Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


jozek726

Rekomendowane odpowiedzi

PB jest swietny ;))

Panowie pytanie - głównie Griffe, jaka glinke kupic ? nigdy tego nie robilem, prosilbym o jakas z ktora sie latwo pracuje i jaki plyn do tego kupic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

PB jest swietny ;))

Panowie pytanie - głównie Griffe, jaka glinke kupic ? nigdy tego nie robilem, prosilbym o jakas z ktora sie latwo pracuje i jaki plyn do tego kupic?

Ta glinka będzie odpowiedznia:

http://www.pielegnowacauto.pl/valetpro-glinka-yellow-poly-100g.html

do tego woda z płynem i jazda z koksem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


My

Pawełku, zacznijmy od tego że Ty to jesteś ''insza inszość'' potem jest długo , długo nic i jesteśmy my , zwykli zjadacze chleba. A tak na poważnie to jak nigdy nie pracował glinką to ta w zupełności starczy i będzie mniejszy ból jak upadnie na ziemie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ta glinka będzie odpowiedznia:

ValetPRO glinka Yellow Poly 100g

A ja bym zaproponował Bilt hamber soft, lepiej się pracuje niż valet moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem, że używamy, a nie "proponuję kupić" - ponieważ poniekąd zostałem wywołany do tablicy.

O innych nie pisałem, bo niezmiennie megsowymi pracujemy od lat i nic nie zapowiada, żeby ta sytuacja uległa zmianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem, że używamy, a nie "proponuję kupić" - ponieważ poniekąd zostałem wywołany do tablicy.

O innych nie pisałem, bo niezmiennie megsowymi pracujemy od lat i nic nie zapowiada, żeby ta sytuacja uległa zmianie.

To ja dalej bym podczymał temat glinek i poprosił Ciebie Pawle jako nasze guru o mały wykładzik. Z ciekawością bym się dowiedział jaka różnica jest między tymi tańszymi i droższymi. Mogę się założyć że pracowałeś chyba wszystkimi glinkami jakie są dostępne i masz nie lada doświadczenie. Więc jeśli nie sprawi Ci to kłopotu to bardzo bym prosił o małą lekcję :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całą pewnością nie pracowałem wszystkimi, pewnie nawet połową dostępną na rynku...

Najgorsza bez dwóch zdań jest glinka Sonaxa - nie nadaje się do niczego.

Wg mojej opinii słaba jest Gyeona - rysuje mocno, słabo zbiera, przykleja się

Nie najgorzej jest z w/w czyli Bilt i Valet, godne uwagi są też CarPro.

Absolutnie żadnych problemów nie ma z Megsem. Poślizg, zbieranie, praktycznie zero rys - coś za coś - swoje kosztują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam BH soft - dałem się nabrać i mi z nią nie bardzo po drodze. Miałem to VP polly i też nic specjalnego.

Najlepsza z jaką do tej pory miałem do czynienia to rzeczywiście Meguiars.

I nie ma co oszczędzać, bo można niezłego bałaganu narobić na lakierze, a nie za każdym glinkowaniem podąża polerka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niestety nie zostałem wywołany do tablicy :(

mimo wszystko...

zaproponuję glinkę od POLSKIEJ firmy Brazer's
Wszystkie jej rodzaje spełniają swoje funkcje doskonale .
Najdelikatniejsza to ultra soft rózowa. Jak sie człowiek przyłozy to tez mozna nia narobić szkód.
Jednak stosowanie ich zgodnie z ogólnie panującymi zasadami uzywania glinki powoduje, ze ryzyko zarysowania zmienjszone jest do absolutnego minimum.
Polecam
200g kosztuje około 70zł

Jesli glinkujemy przed korekta to woda z szamponem w stosunku 3:1, nie przesadzac z ilościa szamponu. Zbyt duza jego ilośc niszczy glinke, która zaczyna sie strzępić i robic bałagan
Jesli glinkujemy nie planując korekty zalecam lubrykant w postaci np PB spray and wipe lub quick detailera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza z jaką pracowałem to zielona glinka Sonus - niestety nie produkują już jej nad czym ubolewam. Bardzo dobra jest oryginalna niebieska glinka 3M, ale ona już może narobić bałaganu przy niedostatecznym poślizgu. Do poślizgu glinki od lat niezmiennie używam i polecam Megs Last Touch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiegając calkowicie od tematu chciałem poprosic szanowne gro kolegów o porade w sprawie usunięcia czarnej łapy mechanika :angry: z tapicerki słupka która do tej pory była bez skazy a teraz mam na niej paluchy :( czy jest jakiś dostępny środek który usunie mi to bezboleśnie ??? Proszę o pomoc

Edytowane przez martinomen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepszy byłby środek stworzony do tekstylii np mc990 ale pewnie nie bedziesz chcial kupowac chemii której potrzebujesz kilka gram a opakowanie ma 1 kg. Spróbuj apc i pielucha tetrową. Postaraj sie przetrzeć / zwilzyć równomiernie cały panel w sensie cały słupek zeby nie było zacieku. :)

Ps zawsze mozesz dowiedzic studio detailingowe. Za usuniecie plamy ze słupka pewnie nie wezmą dużo :)
Ja bym zrobił gratis i zaprosił na komplecik w przyszłości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

APC jakiej firmy najlepiej bylo by żeby sie spralo a nienarobić szkody żadnej ? :naughty:

Edytowane przez martinomen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie istnieje apc, które jest złe. APC - All Purpose Cleaner :) jedno pracuje mocniej drugie slabiej. Każde trzeba rozcieńczyć z woda. Ja do wnętrza używam nielsen cyclone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...