Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5-99r 1,9 TDI AHH] Jakie radio pasuje?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Pomimo przeglądanie forum oraz wizytach na elektroda.pl i innych nadal nie mogę połapać się jakie radio będzie grało bez przeróbek w moim aucie. Moja wiedza w tym temacie jest bardziej niż znikoma i terminy CAN-BUS, Audi ISO, BOSE są dla mnie nieprzyswajalne. Dlatego mam prosbę aby ktoś mi jednoznacznie odpowiedział jakie radio ori bedzie grało bez przeróbek i dodatkowych kosztów lub jakie nie bedzie grało po podłączeniu. Czy tu obowiazuje zasada ze im młodsze i droższe tym lepsze?. Co lepsze Chorus czy Concert? Mam A4 B5 z 1999r po II lifcie. Załączam zdjecie podłączenia. Z góry dzieki dla wszystkich którzy mi pomoga.

Krzysztof

d5c625c5679c3890m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zlacza iso wiec praktycznie kazde z radii, ktore posiadaja to zlacze lub po zaopatrzeniu sie w przejciowke (zlacze radia danej marki -> iso ) koszt okolo 20zl .. mozesz podpiac do swojego auta.. I kazde ori audi.. np Concert II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Rozumiem to tak, że obojętnie jakie podłącze radio ori / Chorus 1 lub 2; Concert 1 lub 2 lub Beta, Gamma i.t.d./ to będą wykorzystywane w pełni jego funkcje bez potrzeby dodatkowych kombinacji / 200 zl na adapter lub jakieś przelutowywanie kabelków/.

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem co kolega Krzysztoff z tym ze moje A4 jest z 1995 roku. Pomóżcie jakie radyjko ori mi podpasuje a jakie nie, jak na kasete to jakie ewentualnie ma wyjscie na zmieniarke, ale najchetniej chcialbym zalozyc ori na cd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem to tak, że obojętnie jakie podłącze radio ori / Chorus 1 lub 2; Concert 1 lub 2 lub Beta, Gamma i.t.d./ to będą wykorzystywane w pełni jego funkcje bez potrzeby dodatkowych kombinacji / 200 zl na adapter lub jakieś przelutowywanie kabelków/.

Tak. ;) Jak już napisał kolega Bartass_1, inne radia będa raczej potrzebowały przejściówki.

Mam ten sam problem co kolega Krzysztoff z tym ze moje A4 jest z 1995 roku. Pomóżcie jakie radyjko ori mi podpasuje a jakie nie, jak na kasete to jakie ewentualnie ma wyjscie na zmieniarke, ale najchetniej chcialbym zalozyc ori na cd.

To już sam musisz sobie wybrać. Ja w tym modelu miałem takie o to radio http://www.allegro.pl/item155869634__audi_gamma_philips_a3_a4_a6_.html i byłem w pełni zadowolony. :) Teraz w swojej a4 mam concerta + system BOSE i rozglądam się za jakąś zmieniarką do niego. Wszystko zależy od zasobności Twojego portfela i do czego będziesz wykorzystywał to radio. ;) Ogólnie polecam allegro, upatrzec sobie jakiś fajny model i po prostu zapytać się sprzedawcy, czy to radio będzie u nas pasowało. Bo na forum są zwykle sprzeczne opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebaa takie radyjko co mi pokazałeś mam bo miałem jak kupiłem A4, z tym że troszke nei spełnia moich oczekiwań bo ma wyjście tylko na dwa głośniki i nie ma wyjścia na zmieniarke. Szukam takie które miałoby wyjście na 4 głośniki i na zmieniarke lub samo w sobie miałoby CD. Myślałem o Concercie II CD z tym że słyszałem ze do mojego audika nie podejde z takim modelem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebaa takie radyjko co mi pokazałeś mam bo miałem jak kupiłem A4, z tym że troszke nei spełnia moich oczekiwań bo ma wyjście tylko na dwa głośniki i nie ma wyjścia na zmieniarke. Szukam takie które miałoby wyjście na 4 głośniki i na zmieniarke lub samo w sobie miałoby CD. Myślałem o Concercie II CD z tym że słyszałem ze do mojego audika nie podejde z takim modelem :(

Ja w swojej A4 miałem takie i miałem podłączone 4 głośniki (w sumie 6, bo 4 miałem w przednich drzwiach i 2 w tylniej klapie). Była regulacja przód, tył, wiąc u Ciebie musi być to samo. :) Jedynie do tego radyjka zmianiarki nie podłączysz.

Concert II musi mieć jakieś dodatkowe zasilanie, czy coś (jest o tym na forum i chyba chodzi o to, że będzie się automatycznie sam co godzine wyłączał). Ja mam w tej chwili Concerta z systemem BOSE. Zmieniarka do niego, to koszt 250-400 zł, więc wydaje mi się to rozsądną ceną. Musze jeszcze tylko zrobić regulacje głośności, a jeśli mi się nie uda, to w niedziele pojade na giełde elektroniczną po Concerta II i zagadam z kolesiem, żebysmy skoczyli podłączyć radio i jeśli wszystko będzie ok, to go kupie. Wtedy Ci napisze co jest pięć. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ostatnie /chyba/ już lamerskie pytanie w tym dziale: czym różni się:

Chorus I http://www.allegro.pl/item153224814_radio_audi_chorus_.html

od Chorus II http://www.allegro.pl/item153543516_audi_chorus_idealne_.html

oczywiście poza tym co widać? Czy to nowsze jest lepsze?

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chorus I, to jest uboższa wersja Concert I. Nie wiem jak ze specyfikacją, ale na pierwszy rzut oka, to Chorus I nie ma sterowania zmieniarką. Czyli tak, to "nowsze" jest lepsze, dodatkowo bardziej mi wizualnie przypada. :)

Nie wiem jakie są średnie ceny, więc najlepiej się dokładnie rozejzyj, żeby nie przepłacić, ani za mało nie dać (nikt dobrego radia za połowe ceny nie odda).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym różni się:

Chorus I http://www.allegro.pl/ite...di_chorus_.html

od Chorus II http://www.allegro.pl/ite...s_idealne_.html

oczywiście poza tym co widać? Czy to nowsze jest lepsze?

Producentem:

http://www.a4-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=3407

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanko co do Concerta II na CD. Czy wymiarami i budową bedzie pasowało do mojej A4 1995 rok?

Tak ale musi mieć zaokrąglone rogi (A6 po lifcie) nowsze A4 a tym bardziej A3 (skosy) nie podejdzie. I muśisz mieć drogi adapter chyba że samo podświetlenie Cię satysfakcjonuje..

Cytat:

Rozumiem to tak, że obojętnie jakie podłącze radio ori / Chorus 1 lub 2; Concert 1 lub 2 lub Beta, Gamma i.t.d./ to będą wykorzystywane w pełni jego funkcje bez potrzeby dodatkowych kombinacji / 200 zl na adapter lub jakieś przelutowywanie kabelków/.

Tak. Jak już napisał kolega Bartass_1, inne radia będa raczej potrzebowały przejściówki.

Grać zagra ale do wykorzystywania jego pełnych możliwości droga daleka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Grać zagra ale do wykorzystywania jego pełnych możliwości droga daleka.."

Może byś rozwinął co masz na mysli bo takie stwierdzenie nic nie wnosi do tematu. Czy dotyczy to chorusa I czy II. Patrząc na lata produkcji to chyba chodzi ci o II tak chorusa jak i concerto. Jak wiesz co nie bedzie działac to napisz.

Czy te rogi w radiu nie można po prostu zaokrąglić tak aby pasowały? Gorzej chyba by było odwrotnie tz. radio zaokrąglone a w aucie kąt prosty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok czyli kupuje Concerta II od A6 + adapter i bedzie wszystko grało jak sie należy?

Tak i to najlepsze wyjście ale nie najtańsze, jedyny mankament emulatora to to że nie potrafi regulować automatycznie podświetlenia, więc wszystko mi się ściemnia wraz z nastającym zmrokiem a radio "błyszczy" ale to nie razi..

Może byś rozwinął co masz na mysli bo takie stwierdzenie nic nie wnosi do tematu. Czy dotyczy to chorusa I czy II. Patrząc na lata produkcji to chyba chodzi ci o II tak chorusa jak i concerto. Jak wiesz co nie bedzie działac to napisz.

Czy te rogi w radiu nie można po prostu zaokrąglić tak aby pasowały? Gorzej chyba by było odwrotnie tz. radio zaokrąglone a w aucie kąt prosty

Uważałem że nie należy za każym razem zaczynać od poczatku dlatego użyłem takiego skrótu myślowego, wszystko było już = szukajka

Powtórzę radio (chorus II i concert II i chyba symphony) nie będzie się właczało i wyłączało z kluczyka, będzie wyłączać się co godzine ponieważ nie dostanie sygnału z licznika CAN i zinterpretuje to jakby właściciel zapomniał wyłączyć radia, nie będzie podświetlenia przyciskówale to idzie obejść w prosty sposób.

Co do zaokrąglonych rogów to nie zgodzę się z Tobą poniewaz nie zaokrąglisz ich w taki sposób aby w ramce tego nie zauważyć a tego z A3 nie dopasujesz w żaden sposób bo ma skosy. Pech w tym że te z zaokrąglonymi rogami są rzadkością bo wychodziły krótko i tylko w A6 po lifcie, innego concerta cd z takimi rogami widziałem tylko raz ale był to jakiś dziwny egzemplaż bo gałki się mu nie chowały - podobno z S2

Pozdrawiam :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko uważaj na te radyjka. Najlepiej sprawdzić przed zakupem, ale i tak może się później sypnąć. Chodzi o to, ze pierwsze Chorusy i Concerty miały przeważnie zwalony procesor i głupiała głośność. W nowszych modelach (II) tą usterkę naprawiono ale pojawiła się nowa. Mianowicie radio czasami nie puszcza sygnału na głośniki. Pomaga kilkukrotne wyłączenie i włączenie radia. Ja u siebie mam to samo. Na początku włączało się prawie zawsze, teraz prawie nigdy nie chce grać. Możesz, tak jak ja, podłączyć do niego wzmacniacz i wtedy tego problemu nie ma. Na wyjściu wzmacniacza sygnał jest zawsze, tylko musisz za ok. 20 zł dokupić wtyczkę MINI-ISO z wyjściem na wzmacniacz. Podświetlenie robisz za pomocą jednego kabelka, który lutujesz na płycie głównej - 5 min. roboty, także nic trudnego. No i co godzinę będzie Ci się wyłączać - ale to nie jest chyba aż taki duży problem. I tak jak Cilek pisze pasuje tylko od A6, musi mieć zaokrąglone rogi. Od A3 i A4 B6 nie pasuje. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...