Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i działanie Audi Drive Select A4 B8 2008-2012


Patrox

Rekomendowane odpowiedzi

"STG Anpassung -> Funktion 10

Security Acces Code 20113

KANAŁY 63,64,65,66

Standard mamy ustawienia 2 (Auto)) --> Zmiana wartości z 2-3 pozwoli nam jezdzic tylko w trybie dynamic.

1 = Comfort

2 = Auto (Standard)

3 = Dynamik

4 = Individual

Jeśli nie mamy guzika od zmiany trybu jazdy Drive Select kanały 63-66 zmieniamy w każdym na wartość 4"

A jeśli mamy przycisk to w kanałach 63,64,65,66 jakie wpisujemy wartości ?

Takie :

KANAŁY 63,64,65,66

63 - 1 = Comfort

64 - 2 = Auto (Standard)

65 - 3 = Dynamik

66 -4 = Individual

?????

Kto to wymyślił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DLA POSIADACZY MMI 3G LOW HIGH : Sterownik 5F ( 2009-2011)

MODUŁ CENTRLANEJ ELEKTRYKI 09 (Bordnetz)

STG Anpassung -> Funktion 10

Security Acces Code 20113

KANAŁY 63,64,65,66

Standard mamy ustawienia 2 (Auto)) --> Zmiana wartości z 2-3 pozwoli nam jezdzic tylko w trybie dynamic.

1 = Comfort

2 = Auto (Standard)

3 = Dynamik

4 = Individual

Jeśli nie mamy guzika od zmiany trybu jazdy Drive Select kanały 63-66 zmieniamy w każdym na wartość 4

Jeśli mamy system MMI 2G MMI 3G

Po założeniu przełącznika ADS musimy zmienić kodowanie:

STG 09 (Bordnetz)

STG Anpassung -> Funktion 10

Security Acces Code 20113

KANAŁY 63,64,65,66

1 = Comfort 63

2 = Auto (Standard)64

3 = Dynamik 65

4 = Individual 66

Składamy wszystko do kupy z powrotem i cieszymy sie w pełni funkcjonalnym AUDI DRIVE SELECT

Pierwsza strona tematu....

Pytanie czy dobrze to rozumiem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to jest bzdura. W tych kanałach ustawiamy domyślny tryb przypisany do max czterech kluczy. Niestety mam tylko jeden klucz i nie mogę tego sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DLA POSIADACZY MMI 3G LOW HIGH : Sterownik 5F ( 2009-2011)

MODUŁ CENTRLANEJ ELEKTRYKI 09 (Bordnetz)

STG Anpassung -> Funktion 10

Security Acces Code 20113

KANAŁY 63,64,65,66

Standard mamy ustawienia 2 (Auto)) --> Zmiana wartości z 2-3 pozwoli nam jezdzic tylko w trybie dynamic.

1 = Comfort

2 = Auto (Standard)

3 = Dynamik

4 = Individual

Jeśli nie mamy guzika od zmiany trybu jazdy Drive Select kanały 63-66 zmieniamy w każdym na wartość 4

Jeśli mamy system MMI 2G MMI 3G

Po założeniu przełącznika ADS musimy zmienić kodowanie:

STG 09 (Bordnetz)

STG Anpassung -> Funktion 10

Security Acces Code 20113

KANAŁY 63,64,65,66

1 = Comfort 63

2 = Auto (Standard)64

3 = Dynamik 65

4 = Individual 66

Składamy wszystko do kupy z powrotem i cieszymy sie w pełni funkcjonalnym AUDI DRIVE SELECT

Pierwsza strona tematu....

Pytanie czy dobrze to rozumiem ??

UP

UP

UP

To jak to w koncu bedzie z tymi kanałami 63 64 65 66 ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kazdym z kanalow wpisujemy to samo czy w kazdym z kanalow inna wartosc ? Jesli to samo to jaka wartosc przy opcji z przyciskiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, jak to w końcu jest z tym ADS-em, zamontowałem wczoraj przycisk i ni hu, hu żeby zmienić tryb, podświetla się tylko tryb który jest ustawiony w kanałach, w MCE 09 cały czas bląd włącznika charisma, podłaczony zgodnie ze schematem (zresztą wielkiej filozofi nie ma), kodowanie dokładnie jak w wątku, jak zmieniam w kanałach na 1,2,3,4, nie działa, po zakodowaniu we wszystkich kanałach na 3 auto jest faktycznie w trybie dynamic, na MMI też nie mogę zmienić trybu, wraca zawsze do ustawionego w kanałach, przy zakodowaniu w kanałach na 1.2.3.4 w MMi cały czas auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nie tak z włącznikiem lub kabelkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nie tak z włącznikiem lub kabelkami.

Marcin, a czy bez włacznika da się zmienić tryb w mmi bez zmiany kodowania w kanałach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko Concerta, ale myślę że się nie da. Bez przycisku można sobie kompem w tych czterech kanałach ustawić domyślnie Individual i wtedy zmieniać z poziomu MMI. Ja dołożyłem przycisk bo przy Concercie nic nie wyświetla, nie ma w ogóle opcji Individual i jakakolwiek zmiana jest możliwa tylko VCDSem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko Concerta, ale myślę że się nie da. Bez przycisku można sobie kompem w tych czterech kanałach ustawić domyślnie Individual i wtedy zmieniać z poziomu MMI. Ja dołożyłem przycisk bo przy Concercie nic nie wyświetla, nie ma w ogóle opcji Individual i jakakolwiek zmiana jest możliwa tylko VCDSem.

Dziwne, po ustawieniu w kanałach na 4, czyli indyvidual i po zmianie w opcjach silnika i servo na dynamic nie jedzie jak na dynamic, dopiero zmianie w kanałach na dynamic czyli 3 jest odczuwalna różnica. a z przyciskiem d*pa, to co ustawię w kanałach to się wyświetla też na przycisku ale jakiejkolwiek zmiany trybów nie da się wykonać, martwy przycisk, może faktycznie przycisk uwalony, tylko jak to sprawdzić :jerk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zmieniasz w Individual z wypiętym przyciskiem, to czuć różnicę? Może uwalony przycisk coś blokuje? Tak tylko gdybam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nie tak z włącznikiem lub kabelkami.

Marcin, a czy bez włacznika da się zmienić tryb w mmi bez zmiany kodowania w kanałach ?

Się da tylko będzie Ci waliło błęda o braku włącznika.

Ja bym sprawdził włącznik na Twoim miejscu albo połączenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nie tak z włącznikiem lub kabelkami.

Marcin, a czy bez włacznika da się zmienić tryb w mmi bez zmiany kodowania w kanałach ?

Się da tylko będzie Ci waliło błęda o braku włącznika.

Ja bym sprawdził włącznik na Twoim miejscu albo połączenia

Połaczenia są ok, błęda i tak wali pomimo, że jest włącznik, kojarzę , że zaraz po podłaczeniu włącznika błędu nie było i chyba podświetlały się wszystkie tryby na włączniku, po chwili była d*pa i od tego momentu jest tylko podświetlany tryb który ustawię w kanałach, bez możliwości zmiany, pewnie włacznik padł :kwasny:

---------- Post dopisany at 11:20 ---------- Poprzedni post napisany at 11:18 ----------

A jak zmieniasz w Individual z wypiętym przyciskiem, to czuć różnicę? Może uwalony przycisk coś blokuje? Tak tylko gdybam.

Nie, przed montażem przycisku też tak miałem, że tylko po zmianie w kanałach na 3 było odczuwalne a z poziomu MMI żadnej zmiany trybów wykonać się nie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już + i - Podłączyłem przede mną kolejny problem :/

W kosteczce w którą trzeba się wpiąć nie mam fioletowego na 4 pinie :/

Fioletowy mam na 2 pinie....a na 4 mam żółto/szary

20140719_145657.jpg

Co z tym dalej ???

Zaraz wyjdzie ze nie da sie tego podlaczyc :/ trafi mnie wtedy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 2010 ( mały lift) roku były zmiany w instalacji :wink:

Podpinaj pod 4 PIN ( żółty/popiel)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...