Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

wspomaganie+ servotronic stuki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

U mnie przy podobnych objawach przyczyną była pompa wspomagania, nie dawała równego ciśnienia. Regeneracja załatwiła sprawę.

Opublikowano
no właśnie ja mam to samo. drży na przy kręceniu w miejscu na wolnych obrotach i to nie zawsze. Ktoś już rozwiązał ten problem?

W jakimś innym wątku przeczytałem, że chłopaki wymieniają wąż wysokiego ciśnienia i to pomaga. Nawet numer części był ale nie pamiętam.

Opublikowano

Drgania występują, coś jak by opony skakały? bo u mnie jest coś takiego jak stoję w garażu podziemnym na suchym betonie, kiedy obciążenie układu kierowniczego jest duże.

Opublikowano

Mam dokładnie taki sam objaw, podczas kręcenia słuchać puknięcie, u mnie objawia się w sumie jedynie kiedy układ kierowniczy jest mocno obciążony, czyli na postoju i na małych prędkościach. Puknięcie jest odczuwalne na pedale np. sprzęgła. Dźwięk jest głuchy, dokładnie jak opisany, czyli jak by coś się naprężało i puszczało.

---------- Post dopisany at 22:03 ---------- Poprzedni post napisany at 21:26 ----------

Będę starał się znaleźć przyczynę za jakiś czas, jednak patrząc na fora z USA może być to trudne...

Podobno dealer tłumaczy to pracą zaworów servotronic'a, no ale takie puknięcie bez włączonego silnika można wywołać...

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Mam to samo i zaczyna mnie coraz bardziej irytować.

W ASO twierdzą, że to na krzyżaku - wałek kierowniczy pośredni do wymiany.

no i był szwagier u mechanika, ten pomacał i stwierdzil, ze to krzyżak ... Wymienił i .... dalej tak samo.

to jest taki stuk głuchy, ma sie wrazenie jakby cos sie naprezało i puszczało... ciezka sprawa, sam nigdy sie z takim czyms nie spotkałem...

Czy szwagier wymienił krzyżak na nowy czy używkę ?

Mam dokładnie taki sam objaw, podczas kręcenia słuchać puknięcie, u mnie objawia się w sumie jedynie kiedy układ kierowniczy jest mocno obciążony, czyli na postoju i na małych prędkościach. Puknięcie jest odczuwalne na pedale np. sprzęgła. Dźwięk jest głuchy, dokładnie jak opisany, czyli jak by coś się naprężało i puszczało.

---------- Post dopisany at 22:03 ---------- Poprzedni post napisany at 21:26 ----------

Będę starał się znaleźć przyczynę za jakiś czas, jednak patrząc na fora z USA może być to trudne...

Podobno dealer tłumaczy to pracą zaworów servotronic'a, no ale takie puknięcie bez włączonego silnika można wywołać...

Udało się rozwiązać problem ?

Opublikowano

Powiem szczerze że nie miałem kiedy, walczyłem z klapami i z dolotem + pompa wody :). OFC walka wygrana i kupa szmalu zaoszczędzona, postaram się w najbliższym czasie skręcić poradnik :), bo to jak oryginalnie to zrobili to jest porażka :facepalm:, ale spokojnie można poprawić OOOO i ich genialnych inżynierów :kox:

Poza tym walczyłem też z ząbkowaniem opon z tyłu :P Sporo się działo przez ostatnie 3 dni ;).

Z pukaniem powalczę w wolnym czasie, więc pewnie dopiero za miesiąc niestety :/ problem nie jest dotkliwy póki co, objawia się tylko na suchym betonie/ asfalcie, jak mocno kleją opony.

Opublikowano

Pany, może przekładnia kierownicza pluzowana i przy mocnym obciążeniu się ździebko przemieszcza :eusathink:

Opublikowano

Myślałem o tym, ale podobno u mnie przykręcona jest ok, jak sprawdzali na podnośniku przy okazji rozrządu.

Opublikowano

Jeżeli chodzi o drganie i nierówną prace wspomagania to ja taką przypadłość miałem (mechanik powiedział że muszę wymienić pompę wspomagania lub maglownicę)po przemyśleniu i przyjrzeniu się pracy spróbowałem naprawy na własną rękę.Wymontowałem pojemnik na płyn i co się okazało,w pojemniku jest sitko które było całkiem zatkane i ciśnienie wypchało go z osadzenia.Po wyczyszczeniu i osadzeniu( wciśnięciu go w swoje miejsce) zalaniu układu problem znikł i nie mam problemu do dziś. A miało mnie to kosztować wymianę dobrych części.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Panowie co może być przyczyną - jakiś czas temu zauważyłem że jak auto się zagrzeje kręcąc kierą w lewo lub w prawo czuć na kierze stuk- przeskok :eusathink:dodam tylko że dzieje się to tylko na ciepłym silniku albo po przejechaniu kilku km :facepalm: rano jak pale auto na zimnym silniku jest wszystko ok. :wink: gdzie ewentualnie szukać problemu :whistling:

Opublikowano

Witam, mój ojciec kupił niedawno A4 B8 2.0 CAGA w wersji Avant i ma dokładnie to samo, również nie możemy dojść o co chodzi.

Może ktoś uporał się z tym problemem?

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Przeskoki podobno są powodowane przez wałek kierowniczy - wina podobno krzyżaka. Obecnie jest moje auto w ASO i mają to zdiagnozować. Jak krzyżak to go wymienię i dam znać.

Opublikowano

I jak?

Opublikowano
Jeżeli chodzi o drganie i nierówną prace wspomagania to ja taką przypadłość miałem (mechanik powiedział że muszę wymienić pompę wspomagania lub maglownicę)po przemyśleniu i przyjrzeniu się pracy spróbowałem naprawy na własną rękę.Wymontowałem pojemnik na płyn i co się okazało,w pojemniku jest sitko które było całkiem zatkane i ciśnienie wypchało go z osadzenia.Po wyczyszczeniu i osadzeniu( wciśnięciu go w swoje miejsce) zalaniu układu problem znikł i nie mam problemu do dziś. A miało mnie to kosztować wymianę dobrych części.

aj ,Ci mechanicy !!!

Opublikowano

Narazie trwa walka z ubezpieczycielem. Krzyzak zostawiłem na sam koniec

---------- Post dopisany 01-06-2014 at 10:12 ---------- Poprzedni post napisany 21-05-2014 at 20:10 ----------

Ja już jestem po wymianie krzyżaka. Impreza ta w ASO kosztowała 930 zł. Efekt: stuki, przeskoki i lekki luz zniknął

Opublikowano

A nie wiesz dokładnie które części wymienili ?

Opublikowano

Tak, wałek kolumny kierownicy. Jak chcesz to później sprawdzę w ETCE numer

Opublikowano

A którą rewizję ? bo widzę że jest już G :P i kosztuje koło 900zł nowa :/

Opublikowano

Jak wezmę z auta fakturę to napisze. Na część miałem 20 % rabatu?

---------- Post dopisany at 11:35 ---------- Poprzedni post napisany at 10:49 ----------

Części: 8k1419753G 789 zł i N10518405 x2 3,84 zł. Robocizna 141,45 ale samemu możesz wymienić

Opublikowano

Kurcze u mnie jest taka sytuacja, że przy cofaniu i skręconej kierownicy max w prawo słychać dość głośne stuki jakby coś przeskakiwało. Ciekawe czy to wina tego krzyżaka czy raczej przegub :/

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.