Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Korozja błotnikow A4 B8 2008


djmostek

Rekomendowane odpowiedzi

Dla wszystkich zainteresowanych, jak wygląda adaptacja listw ochronnych na błotnikach A4 w jasnym kolorze przesyłam zdjęcia. Listwy te kupiłem w ASO AUDI w Krakowie za cenę ok.43zł/szt., zamontowane są od 2 miesięcy i jestem b.zadowolony. Listwy te nieszczególnie rzucają się w oczy, poza tym większość nowych aut z grupy VW/AUDI ma właśnie takie listwy, stąd wygląda to naturalnie. Listwy pasują idealnie, polecam przed ich montażem wyłamanie plastikowych kołków (jest to konieczne przy starego typu błotnikach) oraz naklejenie na całej ich powierzchni dobrej taśmy montażowej (fabrycznie nałożona taśma może być niewystarczająca).

Z pozdrowieniami dla Simon-75.

http://www.fotoszok.pl/show.php/2297117_cam00992.jpg.html

http://www.fotoszok.pl/show.php/2297118_cam00991.jpg.html

http://www.fotoszok.pl/show.php/2297121_cam00990.jpg.html

http://www.fotoszok.pl/show.php/2297122_cam00989.jpg.html

http://www.fotoszok.pl/show.php/2297123_cam00987.jpg.html

http://www.fotoszok.pl/show.php/2297124_cam00986.jpg.html

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dokładnie wygladają te listwy niezamontowane, ma ktoś fotkę?

PS. Jak tak czytam o problemach z korozją w B8 to śmiech mnie ogarnia... gdzie ta jakość marki premium...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dokładnie wygladają te listwy niezamontowane, ma ktoś fotkę?

PS. Jak tak czytam o problemach z korozją w B8 to śmiech mnie ogarnia... gdzie ta jakość marki premium...?

przewaga dzięki technice! :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dokładnie wygladają te listwy niezamontowane, ma ktoś fotkę?

PS. Jak tak czytam o problemach z korozją w B8 to śmiech mnie ogarnia... gdzie ta jakość marki premium...?

przewaga dzięki technice! :grin:

Coś ta technika się sp...liła Niemcom :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d*py dali !!!!

już z 10 lat dają :decayed:

pytanie tylko czy w każdym rodzaju części celowo,czy niektóre im najzwyczajniej nie wyszły

Edytowane przez Rabbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dokładnie wygladają te listwy niezamontowane, ma ktoś fotkę?

3aftbovo.jpg

k5qrfvmv.jpg

rgxejhxd.jpg

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tak czytam to widze ze na b5 sie nie nauczyli... zamiast podgiac blotnik od wewnarz tak zeby bylo jak najmniejsz prostopadlej powierzchni do kierunku latania odpryskow tak robią ranty na centymetr i potem sie dziwi czlowiek ze ocynk a rdzewieje

jakbym mial fabryczny nowy samochod odrazu bym zrolował ranty z przodu żeby została sama krawędź błotnika

nic to nie da w b6 gniją błotniki nawet przy łączeniu na dole z progiem,także...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A ja jestem świeżo po malowaniu przednich błotników, wczoraj odebrałem auto. Mam tylko nadziej że korozja już za mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A ja jestem świeżo po malowaniu przednich błotników, wczoraj odebrałem auto. Mam tylko nadziej że korozja już za mną.

za Tobą będzie jeśli założysz listwy ochronne, choć i tak nie w 100%, błotniki gniją poprzez uszkodzenia lakieru od kamyków, które wyrzucane są spod kół, więc nowy lakier pomoże, ale dopóty, dopóki nie zostanie ponownie uszkodzony. Polecam zakup listew, tym bardziej, że koszt znikomy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błotniki gniją poprzez uszkodzenia lakieru od kamyków, które wyrzucane są spod kół,

Błotniki gniją ponieważ pomiędzy błotnikiem a nadkolem (za szmacianym nadkolem) jest taka półka a pod błotnikiem w miejscu mocowania jest luka którą ma wypływać wszelaka woda, niestety to się zapycha błockiem i utrzymuje wilgoć, no i jak się łatwo domyśleć gnije od środka. Same kamyki to tylko 30% winy gnicia błotników.

Zabezpieczać srodki błotników i nadkoli, czyścić szczelinę i zakładać osłony plastikowe a na pewno przedłuży to żywotność błotników o kilka lat

Edytowane przez andynl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błotniki gniją poprzez uszkodzenia lakieru od kamyków, które wyrzucane są spod kół,

Błotniki gniją ponieważ pomiędzy błotnikiem a nadkolem (za szmacianym nadkolem) jest taka półka a pod błotnikiem w miejscu mocowania jest luka którą ma wypływać wszelaka woda, niestety to się zapycha błockiem i utrzymuje wilgoć, no i jak się łatwo domyśleć gnije od środka. Same kamyki to tylko 30% winy gnicia błotników.

Zabezpieczać srodki błotników i nadkoli, czyścić szczelinę i zakładać osłony plastikowe a na pewno przedłuży to żywotność błotników o kilka lat

Przyczyna jest dokładnie taka jak pisze Andy. Same listewki to tylko ochrona rantu błotnika. Jestem właśnie w trakcie zabawy z zabezpieczeniem. Dzisiaj zrzuciłem nadkola, opryskałem alu-teufel spezial z pędzelkiem i wpłukałem cały syf karcherem. Jutro suszenie zabezpieczenie antykorozyjne i dopiero listwy. Dodam że na rancie od wewnątrz błotnika w górnej jego części też jest masę błota.

20150410_183155.jpg

20150410_183245.jpg

Tu widać jak bierze to spłaszczenie nad progiem do którego przykręcony jest błotnik, a nie tylko jego rant.

DSC07477.jpg

I to na finał :)

Edytowane przez krystian3769
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetna robota

zrzucenie nadkoli to tylko parę śrubek, czy dłuższy temat?

Edytowane przez Kamyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę śrubek torx i spinek i nadkola zdjęte............

20150411_100624.jpg

Tak wyglądał rant prawego błotnika po oczyszczeniu. Tu widać robotę po odpryskach z kamyczków

20150411_113248.jpg

Rant zabezpieczony łącznie z całym błotnikiem od wewnętrznej strony.

20150411_115301.jpg

20150411_115249.jpg

20150411_162722.jpg
I odświeżenie tarczy z zaciskiem :)

Oczywiście ochrona lakieru też siedzi na silikonie do szyb.

Edytowane przez krystian3769
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d*py dali !!!!

już z 10 lat dają :decayed:

pytanie tylko czy w każdym rodzaju części celowo,czy niektóre im najzwyczajniej nie wyszły

Gdyby OOOO doskonale zabezpieczali auta i wyglądałyby one doskonale nawet po kilku latach to nowe auta nigdy tak dobrze by się nie sprzedawały

Co do błotników w B8 uważam, że zaliczyli lekką wpadkę jakościowo-technologiczną, ale co tu się dziwić jak błotniki nawet w nowych A8 korodują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś z właścicieli poliftów się wypowiadał,ale u mnie te listwy były już założone fabrycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...