Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i działanie Audi Drive Select A4 B8 2008-2012


Patrox

Rekomendowane odpowiedzi

No można :)

W zielonym menu pozmieniali?

Przy braku przełącznika kanały 63 do 66 mają być ustawione na 4=individual (dotyczy przedlifta)

W Modelu po lifcie kanały 63,64 i 65 nie zmieniamy kanał 66 ma standardowa wartość 15, zmieniając tę wartość na 47 dojdzie wybór Efficiency

A tak w ogóle jesli spodziewaliście się że po wciśnięciu (przełączeniu) na Dynamic włączy wam się rakietowy silnik, no to BIG pomyłka.

Różnice są niewielkie a najlepiej da się wyczuć na pedale gazu, szybciej reaguje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa szybkie pytania. Czy na MMI z czerwonym wyświetlaczem idzie to zakodować? I czy jest sens bawić się w to w przypadku skrzyni Multitronic (mam 1N3) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zielonym menu pozmieniali?

czy chodzi o ustawienie ZIELONYM MENU CAR ---> CARDEVICELIST ---> ZAZNACZONY Charisma

i Pozniej przechodzimy do CARMENUOPERATION ---> zaznaczamy wartosc 5

to tak. Idę odkręcić zmiany i dam znać jak wyszło…

kurde, zapisałem stare wartości kanałów jakie miałem przed zmianami ale nie zapisałem kanału 63, czy może ktoś mi podpowiedzieć co tam mogło być???? ;) pozostałe mam tak: 63 - ?

64 - 218, 65 - 0, 66 - 15. Wydaje mi że że tam było 0, możliwe?
edit:
zmieniłem wartości na pierwotne tzn
kanał 63 - 0 (chyba taki był poprzednio)
kanał 64 - 218
kanał 65 - 0
kanał 66 - 47 - zgodnie z sugestią andynl ale opcja Efficiency się nie pojawiła, zostały tylko comfort/auto/dynamic
zero zmian w jeżdzie, albo na tyle małe że nie zauważam, ale raczej brak :(
Edytowane przez koppara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


kanał 66 - 47 - zgodnie z sugestią andynl ale opcja Efficiency się nie pojawiła, zostały tylko comfort/auto/dynamic

No mam tu rozpiskę z innego forum i stoi że powinno się pojawić :eusathink:



zero zmian w jeżdzie, albo na tyle małe że nie zauważam, ale raczej brak :(

Sądzę że nie zauważasz musisz pojeżdzić na comfort i się przyzwyczaić a potem wrzucić na dynamic, powinienes odczuć różnicę,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja efficiency jak rozumiem ma pojawić się obok auto i individual? Muszę przestawić kanały 63-66, bo mam polifta, a zmieniłem na 4 :) Przełącznika nie mam i oczywiście ciągle mi wraca na auto :) Koppara - widzę że mamy podobne auta i mieszkamy obaj w Wawie, musimy się ustawić i porównamy :) Np. na wtorkowym w Arkadii. Ja widzę różnice, ale rzeczywiście są nieduże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - kto ma fabrycznie ADS? :)

ja mam. wrzucalem swoje kodowanie pare postow wyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra dziś trochę więcej pojeździłem i może poczułem lekką różnicę między ustawieniami silnika/skrzyni. Ale różnica jest tak delikatna że nie mam pewności czy to efekt placebo, moja chęć by było inaczej czy to faktyczna różnica :grin: Zmiana ustawień kierownicy nieodczuwalna :kwasny: No cóż, opcja dla bajeru żeby się pochwalić i powiedzieć pasażerom by się trzymali bo zmieniam charakterystykę silnika mojego kopciucha i oto przybywają konie mechaniczne :banan:


a na spota się faktycznie kiedyś wybiorę żeby faktycznie porównać kilka opcji :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy w czym może być problem, że kanały 63-66 mam "not available" ? może być za słaby bordnetz ? kabel china 11.11.2 chyba ok. Mam multitronic, 1N3, MMI 3G low.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy w czym może być problem, że kanały 63-66 mam "not available" ? może być za słaby bordnetz ? kabel china 11.11.2 chyba ok. Mam multitronic, 1N3, MMI 3G low.

A wpisałes PIERWSZE kod zabezpieczajacy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bez wpisania kodu było w tych kratkach że wymagany kod security czy jakoś tak. Po wpisaniu kodu kanały - not available...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bez wpisania kodu było w tych kratkach że wymagany kod security czy jakoś tak. Po wpisaniu kodu kanały - not available...

A jaki masz nr MCE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i mod działa na MCE 8K0 907 063 (bez literki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bez wpisania kodu było w tych kratkach że wymagany kod security czy jakoś tak. Po wpisaniu kodu kanały - not available...

A jaki masz nr MCE?

Ogarnąłem temat, nie miałem zaznaczonego bit 5 w byte 7 ...

Ogólnie kiera chodzi troszke inaczej, a multitronic w dynamic to chyba tak samo jak w trybie S co też do codziennej jazdy niezbyt pasuje. Nie zauważyłem różnicy między comfort a auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem na podane wcześniej wartości dla polifta:

63 - 0

64 - 218

65 - 0

66 - 47

I wreszcie widzę coś poza auto i individual :) Są też efficiency, comfort i dynamic. Zobaczymy jakie są różnice w czasie jazdy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych co maja skrzynie automatyczna mutitronic. Jesli ustawie sobie na ADS dynamiczny tryb to na FIS wyswietla sie "S z numerem przełozenia" nawet na trybie D dzwigni biegów.

co jesli bym chciał zeby auto jechało tak jak na trybie dzwigni biegów D to co musze ustawic na ADS. Bo jesli zmienie na AUTO lub CONFORT to i tak na FIS wyswietla "S z numerem przełozenia".

A co jesli bym chciał zeby biegi przełączały sie na niskich obrotach jak to sie dzieje na trybie D dzwigni biegów to co mam ustawic na ADS. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych co maja skrzynie automatyczna mutitronic. Jesli ustawie sobie na ADS dynamiczny tryb to na FIS wyswietla sie "S z numerem przełozenia" nawet na trybie D dzwigni biegów.

co jesli bym chciał zeby auto jechało tak jak na trybie dzwigni biegów D to co musze ustawic na ADS. Bo jesli zmienie na AUTO lub CONFORT to i tak na FIS wyswietla "S z numerem przełozenia".

A co jesli bym chciał zeby biegi przełączały sie na niskich obrotach jak to sie dzieje na trybie D dzwigni biegów to co mam ustawic na ADS. :mysli:

indywidual :) i w MMI ustawić to co chcesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...