Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naprawa zatartych wycieraczek


piotrcar

Rekomendowane odpowiedzi

sorki za arogancje tylko kilka stron przeczytałem (pierwszą i ostatnią).Jest szybka metoda uleczenia czy trzeba wszystko rozbierać??:wink: Bo rano rozruch wycieraczek mam dosłownie ręczny:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mieć to dobrze zrobione i spokój na długi czas to trzeba rozebrać, wyczyścić i przesmarować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakladal ktoś może mechanizm wycier. z alegro te do 100zl a nawet widze za 50.Będzie to śmigać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo przydatny wątek, w a4 chyba bardzo często to się zdarza, chociaż ja mam już spokój chyba ok. roku i mam nadzieję, że nie będę musiał tego po raz kolejny rozkładać. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu mam to za sobą. Wczoraj mechanizm mi się kompletnie zaciał i wycieraczki staneły.

Zrobiłem od 12 do 17, na spokojnie z czego z 1-1.5godziny jezdzilem po mieście w poszukiwaniu o-ringów, w końcu dostałem w Nomi chyba 3/8cala do syfonow. Wszystkie inne były za grube.

Syfu w ramieniu było co nie miara.

Podszybie ciągnąłem od rogu pasażera bez zginania, poziomo do gory - udało się (wczesniej szampon z woda aby był poślizg).

Koniecznie sciagacz do ramion - ja miałem ten mały yato, zerwałem gwint w srubie a następnie ukreciłem uchwyt, wypieprzylem uchwyt i śrubę, wkrecilem śrubę z łbem 13 i to dało radę idealnie.

Tak szybko moje wycieraczki nie chodziły nawet jak kupił em auto.

Dziwie się w ogóle ze ten silniczek był w stanie poruszać ramionami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki za arogancje tylko kilka stron przeczytałem (pierwszą i ostatnią).Jest szybka metoda uleczenia czy trzeba wszystko rozbierać??:wink: Bo rano rozruch wycieraczek mam dosłownie ręczny:facepalm:

Ja w A6 C5 jak kupiłem ledwo chodziły, prysłem WD40 z kluczowych miejscach i rano śmigały już dobrze :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie duża puszka wd40 przedłużyła żywot wycieraczek o 10 miesięcy, po tym stanęły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy w które miejsca prysnąć wd-40??? nie mogę tego znaleźć na zdjęciach ,trzeba takze coś rozbierać aby prysnąć

???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kivlov - na tej stronie (strona 16) masz nowe zdjęcia, skorzystaj z opisu z pierwszej strony + nowe zdjęcia. to w zupełności wystarczy by przeprowadzić regenerację wycieraczek.

piotraudi - 4 zdjęcie na tej stronie, czerwona strzałka przedstawia miejsce gdzie trzeba prysnąć WD40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja psikałem przez parę WD40 bez rozkręcania czegokolwiek i nic nie pomagało. Jednak porządne wyczyszczenie, rozebranie i ponowne nasmarowanie smarem pomaga i mi teraz wycieraczki śmigają jak nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pozbyć się obudowy tej od wycieraczek bo od komputera to kilka śróbek i już a ta obudowe jak wyjąć aby nie połamać bez niej nie wyciągne silniczka wycieraczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pozbyć się obudowy tej od wycieraczek bo od komputera to kilka śróbek i już a ta obudowe jak wyjąć aby nie połamać bez niej nie wyciągne silniczka wycieraczek

Wszystko jest w temacie, poczytaj to się dowiesz, a nie dubluj pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego gdybyś był tak uprzejmy to byś, nie pisał abym nie dublował pytań, ale byś podał link gdzie jest to podane lub sam byś mi to opisał przeglądałem i nie wiem wszystk90o sie zaczyna gdy ta obudowa jest już ściagnieta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego gdybyś był tak uprzejmy to byś, nie pisał abym nie dublował pytań, ale byś podał link gdzie jest to podane lub sam byś mi to opisał przeglądałem i nie wiem wszystk90o sie zaczyna gdy ta obudowa jest już ściagnieta

To warto poczytać zanim za coś się zabierzesz, od szukania jesz szukajka a nie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H4mm3R i oto tym sposobem zamiast podać link do interesującego tematu piszesz głupoty nie związane z tematem

najpierw z szukarki skorzystałem nic nie znalazłem, więc dopiero napisałem wiec kolego jezeli nie masz interesującego mnie tematu nie dubluj tematu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pozbyć się obudowy tej od wycieraczek bo od komputera to kilka śróbek i już a ta obudowe jak wyjąć aby nie połamać bez niej nie wyciągne silniczka wycieraczek

Chodzi Ci o podszybie? Taka osłona na szerokość całej szyby? Należy ciągnąć równocześnie do siebie i trochę do góry. Trzeba się z tym trochę pomęczyć aż się uda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...