Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Ubywa płyn - co to za element?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Mam pytanie: zauważyłem ostatnio, że ubywa płynu chłodniczego. Wyciek jest gdzieś z tyłu silnika - mokra jest skrzynia z góry.

Czy jest prawdopodobieństwo, że to króciec? Czy coś innego.

Co to za element - zaznaczony na czerwono na zdjęciu? (od spodu jest cały mokry z płynu).

Dzięki za odp.

20140626_121855.jpg

20140626_121905.jpg

20140626_122034.jpg

20140626_122958.jpg

20140626_123017.jpg

---------- Post dopisany at 17:14 ---------- Poprzedni post napisany at 13:16 ----------

Jeszcze znalazłem jedno zdjęcia - głowica z tyłu.

Obok króćca - jest element na trzech śrubach (zaznaczone na zdjęciu). Co to za element jest tam przykręcony?

Wydaje mi się, że to tam cieknie, chyba, że spod króćca i ścieka przy tym elemencie?

I jeszcze pytanie - wymiana samego króćca jest bardzo uciążliwa? Czy pomimo trudnego dostępu da się to jakoś w miarę zrobić szybko i sprawnie?

Pozdrawiam

Grzesiek

---------- Post dopisany at 17:16 ---------- Poprzedni post napisany at 17:14 ----------

1008496001.jpg

Zdjęcie z tyłu głowicy

Opublikowano

Pewnie krociec poszedl .taka przypadlosc naszych audiczek .wymiana znosna ale w miare latwo

.zrobisz sam

Wysyłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk 2

Opublikowano

waz suchy? u mnie byl walniety oring ktory siedzial w wezu

Opublikowano
  • Autor
waz suchy? u mnie byl walniety oring ktory siedzial w wezu

Waz suchy wlasnie. Gdzieś jest przeciek chyba na oringu albo sam króciec może pękł ze starości.

No nic trzeba będzie się jakos uporać.

Aaaa i jeszcze jedno - w ASO mi powiedzieli, że króciec nie występuje jako tako sam i że jest w komplecie z dolnym wężem chłodnicy......za384zł brutto!!!!! ?????

A z tego co poczytałem po necie można taki króciec sam kupić osobno.... dziwne?

Chyba, że osobno sam króciec tylko jako zamiennik?

Opublikowano

Tak ja mam zamienik .niewielkie pieniadze kosztuje

Wysyłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk 2

Opublikowano

Jak szukalem niedawno zamiennik meyle kosztowal ok 45 zl

Opublikowano

Meyle to gowno za wygorowana cene .mialem termostat tej firmy i po 2 miesiacach szlak go trafil 350 zl w bloto

Wysyłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk 2

Opublikowano

Krociec bedzie dobry z meyle

nr oryginalu AUDI 06B 121 132 E

numer meyle 1002260012 cena 35 zeta

KRÓCIEC WODY AUDI A4 B6 1.8T "00- PROMOCJA !

zobacz czy to taki sam bo teraz pewien nie jestem

pozdrawiam

Opublikowano
  • Autor

OK dzięki, będę coś szukał.

A ten element obok przykręcany na 3 śruby to co to jest?

Pozdrawiam

Grzesiek

Opublikowano

u sienki w białymstoku chyba 60zł płaciłem za sam krociec

on nawet ie pekł a jego przylgnia do głowicy uległa zdeformowaniu :)

Opublikowano
A ten element obok przykręcany na 3 śruby to co to jest?

Zawór kombinowany podłączony do pompy sai, coś podobne do egr-u

On fizycznie nie jest połączony z płynem więc na pewno z niego nic nie cieknie

4356384603

Opublikowano
  • Autor
A ten element obok przykręcany na 3 śruby to co to jest?

Zawór kombinowany podłączony do pompy sai, coś podobne do egr-u

On fizycznie nie jest połączony z płynem więc na pewno z niego nic nie cieknie

http://img05.allegroimg.pl/photos/oryginal/43/56/38/46/4356384603

OK. Dzięki bardzo. Króciec zamówiony - 60zł brutto oryginał udało się znaleźć.

Opublikowano

uzyj tam silkonu do wysokich temp, i zapomnisz o temacie całkowiecie

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

uzyj tam silkonu do wysokich temp, i zapomnisz o temacie całkowiecie

Zapomniałem napisać. Króciec zmieniony. Problem ubytków płynu rozwiązany.

Generalnie sam króciec wyglądał nie tak źle, ale miał lekkie wżery i mikropęknięcia przy oringu i tam była nieszczelność.

Opublikowano

U mnie mechanik wymieniał ten króciec z 3 dni temu. Sam króciec 15zł kosztował ale jakość pewnie bez szału.

Opublikowano

A ja wymieniałem sam na ori z ASO i po założeniu ciekło jeszcze bardziej niż przed... Wyjąłem spowrotem i podszlifowałem te uchwyty z tulejkami, żeby bardziej środek dociskało z oringiem ( w golfie mk 2 miałem to samo z obudową termostatu). Po tym zabiegu dopiero jest ok. Roboty jest można powiedzieć niewiele, ale dojście masakra!!! Leżałem na silniku kilka godzin w sumie zastanawiając się jak podejść z kluczami... Ogólnie nie polecam, ale satysfakcja jest :decayed:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

U mnie rok temu sie tam rozciekło kupiłem kruciec nowy za 30 zł wymieniłem i przez rok było ok.Po roku powstało w nim pęknięcie przy wyjściu na nagrzewnice. Skonczylo się na założeniu starego oryginalnego krućca z nowym oringiem plus pasta reinzosil i jest ok.

  • 1 rok później...
Opublikowano

W moim przypadku winny był dokładnie ten element (króciec wody), o który kolega pytał na początku:

IMAG0995.jpg

Ubytki w płynie chłodniczym były niewielkie, ale jednak. Z boku silnika, patrząc od strony pasażera zaraz przy przegrodzie wyraźnie widać było piękne wykwity pod tym króćcem ;)

IMAG0969.jpg

A jeśli chodzi o wymianę, to nie znajduje innych słów niż JA PIER...!! :) Kilka godzin na silniku, szarpanie się z każdym durnym wężykiem (wszystko przez lata przyklejone), na którym są te jednorazowe beznadziejne obejmy, a potem wszystko i tak bez jakiegoś lepszego widoku. Lubię pogrzebać przy aucie, ale gdybym wiedział jak to będzie wyglądać, to bym dał do mechanika i oszczędził nerwy :decayed: Sama część na allegro 35 zł, ale roboty w 3 d...

Tutaj macie gościa, który nagrał całą wymianę, chociaż filmiki wkurzające bo typ smarka i momentami nie wiadomo co pokazuje: https://www.youtube.com/watch?v=JiJ9ldDeShE. To czego nie pokazał, to że trzeba odkręcić jeszcze tą osłonę, bo jakieś rurki są mocowane na tych samych śrubach, co ten trójnik i trzeba zrobić luz żeby to zdjąć przed okręceniem trójnika :grin:

IMAG0990.jpg

Aha no i nie wiem po co demontował listwę wtrysku paliwa, nic to nie daje, więc proponuję olać.

  • 1 rok później...
Opublikowano

Awusnia jak do cho...jest przykrecony ten krucic ? Bo odkrecilem dwie nakretki ale do tych samych pinów są przyczepione jakieś rurki . :-( i dopiero pod nimi w nakrętki trójnik . Jak je odłączyć bo tam niiiic nie widać

Edytowane przez Tiger_Mielec

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Krociec trzyma się na szpilkach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.