Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Kontrolka świec żarowych


Gość zdeniu

Rekomendowane odpowiedzi

a więc tak :

1 - obroty silnika

2 - kąt początku wtrysku

3 - położenie pedału przyspieszenia

4 - dawka wtryskiwanego paliwa

5 - ciśnienie w kolektorze ssącym (bez znaczenia dla diagnozowania grupy 000 w silnikach na pompie wtrsykowej)

6 - ciśnienie atmosferyczne (bez znaczenia dla diagnozowania grupy 000 w silnikach na pompie wtryskowej)

7 - temperatura płynu chłodzącego

8 - temperatura w kolektorze ssącym

9 - temperatura paliwa

10 - masa powietrza (ta wartość obowiązuje tylko przy włączonej recyrkulacji spalin, recyrkulacja zostaje wyłączona po około 2 minutach, w razie potrzeby ponownego pomiaru należy zwiększyć obroty silnika lub ponownie go uruchomić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKI CI WIELKIE !!! pozdrawiam

[br]Dopisany: 29 Kwiecień 2009, 06:42_________________________________________________Witam ponownie problem rozwiązany okazało się ze przyczyna migania kontrolki świec żarowych było dodatkowe zabezpieczenie przed odpaleniem samochodu! zabezpieczenie to zostało usunięte i problemu już nie ma! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlaczam sie do tematu, u mnie wogole nie swieci kontrolka od swiec zarowych nie wiem czemu bo niedawno z ciekawosci sprawdzalem czy wogole jest w tym miejscu zarowka czy zaslepka, byla zarowka, sprawna i du.a, nie swieci... ale why ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś czy da się kupić nową cewkę od imo? mam już go dosyć najchętniej bym go wywalił :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam u mnie pod odpaleniu ta lampka od swiec zarowych gasnie na 3-4 sekundy a nastepnie zapala sie i mryga podczas jazdy??? moze ktos wie jak to naprawic, bo ubytku mocy nie ma wszystko oki, tylko wkurza mnie te mruganie szczegolnie w nocy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam u mnie pod odpaleniu ta lampka od swiec zarowych gasnie na 3-4 sekundy a nastepnie zapala sie i mryga podczas jazdy??? moze ktos wie jak to naprawic, bo ubytku mocy nie ma wszystko oki, tylko wkurza mnie te mruganie szczegolnie w nocy ??

spróbuj włożyć inny przekaźnik świec żarowych ja mam 2 dobre :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie ten przekaznik sie miesci tam gdzie bezpieczniki????

Tak pod kierownicą trzeba odkręcić pokrywę i jest tam niebieski przekaźnik bodajźe o numerze 202 ale może być inny numer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostawcie w spokoju przekaźnik od świec żarowych, on nie ma z tym mruganiem kontrolki nic wspólnego, trzeba odczytać Vagiem błąd zapisany w sterowniku silnika, który jest właśnie sygnalizowany mruganiem tej kontrolki, można też sprawdzić podczas tych objawów czy światła stop działają prawidłowo - jeśli nie to naprawić albo wymienić włącznik świateł stop przy pedale hamulca i jeśli to było przyczyną to kontrolka przestanie mrugać.

Jeśli kontrolka wcale się nie zapala a mimo to silnik się uruchamia i pracuje normalnie to usterka jest w zasilaniu tej kontrolki - Vag powinien wskazać błąd związany z kontrolką K29 - wtedy trzeba sprawdzić instalację począwszy od pinów przy ECU po sam licznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostawcie w spokoju przekaźnik od świec żarowych, on nie ma z tym mruganiem kontrolki nic wspólnego, trzeba odczytać Vagiem błąd zapisany w sterowniku silnika, który jest właśnie sygnalizowany mruganiem tej kontrolki, można też sprawdzić podczas tych objawów czy światła stop działają prawidłowo - jeśli nie to naprawić albo wymienić włącznik świateł stop przy pedale hamulca i jeśli to było przyczyną to kontrolka przestanie mrugać.

Jeśli kontrolka wcale się nie zapala a mimo to silnik się uruchamia i pracuje normalnie to usterka jest w zasilaniu tej kontrolki - Vag powinien wskazać błąd związany z kontrolką K29 - wtedy trzeba sprawdzić instalację począwszy od pinów przy ECU po sam licznik.

A co mają światła stopu do kontrolki świec żarowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mają światła stopu do kontrolki świec żarowych?

Kontrolka świec żarowych jest "uniwersalna", tzn. sygnalizuje nie tylko pracę świec, ale też inne "przypadłości".

Jeżeli lampka kontrolna rozgrzewania świec miga podczas jazdy, w sterowniku silnika wystąpiła usterka. Trzeba to sprawdzić podpinając VAG.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mi się zapala przy odpalaniu i przekaźnik pyka jak karabin choć jest nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mają światła stopu do kontrolki świec żarowych?

jak trochę poczytasz na temat diagnozowania usterek sygnalizowanych przez sterownik silnika to zrozumiesz - kwestia czasu albo Twojej wnikliwości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mają światła stopu do kontrolki świec żarowych?

jak trochę poczytasz na temat diagnozowania usterek sygnalizowanych przez sterownik silnika to zrozumiesz - kwestia czasu albo Twojej wnikliwości ;)

A możesz mi powiedzieć dlaczego np przekaźnik po dłuższym postoju napiernicza jak z karabinu chociaż wymieniłem go na nowy? Może być to wina padniętego aku lub źle podłączonych świec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli przekaźnik ciągle cyka a jest nowy (więc go wykluczasz) to wina leży z całą pewnością w uszkodzonym przewodzie elektrycznym gdyż gubi co chwilę przewodność i te przerwy w zasilaniu powodują ciągłe załączanie się i wyłączanie przekaźnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...