Skocz do zawartości
IGNOROWANY

padły czujniki cofania ?


kanarios

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzisiaj rano cofając zauważyłem brak dźwięku czujników przy cofaniu. Pierwszy raz spotkałem się z takim problemem i nawet nie wiem gdzie szukać przyczyny. Bezpieczniki ? Nie wiem czy ma to jakiś związek ale również przestało działać gniazdo zapalniczki. Cała reszta wydaję się być sprawna. Zastanawiam się czy jest sens udać się z tym do jakiegoś "fachowca" elektryka bo być może sam mogę to naprawić. Proszę o jakieś podpowiedzi/pomysły. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy kostka z zasilaniem siedzi na swoim miejscu w centralce. Mnie raz się wysunęła i był brak czujników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro przestala dzialac rowniez zapalniczka moze byc spalony bezpiecznik, moze ktos dokladal PDC i podlaczyl zasilanie pod gniazdo zapalniczki bagaznika. Gdyby ktorys czujnik byl uszkodzony to po wrzuceniu wstecznego uslyszal byc ciagly dzwiek okolo 3s. Jak nic nie slyszales to brak zasilania na module. Modul znajduje sie w bagazniku, pod tylna lewa lampa, niestety zeby tam sie dostac musisz sciagnac lewy boczek bagaznika. moze byc tak ze padl glosnik, wrzuc wsteczny na wlaczonym zaplonie, wyjdz z auta i podejdz do czujnikow. sluchaj czy z czujnikow slychac cichce stukanie o duzej czestotliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie raz jest ok, a raz mam 3 sekundowy sygnał a raz nie piśnie nic. Wiem, że mam walnięty środkowy prawy czujnik bo tak vag pokazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie raz jest ok, a raz mam 3 sekundowy sygnał a raz nie piśnie nic. Wiem, że mam walnięty środkowy prawy czujnik bo tak vag pokazuje.

miałem to samo, vag pokazał który kupiłem używkę pod kolor i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podpinałem dzisiaj kompa i chciałem sprawdzić czy faktycznie mam czujnik uszkodzony jak pokazywał VAG i się okazuje, że wszystkie czujniki ,,pykają,,.

Jakby był faktycznie uszkodzony to nie powinien wydawać tego stukania? Dobrze myślę?

Nieraz jak wrzucę wsteczny to jest dźwięk, przerwa i ciągły sygnał przez około 3-4sekundy, a nieraz po wbiciu wstecznego nie ma sygnału w ogóle. jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam wstecznego powiadomienia, bo nie mam czujników ani komunikatora, który by mnie informował o odległości do celu z tyłu.

Myślę jednak, że gdy wbijasz wsteczny bieg, to zapala się tylna biała lampa abyś widział jak cofasz. Skoro zaświeca się tylna lampa, to znaczy , że dochodzi do niej zasilanie +12V. Czujniki i komunikator zasilany jest pewnie z wyprowadzenia lampy, lub z przewodu w wiązce idącej do tej lampy. Może jest jakiś zimny lut, może jakaś przerwa. Może włączona tylna lampa, czyli pojawiające się +12V zasila jakiś przekaźnik, który z kolei swoimi stykami zasila cały zestaw parkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę musiał posprawdzać wszystkie wiązki od parktronika. Przydałby się jakiś schemat jak to jest podłączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem że raz działał a raz nie raz pykał a raz nie. a jak vag pokazuje czujnik to stawiam na czujnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem na alledrogo w kolorze i nie ma niestety :kwasny: Dlatego tak mi się naprawa odwleka w czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja znalazłem na ebay.de w cenie 20 e w moim koorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak raz działa raz nie to czujnik siada. U mnie szczególnie gdy było wilgotno przestawał działać parktronik. Namierzylem który czujnik kupiłem nowy wymieniłem i jak ręką odjął wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mogę znaleźć w kolorze niestety :kwasny:

Wymieniałem u siebie już 3 czujniki w ciągu roku , proponuje Ci kupno nowego , używany nie wiadomo ile będzie działać, a przy wymianie w avancie jest troszkę roboty. Mam 2 szt. nowe od kolegi Tomasz z forum i działają jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można przełożyć obudowy ze starego czujnika na nowy?

też myślałem że się da i spróbowałem po rozpołowieniu czujnika złapałem się za głowę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam problem ze swoimi czujnikami parkowania.Ostatnio musiałem wymienić tylni zderzak auto poszło do lakierni.Wszystko ładnie pięknie zderzak zamontowali tylko że nie działają czujniki cofania.Dzisiaj się za to wziołem rozebrałem boczek i okazało się że kabel wprowadzili od wiązki tylko nie wpieli go w moduł.Odrazu ucieszony wpiełem go wbijam wsteczny niestety jeden czujnik nie cyka.Miałem zapasowy więc ściągnełem zderzak wymieniłem czujnik wbijam wsteczny wszystkie czujniki cykają jednak zero odzewu nic nie pika.Mam drugą wiązke też ją przetestowałem wszystkie czujniki cykają ale zero pikania w głośniczku.Dodam że czujniki działały normalnie do momentu jak gość wjechał mi w tył audi.Udało mi się kupić kompletny zderzak z wiązką i czujnikami parkowania.Czy bez Vaga się nie obejdzie????Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że czujnik cyka NIC nie znaczy może cykać i być uwalony.

podepnij pod VAga i sprawdź który czujnik lub komponent generuje błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...