Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Kontrolka świec żarowych

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

a tak a propos logów nie wiem czy tu mogę ale może mi ktoś wyjaśnić co znaczą poszczególne pozycje 1 ,2 ,3 ,4 5, ... w grupie 000?? wiem ze pozycja 2 to kąty wtrysku jak się nie mylę a pozostałe?

Opublikowano

a więc tak :

1 - obroty silnika

2 - kąt początku wtrysku

3 - położenie pedału przyspieszenia

4 - dawka wtryskiwanego paliwa

5 - ciśnienie w kolektorze ssącym (bez znaczenia dla diagnozowania grupy 000 w silnikach na pompie wtrsykowej)

6 - ciśnienie atmosferyczne (bez znaczenia dla diagnozowania grupy 000 w silnikach na pompie wtryskowej)

7 - temperatura płynu chłodzącego

8 - temperatura w kolektorze ssącym

9 - temperatura paliwa

10 - masa powietrza (ta wartość obowiązuje tylko przy włączonej recyrkulacji spalin, recyrkulacja zostaje wyłączona po około 2 minutach, w razie potrzeby ponownego pomiaru należy zwiększyć obroty silnika lub ponownie go uruchomić).

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

DZIĘKI CI WIELKIE !!! pozdrawiam

[br]Dopisany: 29 Kwiecień 2009, 06:42_________________________________________________Witam ponownie problem rozwiązany okazało się ze przyczyna migania kontrolki świec żarowych było dodatkowe zabezpieczenie przed odpaleniem samochodu! zabezpieczenie to zostało usunięte i problemu już nie ma! :)

  • 5 tygodni później...
Opublikowano

hej, ja mam ten sam problem, kontrolka mrugnie po włączeniu zapłonu i zaraz gaśnie a po chwili znów mruga i już tak zostaje.?????? :mysli:

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

dadam ze zabezpieczenie było zwiazane z immo!! i tylko przez to miga mi kontrolka swieczek!! teraz tez tak sie czasem jeszcze dzieje ale jak vaga podepne to tylko bład zwiazany z immo jest! kasuje go i kontrolka juz nie miga!!

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

mi po zapaleniu silnika mruga kontolka od swiec jaka jest tego przyczyna ???? :wallbash:

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

podlaczam sie do tematu, u mnie wogole nie swieci kontrolka od swiec zarowych nie wiem czemu bo niedawno z ciekawosci sprawdzalem czy wogole jest w tym miejscu zarowka czy zaslepka, byla zarowka, sprawna i du.a, nie swieci... ale why ??

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

wie ktoś czy da się kupić nową cewkę od imo? mam już go dosyć najchętniej bym go wywalił :evil: :evil: :evil:

Opublikowano

witam u mnie pod odpaleniu ta lampka od swiec zarowych gasnie na 3-4 sekundy a nastepnie zapala sie i mryga podczas jazdy??? moze ktos wie jak to naprawic, bo ubytku mocy nie ma wszystko oki, tylko wkurza mnie te mruganie szczegolnie w nocy ??

Opublikowano

witam u mnie pod odpaleniu ta lampka od swiec zarowych gasnie na 3-4 sekundy a nastepnie zapala sie i mryga podczas jazdy??? moze ktos wie jak to naprawic, bo ubytku mocy nie ma wszystko oki, tylko wkurza mnie te mruganie szczegolnie w nocy ??

spróbuj włożyć inny przekaźnik świec żarowych ja mam 2 dobre :naughty:

Opublikowano

a gdzie ten przekaznik sie miesci tam gdzie bezpieczniki????

Opublikowano

a gdzie ten przekaznik sie miesci tam gdzie bezpieczniki????

Tak pod kierownicą trzeba odkręcić pokrywę i jest tam niebieski przekaźnik bodajźe o numerze 202 ale może być inny numer.

Opublikowano

zostawcie w spokoju przekaźnik od świec żarowych, on nie ma z tym mruganiem kontrolki nic wspólnego, trzeba odczytać Vagiem błąd zapisany w sterowniku silnika, który jest właśnie sygnalizowany mruganiem tej kontrolki, można też sprawdzić podczas tych objawów czy światła stop działają prawidłowo - jeśli nie to naprawić albo wymienić włącznik świateł stop przy pedale hamulca i jeśli to było przyczyną to kontrolka przestanie mrugać.

Jeśli kontrolka wcale się nie zapala a mimo to silnik się uruchamia i pracuje normalnie to usterka jest w zasilaniu tej kontrolki - Vag powinien wskazać błąd związany z kontrolką K29 - wtedy trzeba sprawdzić instalację począwszy od pinów przy ECU po sam licznik.

Opublikowano

zostawcie w spokoju przekaźnik od świec żarowych, on nie ma z tym mruganiem kontrolki nic wspólnego, trzeba odczytać Vagiem błąd zapisany w sterowniku silnika, który jest właśnie sygnalizowany mruganiem tej kontrolki, można też sprawdzić podczas tych objawów czy światła stop działają prawidłowo - jeśli nie to naprawić albo wymienić włącznik świateł stop przy pedale hamulca i jeśli to było przyczyną to kontrolka przestanie mrugać.

Jeśli kontrolka wcale się nie zapala a mimo to silnik się uruchamia i pracuje normalnie to usterka jest w zasilaniu tej kontrolki - Vag powinien wskazać błąd związany z kontrolką K29 - wtedy trzeba sprawdzić instalację począwszy od pinów przy ECU po sam licznik.

A co mają światła stopu do kontrolki świec żarowych?

Opublikowano

A co mają światła stopu do kontrolki świec żarowych?

Kontrolka świec żarowych jest "uniwersalna", tzn. sygnalizuje nie tylko pracę świec, ale też inne "przypadłości".

Jeżeli lampka kontrolna rozgrzewania świec miga podczas jazdy, w sterowniku silnika wystąpiła usterka. Trzeba to sprawdzić podpinając VAG.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Opublikowano

ale mi się zapala przy odpalaniu i przekaźnik pyka jak karabin choć jest nowy

Opublikowano

A co mają światła stopu do kontrolki świec żarowych?

jak trochę poczytasz na temat diagnozowania usterek sygnalizowanych przez sterownik silnika to zrozumiesz - kwestia czasu albo Twojej wnikliwości ;)

Opublikowano

A co mają światła stopu do kontrolki świec żarowych?

jak trochę poczytasz na temat diagnozowania usterek sygnalizowanych przez sterownik silnika to zrozumiesz - kwestia czasu albo Twojej wnikliwości ;)

A możesz mi powiedzieć dlaczego np przekaźnik po dłuższym postoju napiernicza jak z karabinu chociaż wymieniłem go na nowy? Może być to wina padniętego aku lub źle podłączonych świec?

Opublikowano

jeśli przekaźnik ciągle cyka a jest nowy (więc go wykluczasz) to wina leży z całą pewnością w uszkodzonym przewodzie elektrycznym gdyż gubi co chwilę przewodność i te przerwy w zasilaniu powodują ciągłe załączanie się i wyłączanie przekaźnika.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.