Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wady i zalety 3.0 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

6 wtrysków 7 tys plus rozrząd same cześci 2 tys conajmniej i robota z pozostałymi klamotami, typu filtry, uczelki, oringi, olej itd itp 2-3 tys

Opublikowano
4 godziny temu, Wosiu96 napisał:

Witam wszystkich ;) W przyszłym roku będę szukał b7 w okolicach 30tys zł i mam pytanie odnośnie tego silnika 3.0
Jak cenowo wygląda teraz wymiana wtrysków oraz rozrządu? Czytając cały temat to trochę odechciewa się tego silnika i zastanawiam się czy nie skłonić się ku sprawdzonemu 1.8t. Dzięki z góry.

Jeśli Cię nie stać z to bierz  1.8.

 

Opublikowano

No 1.8t jest o niebo tańszy w utrzymaniu i serwisowaniu. 

Opublikowano

1.8 -O niebo słabiej jedzie i niebo więcej spala.

 

 

Edytowane przez sleza

Opublikowano
1 minutę temu, sleza napisał:

I o niebo słabiej jedzie.

 

W przypadku serii to faktycznie. Ale pomodzony odpycha się nawet fajnie , a nawet lepiej od 3.0

Bosterowa 1.8t przykładem - ponad 500koni.☺

Opublikowano

CCWA kolegi z forum zgodzony na 300 chyba 80 KM i 660 Nm bo automat kręci do pierwszej 100 w 4.86

Opublikowano

Ccwa to inna generacja silnika - nowa  a 1.8t to lecia jednostka.

Notabene Bosterowa i tak lepiej wymiatała zobacz w necie.☺

Tyle w temacie bo niema co się licytować.  

 

 

Opublikowano

Każdy automat w B8 wytrzyma więcej a 380 nie przebijesz bez swapu magistrali i pompy.

Booster wpakował majątek w auto, które w codziennej eksplantacji jest kosztowną udręką. 3.0 robiący sprint realnie w okolicach 5 sek jest ekonomiczne, komfortowe i  wymaga tylko podstawowych modów

Edytowane przez marcin4x4

Opublikowano
W dniu 9/23/2017 o 19:10, bosniak_sg napisał:

CCWA kolegi z forum zgodzony na 300 chyba 80 KM i 660 Nm bo automat kręci do pierwszej 100 w 4.86

No to moj..  w "idealnych" warunkach :) 1 osoba w aucie 1/3 baku...  Moc obecnie 354 kunie i 650Nm plasko.. (mozna bylo wiecej dowalic, ale kazdy tuner boi sie o automat, jaki by to nie byl :))

Tak jak pisal Marcin jestem na granicy paliwa i zeby zrobic cos wiecej potrzebne jest +/- 3-4k PLN..  i rzadko ktory tuner chce sie podjac wymiany magistrali i kalibracji.. wiem ze Dynosoft robil cos takiego dla Orla..

Opublikowano

Nie robi się tego codziennie a niewielu tunerów ma skila i chęci.

Odnośnie super elitarnej forumowej 1,8T wypływają kolejne kwiatki https://www.facebook.com/pg/Fmotors-360556834143902/photos/?tab=album&album_id=687052824827633

Opublikowano

Wracając do pytania autora to jak by nie patrzeć to zaleta że 1.8t jest o wiele tańszy w utrzymaniu w stosunku do 3.0 tli. 

Pisze to nie dla tego że posiadam 1.8t ale sam myślałem o zmianie właśnie na 3.0tdi.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Wiadomo.. 1.8t brzmi jak blender.. ;p
I pojemnosc robi swoje.. z taka sama moca max, przyjemniej sie jezdzi 3.0..

Natomiast po przejechaniu sie v8tt zapomonasz ze inne silniki istnieja ;-)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Opublikowano

Miałem 1.8 w TT jeździło się wspaniale,3.0 tdi to już inna liga.

Opublikowano

1,8 T dobre było kiedyś choć dla mnie ten silnik to zawsze był paliwożerny śmietnik. Takie mam zdanie i nic tego nie zmieni.

3.0 tdi tej generacji też nie urywa choć znacznie niższym kosztem wyciągamy lepsze moce i Q mamy w pakiecie.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.