Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wady i zalety 3.0 TDI


posti_a6

Rekomendowane odpowiedzi

Apropo twojego przelotu, jaki to przelot jak nie ma DP i masz 2 katy? Wiesz co to przelot?

Weź pod uwagę że to jest DIESEL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie rozrząd i wtryski to nie byłoby o czym gdybać.

Jak by 2.0 TDI miał bezawaryjne wtryski i niezniszczalny rozrząd na łańcuchu, to można by mówić, że faktycznie w porównaniu do tego 3.0 wali po kieszeni niebotycznymi kwotami. Ale za jedno i drugie trzeba płacić w 2.0 tylko mniej niż w 3.0, a różnica nie jest aż tak przytłaczająca. Poza tym w 2.0 bywają inne problemy, których 3.0 nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, pisałem to kilka razy ;]


Mały Of, czy który z Kolegów mógłby mi cyknąć fotkę wlepy z ciśnieniami powietrza w oponach ?

U mnie niestety ktoś zbyt dokładnie mył auto..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://lh3.googleusercontent.com/Ms2VQFn1Cd3zaDvtMVjImT_IJfGYZ9gxAvwUzljydaMzrXnXgZ7zlnJlrO5bAAn4et9CVyT8YcDG5Xo=w1054-h680

A czemu mój samochód nie przewiduje kół 18"? :eusathink:

Edytowane przez poczekaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nalepka jest nie od tego auta ? Ja miałem auto fabrycznie na 235/40/18 tak jak na wlepce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej nikt wlepki nie przekładał. Nieważne i tak nie planowałem wkładać 18".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, tak myślałem że 2,5 dla 18 to za mało.

hmm wlepy często drukują i przyklejają, może tu powstawał błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki pytanie trochę na temat bo o przelotach rozmawialiście...orientujecie się czy można jakoś dostać flanszę ta która jest skręcana do turbo w 3.0 TDI a jest elementem kata? Czy tylko samodzodzielne wytworzenie z jakiegoś grubego płaskownika wchodzi w grę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki pytanie trochę na temat bo o przelotach rozmawialiście...orientujecie się czy można jakoś dostać flanszę ta która jest skręcana do turbo w 3.0 TDI a jest elementem kata? Czy tylko samodzodzielne wytworzenie z jakiegoś grubego płaskownika wchodzi w grę?

Musisz sobie samemu dorobić, bo nikt nie sprzedaje gotowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki pytanie trochę na temat bo o przelotach rozmawialiście...orientujecie się czy można jakoś dostać flanszę ta która jest skręcana do turbo w 3.0 TDI a jest elementem kata? Czy tylko samodzodzielne wytworzenie z jakiegoś grubego płaskownika wchodzi w grę?

Musisz sobie samemu dorobić, bo nikt nie sprzedaje gotowca.

wykrec ten downpipe z katem, zawiez do dobrego mechesa od wydechow, odbierz z wycietym katem :)

Jak koles obeznany, to zrobi sobie konstrukcje do ktorej przykreci kolektor, wytnie kata i wspawa rure pomiedzy. (nie ma potrzeby robienia tego na aucie)

Ja placilem za taka przerobke 50zl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam do kupienia ASB 06r, zrobione wszystkie wtryski rok temu i górny napinacz, za auto gość chce 38 000 (full opcja w sline). Silnik nie grzechocze ale zakladajac ze przy przelocie 250k robiony byl tylko gorny napinacz moge sie spodziewac ze caly rozrzad bedzie do roboty?

Edytowane przez Virnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest takie ryzyko. Ale jest też szansa że bez problemu przejedziesz 100 tys. km. Nigdy nie wiesz... Ale jak samochód w dobrym stanie to po wymianie wtrysków z takim wyposażeniem cena jest w miarę ok. Najwyżej zrobisz ten rozrząd za 4k i będziesz miał z głowy największe problemy z silnikiem na wiele lat. No chyba, że z wtryskami nie jest tak jak mówił właściciel.

Edytowane przez poczekaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślisz że na miejscu będzie negocjacja na chociaż połowę rozrządu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż zdjęcia w dziale zakup kontrolowany, to coś ludzie podpowiedzą. Tak to ciężko wywróżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też pytanko OF, sorki z góry :hi:

Jakie dokładnie jest ori turbo w 3.0 ASB? To jest KKK czy Garrett? Jaki to jest dokładnie model? Coś nie mogę znaleźć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w a4 kkk bv50 0054

z resztą sam możesz u siebie sprawdzić, nawet górnej osłony silnika nie trzeba ściągać

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...