Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jednomas z tarczą 240mm do Audi A4 B5 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, miał ktoś z was problem z ciężko wchodzacymi biegami szczegulnie 2 i 3 po zamianie na jednomas? :(

Opublikowano

Witam. Panowie bo chyba mi się szykuje wymiana dwumasy. Po wciśnięciu sprzęgła słychać stukanie. Do tego czasem szarpniecie przy wrzucaniu 1 lub R.Nasila się wszystko podczas jazdy w korkach. Jeżdżę paskiem b5 1.8t AWT w serii bez planów podkręcania. Komplet z AWX podejdzie do mojej maszyny czy nie kombinować i wsadzić od AWT? Jest jakaś różnica w kosztach między tymi zestawami? Pozdrawiam 

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

koszty te same, wrzuc se awxa

  • 8 miesięcy temu...
Opublikowano

czy to sprzęgło z awx ma mocniejszy docisk ? ile ono przeniesie w awt a4 b5 ? da radę te 350 Nm ?

Opublikowano

Tyle to bez problemu da radę.

Opublikowano
6 godzin temu, przem8 napisał:

Tyle to bez problemu da radę.

Ale wiesz to bo miałeś czy jak ? 

Dwumasa zostaje z awt czy idzie z awx ? 

Wie ktoś? 

I czy lepiej brać sachsa czy luka ?

Pytam bo jak robiłem jednomas w TDI ASV to żeby pasowało to trzeba było brać sachsa. 

Opublikowano
7 minut temu, Carol1976 napisał:

Dwumasa zostaje z awt czy idzie z awx ? 

Tu są różne wersje. Jednym pasuje, drugim nie. Ktoś wymieniał w bfb to pasuje do fabrycznego dwumasu, a w avj już nie i chyba podobnie jest w awt. Jeśli kupisz komplet z dwumasą to będzie pasować na 100%.

AWX wytrzymuje pod 400niuta. Sachs czy luk to bez różnicy.

Opublikowano

Właśnie gdyby moja dwumasa okazała się sprawna , to wolałbym ją zostawić i dać tylko nowy docisk i tarczę z awx , bo zestaw z dwumasą 1700 ((

  • 6 miesięcy temu...
Opublikowano

Cześć  

Ogarnąłem ten temat co do jednomasu do 1.8t i mam pytanie.

Moje auto A4 B6 1.8t quattro BEX, skrzynia wrzucona 6b GVE z 2.0tfsi B7 razem z wybierakiem.

Do tej pory był ori dwumas z BEXa (320tys nalotu ma auto) + tarcza i docisk z AWX LUKa, tarcza obita kevlarem w Makland.

Niestety dwumasa padła - pęknięta sprężynka.

Szukam co mógłbym w tą skrzynię przy moim silniku wrzucić by te +/- 450Nm spokojnie przeniosło.

Macie może jakiś sprawdzony zestaw do tego połączenia?

Póki co opcje mam takie:

1) Cały zestaw z dwumasą z BRD 240mm + rozrusznik i dystans skrzyni.

2) Opisywany tutaj zestaw 240mm (o ile uda się części dostać) pasowany i wyważany u Otoczaka, w miejsce tego co jest.

    Wtedy chyba nie potrzeba rozrusznika, nie wiem jak z dystansem i wysprzęglikiem przy skrzyni GVE. 

 

Czy znacie może jakieś sprawdzone opcje do takiego połączenia jak u mnie?

Najlepiej nie za miliony monet :)

Pozdrawiam.

 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

@Norakus może przedzwoń do tej osoby? xd

image;s=732x488
WWW.OTOMOTO.PL

Nie Uszkodzony Audi A4 - Nie Pierwszy właściciel, Czarny, Metalik, Nie Perłowy, Benzyna+LPG, 150 KM, 1 781 cm3. ABS, CD, ABS, Centralny zamek, ABS, CD, ABS,

Też BEX z GVE i pisze, że ma sprzegło od AWX'a więc może coś podpowie 

  • 10 miesięcy temu...
Opublikowano

Panowie a czy zestaw Valeo 835026 podejdzie p&p do 1.8t ajl? Ktoś przerabiał temat?

  • 3 lata później...
Opublikowano

Panowie mam pytanie może ktoś podać numer jakie  idzie łożysko oporowe do tego zestawu 1z 240mm z tarczą 2.5tdi i docisk LT ? na pierwszej stronie jest info ,że seryjne łozysko oporowe ale seryjne od czego?

Opublikowano
  • Autor

Od 1.8T

Opublikowano
20 godzin temu, Dev napisał(a):

Od 1.8T

dzięki serdecznie. A sama tarcza sprzęgła może iść z audi s6 c5 059141031 czy tylko z tdi o numerze 059141031 J ? obie są ze sprężynkami 6szt tylko ta z esy ma okładzinę litą bez tych nacięć. nie jestem pewien czy wysokość jest ta sama.

PS : tuleja prowadząca AUDI 012141181B zostaje też seria ?

Edytowane przez Carol1976

Opublikowano

dla porównania tarcza z 2,5 tdi oraz s4 b5

tarcza 2.5 tdi.jpg

s4 b5.jpg

  • 1 rok później...
Opublikowano

Witam ma  ktoś z was gotowca na sprzedaż  na już  1.8tq aeb na  240++ 

łożysko juz ledwo żyję a auto jest mi potrzebne 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.