Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Etapy budowy i podnoszenia mocy w silniku 1.8T w Audi A4 B6/B7

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

cena hybrydy to kolo 1500-1700 zł, hmmm znam kogos kto miał takie 3 sprężarki dwie jeżdzą do tej pory, jedna sie rozpadła po paru dniach ;) Miałem w rekach tą która sie rozpadła, aluminium strony zimnej straszna lipa bez porownania do ori, + słabo odlane..

Opublikowano

Rozpadla? Co dokladnie z nia sie stalo? Ja duzo jezdze, kilka razy do roku robie trasy halifax uk-bialystok. Bedzie lipa jesli rozwali sie w trasie. Gdzie mozna kupic taka hybryde? Masz jakies namiary? Jakie moce mozna uzyskac na niej jesli wymienie wtryski, dp, fmic z remapem na silniku bfb?

Edytowane przez latex

Opublikowano

podobno wiekszosc problemów z tymi k04-15 wynika ze złego wyważenia moze warto by to wywazyc jeszcze raz ? :) (pomijam nedznej jakosci uszczelki) no i rozmiar kola wydechowego w chinczyku jest rozmiary 2mm mniejszego niz ori k04-15, kolektor kup sobie zeliwny hi-flow tez z chin... ten co pokazałes nie bedzie pasował. Rozważ budowe hybrydy na bazie k03-29 moim zdaniem lepsze niz chinczyk.. no ale to moje zdanie ;)

jaka jest cena takiego turba k03-29? pewnie tylko oryginal i cena kosmos?

czy ktos ma z was doswiadczenia z k04-015 chinolami? Jakie moce uzyskaliscie? Jak jest z trwaloscia?

Jak chcesz to moge Ci ogarnąć takue turbulum lub cos wiekszego.

Opublikowano

Posiadam Seata Cordobę Cuprę 2000r,. 1.8T

Dotychczas przeprowadzone mody:

- k04-023

- wydech 2.5 cala na jednym tłumiku bez KAT-a

- FMIC

- Wtryski S3

-4 Barowy regulator ciśnienia paliwa
- zewnętrzna pompa paliwa MB ( nie wiem jaka spec z Genowefy nie potrafił mi wytłumaczyć :) )
- Filtr stożkowy K&N ( ponoć ma lepsze przepływy powietrza niż mój BMC )
- DP S3
-Sonda szerokopasmowa

Teraz chce założyć głowicę z AGU wałki z ADR Wtryski 440cm dołożyć chłodnicę oleju i zrobić dolot zimnego powietrza do filtra.Oraz wystroić to wszystko jak trzeba.

Jakiej mocy mogę się spodziewać ??

To mój obecny wykres:

5cdbd8cdaee23fa5m.jpg

Strojenie było robione na uszkodzonej turbinie, więc efekty są takie a nie inne.

Opublikowano

mysle ze w maksie ze 25-30km wiecej

Opublikowano

A co ciekawego napiszecie o swiecach?

Opublikowano

do serii :

- NGK BKR6E (miedź tania, ale wymiana co max 10k)
- NGK BKR6EIX (Iridium - wiadomo )


z lekkim koksem..

NGK BKR7E (Copper)
NGK BKR7EIX (Iridium)


do większych mocy (oczywiście przy stocku tez zadziała..)

NGK BKR8EIX (Iridium)
Bosch FR5DTC (Copper)

Opublikowano

A slynne pfr6q?

Opublikowano

Mozesz zamienic na PFR7Q

Opublikowano

a taj naprawde co dają wałki z ADRa?

ma sens ich montaż?

Opublikowano

Sens jest przy wiekszych sprezarkach

Opublikowano

A slynne pfr6q?

PFR różnia się od BKR szczeliną.. 0.8 vs 0.9mm

Sens jest przy wiekszych sprezarkach

true.. chociaż... ;))

Opublikowano

a przy takiej hyrbydzie od K03s od DEVa .. ? bo dla 3-5 ps to nie ma sensu bo rożnica nie do odczucia..

Opublikowano

a przy takiej hyrbydzie od K03s od DEVa .. ? bo dla 3-5 ps to nie ma sensu bo rożnica nie do odczucia..

Jak bardzo bys sie jej nie przygladal to nie bedzie to duze turbo ;)
Opublikowano

hehe Marcin ma racje.. ;) kiedys sie interesowałem tymi wałkami to widzialem po 20-30 koni przyrostu ale na td04 td05 na audizine mozna sobie poszukac

Opublikowano

Witam mam pytanko

czy moge i czy podejdzie glowica AEB na blok APU

chce zalozyc glowice z szerokimi kanalami a mam juz blok apu czy lepiej poszukac tak jak pisal

BOOSTER

"blok z 06A ( AVJ, BFB, AMB, BEX )" i na to glowice dac

i wyczytalem na necie jeszcze ze szerokie kanaly sa w AEB,AGU,AFY,AJH ale nieweim czy to prawda i czy to podejdzie

Pozdrawiam

Opublikowano

Podejdzie spokojnie.

Opublikowano

Podejdzie spokojnie.

;);)

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Super temat. Ale mnie ciekawi jeszcze sprawa wydechu. Może warto by było dopisać jaka wielkość minimum do jakich mocy. Niby wiadomo, że im lżej w turbinie tym lepiej, ale jeśli ktoś celuje mniej więcej 240km na k03s to jest sens robić większy niż 2,5cala? A może w ogóle seryjny 2,25 wystarczy tylko wywalić kata i zrobić dp?

A tak a propos to jaką średnicę ma wydech w 1.8t BEX?

Opublikowano

2.5 cala bedzie git do ponad 300KM

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.