Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Światła dzienne DRL


seek666

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko odnosniego tego DRL'a.

mam bixenony.

I obojetnie czy DRL mam na 0 czy na 1 to i tak sie pala ksenony i nic sie nie zmienia..

W jaki sposob sie aktywuje te swiatla dzienne? nie mam czujnika zmierzchu i funkcji auto przy swiatlach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie masz auto przy przełączniku świateł, podpinasz VAG i uruchamiasz światła dzienne... po włączeniu silnika zapalą się światła..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyłączysz całkiem światła w pozycje 0 , powinny zapalić sie DRL ,albo masz przestawione światła na inny kraj wtedy xenon pali sie non top.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyłączysz całkiem światła w pozycje 0 , powinny zapalić sie DRL.

Oniak, ale w VAGu może ktoś mu grzebał - pamiętasz, my też kiedyś wyłączylismy w VAGu DRL i ten przełącznik nie działał w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o kodowanie świateł dziennych zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego, powinny być ustawione tak aby w pozycji "0" wyłącznika świateł zapalały się światła dzienne z przodu oraz pozycyjne z tyłu. Aby dokonać takiej modyfikacji należy przekodować sterownik świateł.

Łączymy się ze sterownikiem 09 następnie kodowanie(07)

zmieniamy :10021 na 10042 i zatwierdzamy

Powyższa informacja dotyczy modelu B7 AVANT Kombi

Pozdrawiam i życzę miłej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie pytanie czy te lampy wsadzaliscie do B7 w miejsce zwyklych czy był tylko problem ze sterowaniem do jazdy dziennej.

Pytam bo nikt konkretnie nie potrafi sie wypowiedziec czy da sie wsadzic xenon do B7 i zeby wszystko działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie pytanie czy te lampy wsadzaliscie do B7 w miejsce zwyklych czy był tylko problem ze sterowaniem do jazdy dziennej.

Pytam bo nikt konkretnie nie potrafi sie wypowiedziec czy da sie wsadzic xenon do B7 i zeby wszystko działało.

konkretnie bez wiazki nie ma takiej opcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie zaroweczki do wymiany, ja tak mialem. Temat na forum byl juz poruszany szukaj.[br]Dopisany: 04 Luty 2009, 23:04_________________________________________________Zmiana przepisów odnośnie świateł dziennych http://moto.onet.pl/1565075,1,teraz-w-polsce-jak-w-europie,artykul.html?node=2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mrugaja xenony to zarniki sa baaardzo bliskie konca zywota swego - wymien oba naraz !

Raczej maloprawdopodobne aby cos nie tak bylo z przetwornicami ...

Oczywiscie mowimy tutaj o fabrycznych xenonkach - nie dokladanych z "allegro"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie miganie xenonów w b7 spowodowane jest fabryczną wadą sterownika xenonów czego skutkiem jest szybkie przepalanie żarników,jak ktoś w miare wcześnie sie zorientował był on wymieniany na gwarancji, niestety Audi jak zwykle kurwaaa nie ogłosiło akcji serwisowej tylko sprzedają żarniki za 700 zł sztuka , ehh. Po moich doświadczeniach nie ma różnicy czy kupisz żarnik na allegro za 100 zł czy w ASO za 700 zł ,bo i tak ich żywotność jest podobna. Więc jeśli ktoś planuje latać bryką troche dłużej na pewno bardziej opłaca sie wymienić sterownik i xenony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie pytanie czy te lampy wsadzaliscie do B7 w miejsce zwyklych czy był tylko problem ze sterowaniem do jazdy dziennej.

Pytam bo nikt konkretnie nie potrafi sie wypowiedziec czy da sie wsadzic xenon do B7 i zeby wszystko działało.

Ja jestem na ukończeniu takiego projektu - tzn w miejsce reflektorów wbudowałem Bixenony skrętne (AFS) z białym kierunkiem. Dużo zmian w instalacji ale możliwe do zrealizowania. Wymieniłem min. bordnetz, dołożyłem czujniki na zawieszeniu + sterownik. Został mi zderzak ze spryskiwaczami i od razu dołoży się PDC na przód bo nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie pytanie czy te lampy wsadzaliscie do B7 w miejsce zwyklych czy był tylko problem ze sterowaniem do jazdy dziennej.

Pytam bo nikt konkretnie nie potrafi sie wypowiedziec czy da sie wsadzic xenon do B7 i zeby wszystko działało.

Ja jestem na ukończeniu takiego projektu - tzn w miejsce reflektorów wbudowałem Bixenony skrętne (AFS) z białym kierunkiem. Dużo zmian w instalacji ale możliwe do zrealizowania. Wymieniłem min. bordnetz, dołożyłem czujniki na zawieszeniu + sterownik. Został mi zderzak ze spryskiwaczami i od razu dołoży się PDC na przód bo nie mam.

a jak podłączyłes lampy zeby wszystko dzialało. ja nie mam długich brakuje mi jednego kabla od przesłony do bordnez i nie wiem gdzie go wpiąć . gadałem z jednym gosciem i wie gdzie go wpiąc tylko nie powie a u niego robocizna sporo kaski kosztuje. a i powiedział ze jak bordnez dał sie przeprogramowac na xenony to nie trzeba wymieniac, chyba ze ktos ma bide wersje bez halogenow to wtedy bordnez do wymiany . Co ty na to??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację że trzeba podłączyć po dodatkowym kablu od sterownika Bordnetz do przesłon (jak dokładałem skrętne to tych dodatkowych kabli było więcej). Jeśli idzie o sam Bordnetz to pomimo iż miałem fabryczne p/mgielne nie obyło się bez wymiany na wersję HIGH (numer musiałbym sprawdzić w Etka)

takie pytanie czy te lampy wsadzaliscie do B7 w miejsce zwyklych czy był tylko problem ze sterowaniem do jazdy dziennej.

Pytam bo nikt konkretnie nie potrafi sie wypowiedziec czy da sie wsadzic xenon do B7 i zeby wszystko działało.

Ja jestem na ukończeniu takiego projektu - tzn w miejsce reflektorów wbudowałem Bixenony skrętne (AFS) z białym kierunkiem. Dużo zmian w instalacji ale możliwe do zrealizowania. Wymieniłem min. bordnetz, dołożyłem czujniki na zawieszeniu + sterownik. Został mi zderzak ze spryskiwaczami i od razu dołoży się PDC na przód bo nie mam.

a jak podłączyłes lampy zeby wszystko dzialało. ja nie mam długich brakuje mi jednego kabla od przesłony do bordnez i nie wiem gdzie go wpiąć . gadałem z jednym gosciem i wie gdzie go wpiąc tylko nie powie a u niego robocizna sporo kaski kosztuje. a i powiedział ze jak bordnez dał sie przeprogramowac na xenony to nie trzeba wymieniac, chyba ze ktos ma bide wersje bez halogenow to wtedy bordnez do wymiany . Co ty na to??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fajnie by bylo jak bys podał nr nowego bordnez i stary zobacze co ja mam wsadzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

dzięki koledze Wojtek_A4 moje bi-xenonki juz świecą tak jak powinny . kolega Wojtek_A4 podłączone ma tak jak w linku który zaraz wkleję, natomiast ja nie maiłem przejściówki tylko zmienioną wtyczkę na taką od xenonow i z tej wtyczki pociągnięty kabel od przesłony. a oto magiczny link http://forums.audiworld.com/showthread.php?p=23248605

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...