Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kontrolka niezapiętych pasów miały wszystkie B5?


nike166

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Ostatnio jak rozebrałem licznik zauważyłem, że mam diodę tam gdzie jest na liczniku ludzik z zapiętymi pasami lecz nie zauważyłem by ona się zaświeciła chociaż raz przy niezapiętych pasach i przy przekręceniu kluczyka na zapłon też się nie zapala. Jak ją uaktywnić, chyba ze cos z dioda nie tak ? Każda b5 ma czujnik niezapiętych pasów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku brakowało żarówki w tym miejscu. po wstawieniu kontrolka świeci po włączeniu zapłonu przez ok. 5 sek. niezależnie czy pasy są zapięte czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, a u mnie nie swieci :) wydaje mi sie ze nawet u Ciebie powinn swiecic gdy pasy są niezapiete Hmm ? gdzie szukać usterki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz diody w liczniku to być może zmiana kodowania by aktywowała kontrolkę. a co do świecenia kontrolki przez 5 sek po zapłonie to jest to niezależne od zapięcia pasów ponieważ w zapięciu pasów nie ma żadnych czujników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wychodziło by na to że w b5 ma tylko przypominać o zapięciu pasów przez kilka pierwszych sekund tak bo u mnie nie zapala się nic a czujnika żadnego w zamknięciu pasa nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu to nie wszystkie B5 to miały.

U mnie nie było i za tym nie płakałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem i przeżyłem, chociaż w liczniku lampka była. W niektórych modelach lampka ta pełniła rolę info o zapieciu pasów . Niezależnie od tego czy pasy zapięte czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tu co ogarniac, kontrolka jest, ale potrzebny do tego jest czujnik w klamrze pasa, jesli nie ma, aktywowanie nic nie da, bo zaswieci sie na starcie i tyle, nie bedzie przypominac o zapieciu po ruszeniu a tak powinno dzialac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przypadkiem zapięcie pasów nie powinno być odruchem bezwarunkowym? Te pikadła są dla tych którzy ich nie zapinają, żeby im uprzykrzyć życie. A i na to maja sposób. Więc jeśli zapinacie pasy to jest to zbędny bajer, a jak nie zapinacie to po co Wam świecidełko :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana kodowania to 2 min.. co ciekawe ja miałem wył ostrzeżenie o kończących się klockach hamulcowych pomimo, że klocki czujniki mają.

http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/kodowanie-sterownik-audi-a4-b5-1995-2001-a-3614/

A tak na skróty:

{Kombiinstrument / Instrument Cluster}

Steuergerät Codierung / Control Module Coding

STG 17 (Kombiinstrument) auswählen / Select 17 (Instrument Cluster)

STG Codierung -> Funktion 07 / Coding -> Function 07

??xxx: Extra-Optionen und Mehrausstattungen (bis MJ 2000) / ??xxx: Extra-Options (through MY 1999)

+00 - keine Mehrausstattung / no Extra Options

+01 - Bremsbelagverschleißanzeige aktiv / Brake pad warning active

+02 - Sicherheitsgurtwarnanzeige aktiv / Seatbelt warning active

+04 - Waschwasseranzeige aktiv / Washer fluid warning active

+16 - Navigation aktiv / Navigation active

??xxx: Extra-Optionen und Mehrausstattungen (ab MJ 2000) / ??xxx: Extra-Options (from MY 2000)

+00 - keine Mehrausstattung bzw. Nav. III / no Extra Options or Nav. III

+02 - Sicherheitsgurtwarnanzeige aktiv / Seatbelt warning active

+16 - Navigation I & II / Navigation I & II

xx?xx: Länderauswahl / xx?xx: Country

0 - Deutschland (D) / Germany (D)

1 - Europa (EU) (bis MJ 2000) / Europe (EU) (through MY 1999)

1 - Rest der Welt Linkslenker (RdW) (ab MJ 2000) / Rest of World (left hand steering - RoW) (from MY 2000)

2 - USA (US)

3 - Kanada (CDN) / Canada (CDN)

4 - Großbritannien (GB) / Great Britain (GB)

5 - Japan (JP) (bis MJ 2000) / Japan (JP) (through MY 1999)

5 - Japan Linkslenker (JP) (ab MJ 2000) / Japan (left hand steering - JP) (from MY 2000)

6 - Saudi Arabien (SA) / Saudi Arabia (SA)

7 - Australien (AUS) / Australia (AUS)

8 - Rest der Welt Rechtslenker (RdW) (ab MJ 2000) / Rest of World (right hand steering - RoW) (from MY 2000)

9 - Japan Rechtslenker (JP) (ab MJ 2000) / Japan (right hand steering - JP) (from MY 2000)

xxx?x: Zylinderzahl / xxx?x: Cylinder

4 - 4-Zylinder / 4-Cylinder

6 - 6-Zylinder / 6-Cylinder

8 - 8-Zylinder / 8-Cylinder

xxxx?: Motorvariante / xxxx?: Engine

0 - TDI-Motor / TDI-Engine

2 - 4-Zylinder und 6-Zylinder Otto-Motor / 4-Cylinder and 6-Cylinder Gasoline-Engine

3 - 8-Zylinder Otto-Motor / 8-Cylinder Gasoline-Engine

4 - Turbo-Motor (ab MJ 2000) / Turbo-Engine (from MY 2000)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za pomoc warto sprawdzić co jest u mnie włączone bo klocki też mam z czujnikiem

---------- Post dopisany at 14:03 ---------- Poprzedni post napisany at 11:36 ----------

właśnie sprawdzałem kodowanie u siebie i miałem 00142 czyli wyłączone wszystkie dodatkowe opcje więc zmieniłem kodowanie na 03142 czyli włączyłem lampke pasów i informowanie o zużyciu klocków hamulcowych.

tylko mam teraz jedno pytanie jak w prosty sposób mogę sprawdzić czy mam czujnik poziomu płynu do spryskiwaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na zbiorniczek.

Jak jest czujnik w nim to znaczy że masz czujnik poziomu płynu.

Jeśli nie ma czujnika to znaczy że nie masz czujnika poziomu płynu.

Mam nadzieję że zrozumiałeś.

Starałem się napisać najprościej jak się dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...