Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Różnica pomiędzy dwumasem sachsa i luka - silnik 2.0 TDI


akita

Rekomendowane odpowiedzi

Zbieram się do wymiany dwumasy i chciałem bez rozbierania kupić ową część ale podobno się nei da bo może być albo LUK albo SACHS i jest w nich podobno jakas różnica. Posiada ktoś wiedze na ten temat co w nich jest innego? Może ktoś wie gdzie można w dobrej cenie kupić cały komplet? Za info wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się nie da kupic dwumasa bez demontażu starego :facepalm: nierozumiem tego w moim przypadku oryginal był sachs-a, kupiłem sachs-a przed demontażem ale to czysty traf, jeżeli ktoś pow Ci ze musi stary zdemontować aby dobrac nowy to dziwne bo ja takich slow nie uslyszalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sachs i LUK się różnią na pierwszy rzut oka inaczej wyprofilowane słoneczko - możliwe że do Twojego będzie pasował tylko SACHS, najlepiej rozebrać i zobaczyć co jest ORI wtedy unikniesz wymiany tego co wcześniej kupiłeś zanim rozebrałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o łóżysku to nie słyszałem że sa dwa rodzaje:) Czyli jest różnica czy można zakładać jedno i drugie pomimo w wyprofilowaniu słoneczka? W cenie jest różnica:)

---------- Post dopisany at 23:39 ---------- Poprzedni post napisany at 23:37 ----------

wg sewisu były montowane dwa rodzaje do tego auta i bez rozebrania podobno nie można stwierdzić który tam jest wsadzony. Więc jeżeli mówią że trzeba zobaczyć to chyba nie jest to bez różnicy co wsadzimy czy sachs czy luk. Przynajmniej biorąc to na logikę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy macie może namiary na dobrych dostawców części w dobrych cenach, chodzi mi o dwumas aby dostać go w dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena za kompletny dwumas ze sprzenglem i lozyskiem oporowym to 2525zl. Dzisiaj zakupione.

---------- Post dopisany 09-07-2014 at 17:36 ---------- Poprzedni post napisany 03-07-2014 at 23:26 ----------

Dwumas i sprzenglo wymienione.wszystkie bolaczki ustaly.warto bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się nie da kupic dwumasa bez demontażu starego :facepalm: nierozumiem tego w moim przypadku oryginal był sachs-a, kupiłem sachs-a przed demontażem ale to czysty traf, jeżeli ktoś pow Ci ze musi stary zdemontować aby dobrac nowy to dziwne bo ja takich slow nie uslyszalem

Oficjalna odpowiedz na moje zapytanie odnosnie dwumasy w niemieckim serwisie:

es gibt für das Schwungrad sowie den Kupplungssatz zwei verschiedene Hersteller.
LUK oder SACHS
Bitte teilen Sie uns mit von welchem Hersteller die verbauten Teile sind, da genau diese wiederverbaut werden müssen.
Nie wiem czy musze tłumaczyć ale króto i zwięźle: trzeba najpierw wiedzieć jaki jest dwumas i sprzęgło założone by potem taki sam kupić.

Małe sprostowanie:

Właśnie rozmawiałem z Audi Zentrum Berlin, i sytuacja wygląda tak: Jeśli ktoś wymienia wszystko tzn. dwumase, sprzęgło i łożysko to nie ma znaczenia jakiej firmy kupimy. Natomiast w przypadku częściowej wymiany , trzeba daną część kupić tej samej firmy jakiej są wbudowane pozostałe części. Dlatego więc jeśli ktoś wymieniał wszystko to nie było potrzeby wcześniejszego sprawdzania producenta części.
Pozdrawiam
Edytowane przez roman999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po wymianie cały komplet był LuK jest SacHs wszystko pasuje idealnie ,autko śmiga jak trzeba :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jeszcze powiedzcie które lepsze Luk czy SacHs :wink: Chodzi mi o wytrzymałość ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jeszcze powiedzcie które lepsze Luk czy SacHs :wink: Chodzi mi o wytrzymałość ..

Fabrucznie buł LuK u mnie wytrzymał 170 kyś klm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...