Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AJM montaż kpl. sprzęgła z AVF


zrywka

Rekomendowane odpowiedzi

Skrzynia 6 biegowa jest za delikatna do 1masu. Po wykresie to sprzęgło nie ma prawa się ślizgac po 12 tysiącach.... prędzej cos się do niego dostało np olej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Valeo proponuje taki zestaw (jednomasa zamiasta dwumasy) jako zamiennik. a ja słyszałem z kolei, że skrzynie 5 biegowe są mniej wytrzymałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej mocy co pokazałes to Ci fabryczne sprzęgło nawet dosc długo pociągnie, miałem znaczniej wiecej i seryjne AFN dało rade na jakieś 70tys bez uślizgów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowi jak widać z moich wcześniejszych wpisów, standardowy zestaw nie wytrzymał. co więcej padła mi skrzynia. Pomysł jest taki, żeby włożyć większe sprzęgło, a do tego potrzebuję skrzyni 6 biegów, bo w dzwon od 5 biegowej nie wchodzi 240 mm. tylko nie wiem skąd przypuszczenia co u niektórych, że skrzynia 6 biegowa jest słabsza, skoro pakowali ją do AVF`a, AKN`a, AKE - czyli aut z seryjnymi mocniejszymi silnikami. Do tego producent Valeo proponuje w standardzie zestaw do zamiany koła dwumasowego, kołem jednomasowym.

Powtarzam jeszcze raz. Zestaw standardowy od razu po zamontowaniu, wykazywał braki przy moim wirusie. Tzn. na 3 i 4 biegu przyśpieszając z dołu wpadał w lekkie wibracje. Stare koło dwumasowe prawdopodobnie padło też ze starości, ale trudno to jednoznacznie stwierdzić.

Zestaw nowy zamontowany, to dedykowany do AJM/AWX zestaw LUK`a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co valeo proponuje... to tym bym sie tym nie sugerowal, bo sama cena za jednomasa jest bynajmniej smieszna - ok tysiac zlotych, gdzie NOWY jednomas od starszych aut w ASO kosztuje nieco ponad 6 stowek.... a to przeciez to samo, nie mowiac o uzywanych kolach ktore tez sie przeciez nie zuzywaja wiec bez roznicy czy wsadzamy nowe czy stare...

zrywka - chodzi o jednomas w 6 biegowce, gdzie miales seryjnie jednomas i skrzynie 6 biegowa?



ogolnie to jest to dla mnie juz drazniacy temat - sprzegla.... nie mowie ze wszyscy ale wiekszosc ludzi bije piane, dopytuje sie jakie mocne sprzeglo zalozyc kiedy znaczna wiekszosc z nich nie planuje (a nawet jesli planuje to rzadko realizuje ten plan) w aucie nic wiecej jak tylko program gdzie seryjne nawet juz lekko zatyrane sprzeglo z jakims przebiegiem da sobie rade.... naprawde nawet po programie seryjne sprzeglo, tym bardziej nowe DA sobie rade... i nie bedzie sie bardzie zuzywalo niz to "mocniejsze", nawet bedzie lepsze bo nei narazi innych elementow napedu na nadmierne zuzycie

to tyle ode mnie :)
to samo bylo w temacie tomka o jednomasie... ile to osob sie dopytywalo... ale moze garstka, kilka z nich zdecydowalo sie na tego jednomasa na mocnym docisku... ale kolejne zapytania co strone/dwie ciagle wracaja... te same...

Edytowane przez pioteros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat sprzęgła do skrzyni 5 biegowej został rozwiązany i zamknięty to co założył Dev jest dobre, ale jak widzisz tutaj ludzie szukają alternatywy dla skrzyni 6 biegowej gdzie jak wiadomo ten patent nie podchodzi pozatym sam pisałeś o utracie komfortu na jednomasie typu drgania etc.. jesli temat Cie drazni to po co zaglądasz ? :) oszczędź sobie nerwów :)

Edytowane przez Imhotet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drażni mnie bo robi się śmietnik na forum...

Co do 6 biegów są przecież alternatywy może nie oparte na jedno masie ale mocnych sprzeglach które bez problemu przeniosa 400km i 500nm wiec po co tez się bawić w rzezbienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...