Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jak wyjac parownik


team111

Rekomendowane odpowiedzi

witam chce solidnie wyczyscic parownik jak go wyjąć moze ma ktos jakies foto story szukałem na forum i nie znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki kolego ale ja pytałem jak go wyjac a nie jak go troszke zobaczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno trzeba rozkręcić całą deskę w środku, gdzieś o tym czytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem własnei ze roboty jest bardzo duzo... szukałem tematu na forum nie moge znalesc njlepiej jak by byo prosto z jakims fotostory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sam zrobić. Na forum nie ma fotostory jak wybebeszyć całą dechę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemyśl dobrze zanim zaczniesz rozbierac deske, nie jest to może nie wiadomo jak skomplikowane ale nigdy nie złożysz już tego tak jak fabryka i kto wie może trzeszczec.

kolega ziko02 podsunął Ci dobry temat odnośnie odgrzybiania klimatyzacji, przede wszystkim skuteczny. Wybór należy do Ciebie:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i macie raceje tzn napewno macie racje z tym ze nie złoze jej tak jak fabrycznie założona klime odgrzybiłem tak jak ziko02 polecił nie smierdzi ale czy tozabiło wszystkie grzyby na 100% nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy od tego jakich środków do tego używasz, ale 100% nigdy nie uzyskasz nie wyciągając parownika i myjąc go ręcznie... niestety coś za coś:wink:

ale odgrzybiaj systematycznie min 2 razy w roku a efekt bedziesz napewno widział:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym parownika nie wyciągał, bo to za dużo roboty. Ktoś napisał "odgrzybiaj 2 razy w roku"...a co to znaczy odgrzybiaj? Ozonuj, pryskaj pianką, lej środki grzybobójcze w kanały? Ozonowanie to raczej kosmetyka i przy zagrzybionym parowniku nic nie da. Pozostaje chemia, chemia i jeszcze raz chemia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy lata temu w B5 za samą robociznę przy wymianie parownika krzyknął fachowiec 500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, psikaj i pozniej grzybami oddychaj. Musisz po prostu wziac byka za roki, wywalic ta deske, dobrac sie do parownika i go umyc. Najlepiej zapytaj kogos z forum z bialegostoku to moze Ci pokaze

ale ty kocopoły opowiadasz...wziąć byka za rogi...dobre:grin: wywalić deskę to można z klozetu. Nie sądzę żeby nie było prostszego sposobu na umycie parownika niż wywalanie całego kokpitu i moczenie parownika w domestosie lub rozpuszczonej kostce do zmywarki:facepalm:

---------- Post dopisany at 09:08 ---------- Poprzedni post napisany at 09:07 ----------

rozumiem, że sie parownik rozwalił i trzeba go wymienić...ale odgrzybianie nie wymaga tak ekstremalnego postępowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem to zrobic ze wzgledu na dziecko zeby było 100% stad moj pomysł z wyjmowaniem parownika odgrzybiałem klime sam chemicznie tak jak opisane w jednym z watków na tym forum tzn kostka do zmywarki i cała ta procedura crc air cleaner i powiem ze nic nie czuc dal mnie efekt jest zadowalajacy wiec skoro nie smierdzi czy jetst ok? czy moze sa jakies zgrzyby, bakterie itd. bezwonne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...