy seryjny zamiennik do nieco przykoksowanych aut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek dalej będę stał stanowisku że sprzęgła 240 nie wsadzisz do skrzyni 5biegowej w dieslu... p&p

Weź pod uwagę że ATJ czyli ten dwumas z końcówką K wychodził ze skrzynią 6 biegową, miał inny rozrusznik itp dokładnie taki jak jest w AVF'ach

ATJ to bliźniaczy silnik do AJM z tym, że szedł w auta z napędem na 4koła i ze skrzynia 6 (podobna sytuacja jak AWX i AVF) dodatkowo przy silnikach ATJ dokładano pompkę wstępną w zbiorniku paliwa czego nie było we wszystkich AJM'ach ... (ta kwestia poza tematem sprzęgła)

Ale niewątpliwie czekam na kogoś kto udowodni że da się założyć sprzęgło 240mm wraz z dwumasem do skrzyni 5 i rozwieje wszelkie wątpliwości w tym zakresie.

Piotrek poza tym każdy dwumas w 1.9 tdi jest mocowany na 6 śrub - dla przykładu wał korobowy w AWX i AVF jest taki sam a jeden silnik ma sprzęgło 228 a drugi 240

8 śrub każde 2.5 tdi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi srubami to wlasnie wiem pisalem wczesniej o tym

ja klocil sie nie bede przeciez, juz teraz po przymiarkach kolegi traktuje to troche jako wczesniej wspomniany "mit", bardziej to taka zajawka jak chec udowodnienia komus bez podstawnie że niby ma sie racje - takze luz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie sie wydaje, ze to tylko kwestia rozrusznika. pisalem przeciez,ze sprzeglo bylo montowane w pasku B5 AJM 5cio biegowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym AJM nie znajdziesz sprzęgła 240mm, dlatego że katalogi mylą AJM z ATJ

ostatnio właśnie po katalogu klienta wziął sprzęgło do AJM 240mm i tak szybko jak z nim przyjechał tak szybko odjechał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale samo mocowanie skrzyni do bloku jest przeciez takie samo, tak samo jak do 1.8t montowane sa skrzynie 6stki z S4 tylko ze zostawiaja ludzie stare sprzegla 228 bo dwumas z esek jest na 8 srub, jakby roznice byly jakies duze to nie dalo by sie przeprowadzic takiego swapa, wiec w druga strone na pewno to tez musi dzialas w jakis sposob, mowie tu o sprzegle 240 do 5 biegowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek tak samo jest w dieslu, przy każdej skrzyni 6 biegów możesz zostawić sprzęgło 228. Korpus skrzyń wszędzie jest taki sam czy to diesel czy benzyna. Nie zmieniasz wówczas rozrusznika - mowa o 228mm i skrzyni 6

1.8T ma taki wał na 6 śrub jak każde 1.9 i dlatego dwumas od eski nie pasuje. Znam takich co zakładają dwumase z 1.8T do diesla i też jeździ i się dobrze spisuje.

Pytanie - dlaczego nie założysz skrzyni 6 bez dystansu ok 5mm ? Bo będzie Ci skrzynia haczyć o dwumase mówimy tu o sprzęgle 240mm. Przy 5 nie ma takiego zjawiska.

Gdyby można było montować sprzęgło 240mm z dumasą pod skrzynie 5 myślę że producent spokojnie by to robił.

Większość tu uskutecznia dywagacje na podstawie zdjęć, katalogów itp. ja opisuje doświadczenia zdobyte na warsztacie ... na przełomie kilku lat pracy z grupą VAG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest dokladnie jak mowisz, ale warto czasem pokombinowac bo nei zawsze takie kombinacje koncza sie fiaskiem ;) na tym polega cała zabawa, jesli zrobi sie cos co nigdy nie zostalo zastosowane w danym aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co innego szukanie jakiegoś rozwiązania, którego nie oferuje producent czyli popularna rzeźba a co innego rozwiązanie p&p.

Osobiście uważam, że w tym temacie p&p zostało już wszystko powiedziane i nie wymaga to większych analiz ale pewnie za chwile znajdą się tacy co będą chcieli do AFN zapchać sprzęgło 240mm ze skrzynią 5.

Jeśli ma być seryjnie i dobrze (przynajmniej do ok 400nm) do każdego 1.9 TDI ze skrzynia 5 i przy skrzyni 5 - sprzęgło od AWX czyli 130konnego diesla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odgrzewam kotleta. Jaka jest właściwie różnica w sprzęgłach awx/ajm? Wszędzie na allegro jest na aukcjach że komplet pasujący do ajm/awx i nie bardzo wiem co kupić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena ta sama a zawsze jest nadzieja ze to od awx jest mocniejsze. Wiec nie ma sensu się zastanawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie zastanawiam czy kupić to od awx, pytałem czym się różnią bo nie wiem gdzie takie znaleźć. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wygladu niczym sie nie roznia, w AWX jesli juz bedzie ciutke mocniejszy docisk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto się pchać w ten koszt rzędu 500zl za komplet? Rozwazam też regeneracje samej tarczy... Dodam ze planuje program zrobić niedługo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...