Skocz do zawartości
IGNOROWANY

spalanie 6,9l na 100 km czy to mozliwe ?


baca9991

Rekomendowane odpowiedzi

Zostaje wiec tylko zobaczyc co VAG pokaze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc właśnie jak jest tu ktoś z opolskiego i ogarnia VAG-a to można coś podziałać. Sam jestem ciekawy czy rzeczywiście nie ma u mnie tej opcji czy tylko mi tak powiedziano...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,

nie wiem jak to robicie, ale u mnie spalanie nie schodzi ponizej 8,5l na 100km, przy predkosci 140km/h na autostradzie, przy spokojeniej jezdzie. Przy 160km/h mam spalanie ok 9,5 l. W cyklu miejskim ok 10l. Podczas dynamiczniejszej jazdy ponad 10l. Zastanawiam sie nad sprzedaza auta,poniewaz uwazam to spalanie za zbyt wysokie. Chyba ze z autem cos nie tak, ale bledow nie mam, silnik pracuje spokojnie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,

nie wiem jak to robicie, ale u mnie spalanie nie schodzi ponizej 8,5l na 100km, przy predkosci 140km/h na autostradzie, przy spokojeniej jezdzie. Przy 160km/h mam spalanie ok 9,5 l. W cyklu miejskim ok 10l. Podczas dynamiczniejszej jazdy ponad 10l. Zastanawiam sie nad sprzedaza auta,poniewaz uwazam to spalanie za zbyt wysokie. Chyba ze z autem cos nie tak, ale bledow nie mam, silnik pracuje spokojnie.....

DIESLEM ????????????????????? :shock3::shock3::shock3::shock3::shock3::shock3::shock3::shock3::shock3::shock3::shock3::shock3::shock3::shock3::shock3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,

nie wiem jak to robicie, ale u mnie spalanie nie schodzi ponizej 8,5l na 100km, przy predkosci 140km/h na autostradzie, przy spokojeniej jezdzie. Przy 160km/h mam spalanie ok 9,5 l. W cyklu miejskim ok 10l. Podczas dynamiczniejszej jazdy ponad 10l. Zastanawiam sie nad sprzedaza auta,poniewaz uwazam to spalanie za zbyt wysokie. Chyba ze z autem cos nie tak, ale bledow nie mam, silnik pracuje spokojnie.....

Tez zachodzę w głowę jak to koledzy oszczędnie jeżdżą :co: To moje drugie auto i trzeci silnik 2.0T. Wszystkie zużywają m/w tyle samo. Cuda panie, cuda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,

nie wiem jak to robicie, ale u mnie spalanie nie schodzi ponizej 8,5l na 100km, przy predkosci 140km/h na autostradzie, przy spokojeniej jezdzie. Przy 160km/h mam spalanie ok 9,5 l. W cyklu miejskim ok 10l. Podczas dynamiczniejszej jazdy ponad 10l. Zastanawiam sie nad sprzedaza auta,poniewaz uwazam to spalanie za zbyt wysokie. Chyba ze z autem cos nie tak, ale bledow nie mam, silnik pracuje spokojnie.....

Tez zachodzę w głowę jak to koledzy oszczędnie jeżdżą :co: To moje drugie auto i trzeci silnik 2.0T. Wszystkie zużywają m/w tyle samo. Cuda panie, cuda...

Ale mówimy o trasie czy mieście?

Trasa okolice 7,5 - 8

Miasto 13 :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak na razie u mnie 3 tankowanie. Samochód kupiony z przebiegiem 31500km. Manual i Avant. Pierwsza jazda z Warszawy do Poznania na autostradzie 140-160 spalanie 8,1. Drugie tankowanie i jazda podmiejska i miejska 7,5l/100. Teraz pokazuje mi 7,1 litra na 3 baku.

Zaobserwowane - jako długoletni kierowca różnych diesli ( TDCI, TDI a obecnie służbowo F31 320d) z przebiegami ok 45-60 Tkm rocznie, musze powiedzieć że można tym silnikiem jeździć jak TDI i wtedy spalanie wiele od TDI nie odbiega. Problemem jest że silnik bardzo szybko wchodzi na obroty a się tego nie odczuwa i wtedy zaczyna palić 1-1,5 litra więcej. Na autostradzie zawsze będzie palił o tyle więcej.

Obecnie służbowo śmigam BMW 320d 184 Km z 8 biegowym automatem i porównuję spalanie do tego auta. Jak już wyżej wspomniałem jadąc audi jak BMW i zmieniając tak biegi jak to robi automat to schodzę do różnicy ok 0,3-0,5 w ruchu podmiejskim i miejskim. I nie mówię tu o jeździe dziadka - jazda spokojna i płynna ale też z wyprzedzaniem na 2 i 3 do 140 km/h w obu przypadkach. BMW ma włączoną funkcję toczenia więc po zdjęciu nogi z gazu jakby wysprzęglało ale jednocześnie następuje odcięcie paliwa do silnika. Efekt - po zdjęciu nogi z gazu auto prawie nie hamuje silnikiem i dużo dłużej wytraca prędkość. W Audi musiałbym wrzucić wtedy na luz, czego nigdy nie robię z wyjątkiem postoju na światłach.

Najmniejsze spalanie dzienne na odcinku 20km to 6,2 litra

Porównując Audi do mojej poprzedniej służbówki czyli passata B6 2,0 TDI CR 140 to dużej różnicy w spalaniu nie ma. Passat palił ok 0,5 litra więcej niż BMW. ale za to przyjemność z jazdy dużo większa. :grin:

Pamiętajcie ze to silnik CJEB

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać właścicieli na jakim poziomie kształtuje się u Was w serii spalanie przy tym silniku. U mnie po mieście wychodzi około 12, to standard? czy dosyć wysoko?

Niby TFSI powinno palić mniej niż 1.8T, ale z prawdą to nie za dużo ma wspólnego...

1> FIS w tej chwili 12,3 ALL TIIME - mam BEXA'a i go uzywam :wink: (lekko zaniża względem tankowania, pewnie coś 0,3-0,4 litra/100, nie chce mi się tego regulować)

2> W mieście w tej chwili (lato) raczej ~13,5, zimą na odcinkach dom-robota-przedszkole-dom ~15

3> W trasie 120-140 w 3 osoby z jakimś bagażem ~9, jak się chwilami bujam ponad 160-200+ to już 11-11,5 -> Spalania rzeczywiste - zawsze leje pod korek i kasuje dzienny w ten sposób zbierając sobie statystyki

---------- Post dopisany at 12:17 ---------- Poprzedni post napisany at 12:15 ----------

Witam :wink:

Mam podobne pytanie jak Kolega a mianowicie, Moje a4 b6 avant quattro 1.8T 163KM 2004r. na wskazaniach Fis wykazuje spalanie na poziomie 12-15l ,litrazuje go cały czas i juz lekko zwariowałem bo tankując 9.5 L Benzyny 98 przejade ok 60 km w cyklu mieszanym .....czy jest to normalne spalanie??? a zaznaczam że jadę jak emeryt bo już nie wiem co sie dzieje jednoczesnie tracąc przyjemnosc z jazdy...:slina: Trzy dni temu wymieniłem Sonde lambda na oryginał Bosch bo swiecił mi sie czek na Fisie ,po wymianie zniknoł błąd ale spalanie - naiwnie mając nadzieje sie nie zmieniło ....Jezdze nim od miesiąca są w nim opony zimowe Falken 235/45/17 ....!!!!- ktos chyba zaszalał ....ale czy ma to większe znaczenie na spalanie ??? Jak jest z tym spalaniem ,może cos nawala albo jest do wymiany ,prosze o pomoc albo sugestie ,lub przekierowanie na odpowiednie tematy Forum....

Dziękuję i pozdrawiam....:wink:

j/w - nie widzę w tym nic nadzywaczajnego jak na 1.8T w Q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klubowicze macie duże spalanie w porównaniu z moim. Przejechalem od wyzerowania 1500km by sprawdzac systematcznie spalanie.. Spalanie na Fis wynosi 8.4 l 50/50. A manualne sprawdzanie przez tankowanie zawsze 20l , wychodzi w granicach 7,7l /100km.. Pozdrawiam miłośników 4 kółek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak trasa to ok. Zapraszam do Wroca to spalanie wykręcisz w godzinach szczytu tez ładne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Czy to prawda multitronic pali mniej od manuala przy spokojnej jeździe?:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien a jak jest w praktyce to raczej prawdy się dowiesz bo ilu ludzi tyle opini, stylów jazdy, różnych setupów w autach itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien a jak jest w praktyce to raczej prawdy się dowiesz bo ilu ludzi tyle opini, stylów jazdy, różnych setupów w autach itp

Wiem:wink:

Jednak Bardziej się pytałem o teorię :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim 1.8TFSI multi 160KM najmniej uzyskalem 5.9 l/100 jadac 80km/h i zaliczajac pare postojow na czerwonym. Srednia z 800km w stylu mieszanym i zaliczonym dosyc dlugim korkiem wyszla 8.3l/100. Auto mam od niedawna ijestem zadowolony ze spalania. Przesiadka z diesla udana i mam nadzieje, ze tak zostanie.

Tankuje tylko 95 na bp. W trybie S spalanie to juz inna bajka ale tez przyjemnosc z jazdy super. Na P spala okolo 1l/h a na D na swiatlach okolo 1,5l/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po programie i wymianie kolektora spalanie spadło do 11 na mieście i 8 w trasie:) oczywiście przy jeździe w granicach rozsadku;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie auto w serii przebieg teraz 36 tys mil czyli 58 tys km - Spalanie na FIS - Trasa 6.4/6.5L np jak jeżdzę na lotniska czyli około 150 km w 1 stronę przy korkach ale jazda tak na 6 biegu do 120 na tempomacie max , co do miasta to wynik z fisu 8.8L dosyc duzo ale trasy mam znowu bardzo krotkie bo do pracy okolo 2-3 km ,, przedszkole 1-2 km to wszystko raz / 2 razy dziennie i korki i motor nie rozgrzany jak wiadomo ale tragedii nie ma chociaz moje wczesniejsze b7 2.0 tfsi mniej palilo na miescie niz ta b8 ale zadowolony ogolnie jestem z wyniku z trasy , mysle ze przy jezdzie okolo 90 km/h mozna zejsc ponizej 6.0L :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnia z całego baku liczona z tego samego dystrybutora do pierwszego odbica + pełnej złotówki wyszła 7,3. 25% miasto, 65% nieautostradowo, 10% autostradowo i to mocno autostradowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie minimalne spalanie jakie uzyskałem przy spokojnej jeździe to 5,8l/100, teren pagórkowaty.

Po prostej przy małym ruchu prędkość 80-110 w tym 30km autostrady daje wynik ok 6,1l/100

Natomiast normalna jazda na trasie to ok 7 litrów.

Miasto ok 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...