Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wspomaganie+ servotronic stuki


ciubas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Drgania podczas obracania kierownicą w miejscu - Servotronic, gdy dodam więcej gazu lub jestem w ruchu to drganie nie występuje, podczas dużych prędkości też tego nie odczułem, tylko przy obracaniu w miejscu.

gdzie szukać usterki, samochód oddaję do warsztatu po stłuczce (nie miała ona na to wpływu, było to wcześniej) jednak chcę wiedzieć co to może być, komputer nie zgłasza żadnych błędów więc wolę przed oddaniem wiedzieć co i ile to może kosztować.

Z góry dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bije jak by ta kierownica i tylko w miejscu, jak są bardzo niskie obroty - wystarczy podkręcić i w sumie się to nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam to samo tylko na wolnych obrotach, i zamierzam zmienić cały płyn ( dodam tylko że u mnie jak kupiłem auto tego nie było a brakowalo płynu trochę dolałem i tak się czasem tylko dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, szwagier kupił B8 2.0 tdi 143 ps, 2010 produkcja, udokumentowany przebieg 120 tys. Wspomaganie hydrauliczne. Krecąc kierownicą np w lewo zanim dojdzie do oporu słuchac około 3 głuche stuki. Tak samo sie dzeje gdy krecimy w prawo. W czasie jazdy to samo. Ciekawi jestemy co to moze byc, bo nie spotkalismy sie nigdy z takim czyms??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód mam u mechanika, w środę będę wiedzieć co to było i na pewno napisze. Mam dokładnie tak samo jak Ty.

---------- Post dopisany 02-03-2014 at 23:08 ---------- Poprzedni post napisany 24-02-2014 at 12:23 ----------

Wymieniony element zawieszenia, wszystko sztywno chodzi - jednak dalej lekko drga przy obracaniu w miejscu na niskich obrotach - będę to musiał dodatkowo sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy wymieniałes płyn ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam na postoju jak dynamicznie kręce kierownicą, ale przez chwile potem przestaje i też nie zawsze. Niestety ostatnio się to nasila. W jednym wątku pisałi coś, że wymiana węża wysokiego ciśnienia pompy wspomagania rozwiązuje problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kiedy był wymieniany, czyli sprawdzić płyn i węża?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innym samochodzie tez to miałem było to Łożyska pod macpersonem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z zawiechą w B8 ale przecież w B5 nie ma łożyska mcpresona bo kolumna nie jest skrętna. Nie sądzę aby w B8 było inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w B5 przy podobnym objawie okazały się Łożyska na Makpersie .Może u Ciebie jest to samo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i był szwagier u mechanika, ten pomacał i stwierdzil, ze to krzyżak ... Wymienił i .... dalej tak samo.

to jest taki stuk głuchy, ma sie wrazenie jakby cos sie naprezało i puszczało... ciezka sprawa, sam nigdy sie z takim czyms nie spotkałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno powiedziec czy czy jest to odczuwalne na kierownicy ... chyba nie jest a jesli juz to naprawde minimalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ja mam to samo. drży na przy kręceniu w miejscu na wolnych obrotach i to nie zawsze. Ktoś już rozwiązał ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...