Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVF/AWX] Poduszka silnika z czujnikiem - jak oszukać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam powiedzcie mi jak oszukać komputer zakładając zwykłą poduszkę silnika mowa o a4 b6 1.9 w chwili obecnej założyłem zwykłą poduche po pomiarach we wtyczce wsadziłem zwykły opornik 22 omy błąd znikną lecz po przejechaniu błąd wróćił z tego co wiem jak auto stoi to poducha z czujnikiem jest miękka a jak auto jedzie robi się twarda. nie wiem jak to oszukać. może już ktoś to przerabiał?

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano

Witam. mam ten sam problem ale jescze nie zdeceydowałem się czy założyć z czujnikami poduszki czy bez (moj silnik to 1.9 TDI 130km).

Czy zauważyłem różnice poza tym wyskakującym błędem.

Doradz czy założyć ori z czujnikami(cholernie drogie) czy te bez czujnika.

Jest sens zakładać z czujnikami??

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

dołączam się do tematu, a4b7 1.9 tdi. czeka mnie wymiana poduszki z czujnikiem...

Opublikowano

Tylko ori. Zamienniki są z samej gumy a ori gumowo olejowe

Opublikowano

kolega jarek882 dobrze pisze miałem podobnie jakiś czas temu w B6 zamienniki tylko guma a ori gumowo olejowa w serwisie audi koszt okolo 500 zł jak dobrze pamietam ja zakupiłem używkę w dobrym stanie od B7

jak narazie jeźdze poł roku i wszystko ok a przynajmniej mam ori :)

niby mówią nie kupować używek ja zaryzykowałem i jak narazie nie narzekam :)

Edytowane przez visabita4

Opublikowano

Zamienniki tam nie działają.

Używka lub nowe oyginał.

  • 1 rok później...
Opublikowano

A nie wie ktoś może czy te od 1.9tdi pasują do 1.8T BFB, bo szukam zamienników ale te co mam są trudno dostępne jako używane i interesuje mnie czy te od diesla dużo się różnią, mowa cały czas o tych z czujnikami. pozdrawiam.

Opublikowano

mowa cały czas o tych z czujnikami.

Według mnie jest tu mowa o poduszkach z zaworkami.

Opublikowano

Dokładnie, on reguluje przepływ oleju między komorami, dzięki czemu poduszka w zależności od potrzeby może być twarda lub miękka.

f92f79b5fa6434932b16d2350ec3983f.jpg

Opublikowano

Ale mowa tu o błędzie widocznym w VAGu/vcds czy wyskakuje Wam błąd na desce?

Opublikowano

Na desce nic nie wyskoczy.. Ja już temat przerabiałem bo nie byłem świadomy po co w ogóle ten czujnik :) wróciłem do oryginału szukałem długo typowo pod 1.9 ale z dostępnością uzywek bylo ciezko zaryzykowałem i wsadziłem od 2.5 i w moim przypadku jest ok nie to co na zamiennikach :) więc radze nie bawić się w nawet najlepsze zamienniki bez czujnika !! a jak komuś szkoda 500zł za nową poduchę z czujnikiem to warto znależc ori uzywke w dobrym stanie ok 120zł od 2.5 tdi i być zadowolonym :D pozdo

Opublikowano

A jakie będą konsekwencje jazdy z poduszką bez czujnika? Poza błędem w komputerze?

Opublikowano

Dokładnie, on reguluje przepływ oleju między komorami, dzięki czemu poduszka w zależności od potrzeby może być twarda lub miękka.

f92f79b5fa6434932b16d2350ec3983f.jpg

Kris , wiesz że dzwonią , tylko nie wiesz w którym kościele :decayed:

Zaworek nie ma nic do przepływów oleju w poduszce, otwiera tylko i zamyka przestrzeń powietrzną znajdującą się wewnątrz poduszki , zmieniając jej charakterystykę tłumienia, co dobrze widać :kox: na załączonym wyżej obrazku :hi:

A jakie będą konsekwencje jazdy z poduszką bez czujnika? Poza błędem w komputerze?

Poza zmniejszonym komfortem i trwałością samej poduchy pewnie nic się nie stanie .

Chyba że przy mocnym upalaniu diseliny poducha rozerwie na dwie części i silnik wypchnie maskę do góry :P:grin:

Na desce nic nie wyskoczy.. Ja już temat przerabiałem bo nie byłem świadomy po co w ogóle ten czujnik :) wróciłem do oryginału szukałem długo typowo pod 1.9 ale z dostępnością uzywek bylo ciezko zaryzykowałem i wsadziłem od 2.5 i w moim przypadku jest ok nie to co na zamiennikach :) więc radze nie bawić się w nawet najlepsze zamienniki bez czujnika !! a jak komuś szkoda 500zł za nową poduchę z czujnikiem to warto znależc ori uzywke w dobrym stanie ok 120zł od 2.5 tdi i być zadowolonym :D pozdo

Charakterystyka poduszek uzależniona jest od wagi silnika , a także momentu obrotowego jaki on generuje.

Jak piszesz że poducha z 2,5 tdi pracuje w 1,9 tdi poprawnie , to tylko się cieszyć, bo łatwiej coś znaleźć z używek :)

P.S.

Ten "czujnik" to już chyba na zawsze w tych poduchach zostanie :P

Witam powiedzcie mi jak oszukać komputer zakładając zwykłą poduszkę silnika mowa o a4 b6 1.9 w chwili obecnej założyłem zwykłą poduche po pomiarach we wtyczce wsadziłem zwykły opornik 22 omy błąd znikną lecz po przejechaniu błąd wróćił z tego co wiem jak auto stoi to poducha z czujnikiem jest miękka a jak auto jedzie robi się twarda. nie wiem jak to oszukać. może już ktoś to przerabiał?

Elektrozawór poduchy to obciążenie oporowo-indukcujne (cewka elektryczna ).

Być może sterownik potrafi rozróżnić że po zapodaniu w jej miejsce opornika brakuje składowej indukcyjnej i też wali błędem :decayed:

Jeżeli tak bardzo irytuje Ciebie ten błąd, a poduchy nie zamierzasz wymieniać to po prostu na kabelku do niej powieś sam elektrozawór z jakiejś starej poduchy i powinno być OK :naughty:

Raczej wątpię by sterownik silnika , poza tym że widzi ją podłączoną , jeszcze w jakiś sposób weryfikował czy ona spełnia swoje zadanie właściwie :whistling:

Edytowane przez piotrsob1

Opublikowano

Może być bo jakąś dtrke translatorem tłumaczyłem. [emoji14]

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witam, dziś u kolegi miałem okazje podlaczyc sie pod kompa, aby sprawdzić ogólnie co się dzieje i też wyskoczył błąd z tym czujnikiem od poduszki silnika, ogólnie jakie są tego objawy fizyczne? ( bo od niedawna nabyłem auto i wszystko się zdaje że jest ok, chociaż nie mam porównania) i czy jezdzić czy lepiej zmienic? Wprawdzie nie raz czulem jak stalem na swiatłach ze talepalo silnikiem ale myslalem ze to dwumas sie konczy, badz pompowtrysk.

  • 6 miesięcy temu...
Opublikowano

ja Panowie dorwałem dziś poduchę z 1.9TDi z czujnikiem od passerati, oczywiście ORI, koleś miał nówkę bo mu została, udało się kupić za 100zł z gwarancją rozruchową, jeśli będzie wszystko ok to podam nr. Aczkolwiek nr są takie jak na mojej starej ori audi...różni się jedynie początek 8E0- audi, a w VW 4B0...1999 379 E. Mam nadzieję, że będzie oki. Odezwe się jak założę

Edytowane przez jaku8891

Opublikowano

różni się jedynie początek 8E0- audi, a w VW 4B0...1999 379 E.

Będzie pasić :)

Opublikowano

różni się jedynie początek 8E0- audi, a w VW 4B0...1999 379 E.

Będzie pasić :)

dzieki za potwierdzenie...teraz bede spal spokojnie :P

Opublikowano

Ja 2 lata temu założyłem zamiennik i po 10-12 tyś. km. przestała że tak powiem spełniać swoje zadanie. Założona teraz ori i 30 tys km i nic się nie dzieje.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.