Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy po włączaniu klimatyzacji powinien od razu pracować wentylator chłodnicy klimy?


jarek12

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy jaką masz temperature ustawiono wew. auta na panelu a także jaka jest temp. otoczenia.

I tą właśnie różnice ,,dobija,, przez zwiększenie szybkości obrotowej wentylator od klimy z czytującym przy tym 2 czujniki czyli z czujnika wew. i zew. auta.

Czym mniejsza temp. otoczenia tym niżej ustawiaj na panelu bo bedzie Ci dłuzej ,,pompować,, klima zeby usyskać Twoją temp. w środku kórą sobie tam pstryknełeś.

Osobiście tak robie bo pokonuje krótkie odcinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie zawsze startuje wiatrak nie wiem czy tak powinno byc dzieje sie to nawet jak na dworze jest +6C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze ma chodzic na 1 biegu, dopiero jak wiatrak nie daje rady i rosnie cisnienie w instalacji przelacza sie na drugi bieg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skraplaczu klimatyzacji (chłodnicy) jest czujnik ciśnienia. Gdy niecały czynnik skrapla się ciśnienie przekracza zadaną wartość, jest to sygnał do odpalenia wiatraka. Im mniejsza różnica temperatur na zew i wew auta tym "łatwiej" klimatyzacji schłodzić wnętrze auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy ja mam taki problem że u mnie klima chodzi a ten wentylator od klimy wogole nic ;/ co może być przyczyna ? jak go sprawdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obok zbiorniczka płynu wspomagania masz brązową wtyczkę, rozpinasz i na krótko pod aku

Tapnięte z Nokia Lumia 1320

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, podepnij wentylator na krótko, ale jest spora szansa, że padnięty bo to się zdarza.

Ogólnie sam wentylator ma się włączyć na biegu pierwszym >>zawsze<< jak włącza się klimatyzacja i nie zależy od niczego innego (chyba, że temp jest poniżej 5st C i nie da się włączyć klimatyzacji). Sygnał na wentylator zostaje podany wraz z włączeniem klimatyzacji, jeżeli jest ona sprawna to wentylator ma pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie dzialal wogole dalem na krotko i tez nie chodzi wiec padnięty wentylator :decayed:

---------- Post dopisany at 21:23 ---------- Poprzedni post napisany at 21:22 ----------

kupowac uzywke ori czy nowy chinol ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz w pobliżu jakiegoś zakładu co przewija silniki? To w znakomitej większości przypadków prosta naprawa, tam jedynie trzeba szczotki wymienić i maksymalnie komutator, a kupując używkę może kupić taki co też już jest na końcu swojej drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam to tam jest w jednym ramieniu mała śrubka (philips) i jak ją wykręcisz to przekręcasz go przeciwnie do ruchu wskazówek zegara o jakieś 2-3 cm i powinien wyjść. Trochę ciężko go wytargać bo jest mało miejsca ale jest to możliwe do wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie ma czynnika to wentylator nie ruszy. Prawidłowo jak jest wszystko ok. to wentylator startuje od razu po włączeniu klimy.

U mnie nie startuje od razu, po chwili rusza, szybciej gdy jest gorąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...