Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jednomas z tarczą 240mm do 1.8T.


Dev

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj trza by pewnie uderzyc do majstra od sprzegla czy posiada on odp okladzine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak hop z tym dobieraniem tarczy sprzęgła. Kit spoko, jeżeli mowa twardości pedała to nieco ciężej od zmęczonego docisku. Nie ma tragedii, spodziewałem się gorszego sprzęgła. 

Edytowane przez DaveDaveDave
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały ten temat i nadal nie wywnioskowalem czy komplet od 1z podejdzie pod 1.8t q czy trzeba robić tego customa o którego się tutaj głównie rozchodzi. Mam 180 w Serii, planuje jakiegoś chipa i na tym chyba zakończę Ktoś może rozwiać wątpliwości? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro sztywne z 1z podejdzis to 1,8t 5 gang to i caly komplet podejdzie bo roznica w wysokosci obu zestawow jest ok 1mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.10.2017 o 18:51, wesz82 napisał:

Skoro sztywne z 1z podejdzis to 1,8t 5 gang to i caly komplet podejdzie bo roznica w wysokosci obu zestawow jest ok 1mm

A orientuje się ktoś jaką moc i moment da rade to przenieść? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsumie to jednak zdecydowałem się na sztywne koło od abk i sprzęgło od rs4 (taki zestaw był tu wcześniej wspomniany). Pytanie tylko czy to będzie pasować skoro ja mam skrzynie 5 a w rs4 była 6? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ale po co zapytam???

Jak nie masz co z kapusta robic oddaj dla ludzi co jej nie maja..Wszystko co jest z rsa kosztuje ujj poeniedzy.

Sluchaj zestaw ktory ja podalem smiga spokojnie uciagnie to co chcesz do siebie..

Niut w benie nie jest duzy tak jak to dzieje sie w klekocie.

Tak daja tarcze 240 mm(wszystkie 6 gang maja taki rozmiar).ale sztywne musi zostac przerobione pod new docisk czy to z ltka czy z czego tam co jest opisywane.

 

Cos ostatnio Tomek wspominal ze dal tarcze 240 do bexa na dm bez przerabiania i jest ok.Ale to on by musial to dokladnie opisac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kpl. od rs-a kosztuje całe 150zl więcej niż seryjny od AJL-a więc nie jest to wielka różnica. Ze będę musiał przerobić zamach to wiem, chodziło mi tylko o to czy nie będzie problemu żeby to ze skrzynia połączyć. Rozumiem że od klekota da radę z chipem,  ale wolę już trochę dopłacić i zrobić mocniejsze jakby mnie jednak wena poniosła i modyfikowalbym dalej. To będzie to wkoncu współgrać z tym sprzęgłem od rs-a i zamachem od ABK czy nie? 

Edytowane przez Ogryzek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś wstanie napisać ile waży ten jednomas od Audi 80? Bo kupiłem od 1z i waży jakieś 8.4kg więc w porównaniu z 12kg dwumasem trochę mało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem zebrać zalecane tu cześć i powiem Panowie że jest problem. Szczególnie jeżeli chodzi o docisk od s2 bo podobno nie jest już produkowany.

Znalzlem na stronie: http://sprawdz.auto.pl/modyfikacje-1-8t/ 

taka propozycje:

  • jednomas z audi 80 i docisk tarczą z r5 240mm

Tylko czy orientuje się ktoś co autor miał na myśli pisząc r5? Chodzi o 2.5 tdi z Audi 100,  2.2t w Benz, 2.5 tdi od a6 c4 lub ltka czy moze jeszcze coś innego lub obojętnie co? 

Myślałem też nad całym zestawem od starego 4.2 v8; Sachs 3000 951 053 co sądzicie? 

Edytowane przez Ogryzek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów,

trochę odgrzebuję, ale z ciekawości:

jak ma się sprawa z Vkami z naszej grupy? Jest sens konwersji (Valeo) bez obaw o skrzynie/półosie (ponoć dosyć mocne i cherlawym 2.4 nie do zniszczenia) czy rozsądniej zostać przy serii? Czeka mnie wymiana w tym roku i sobie szukam powoli możliwości, na Valeo dostałem dobrą cenę (na dwumasę zresztą też do przełknięcia).  Jeśli pójdę w kit Valeo to nie skończy się to próbami samobójczymi po miesiącu użytkowania?

Pozdrawiam, Jacek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja, skąd zamawialiście sam docisk z LT 2.8TDi ? dość ciężko teraz oddzielnie dostać :[

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, do jednomasy z Audi 80 2.0 ABK podejdzie mi bez przeróbek tarcza z dociskiem od 1.9tdi AWX 228mm? Jeżeli nie to co w miarę mocnego można wrzucić na ten jednomas bez modzenia go? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam założyłem sprzęgło na jedno masie na bazie koła z audi 80 i mam problem z działaniem rozrusznika po zapaleniu gdy wraca bendiks to czeszczy jak by był suchy nie smarowany na dwu masie tego nie był , moje pytanie czy muszę do tego inny będiks zastosować pacjent silnik BEX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...