Skocz do zawartości
IGNOROWANY

VCDS nie widzi RNS-e


bosniak_sg

Rekomendowane odpowiedzi

Do komunikacji z Rns-E potrzeba dwóch linii K, może masz coś z jedna linia K w kablu dlatego nie ma połączenia z navi a z innymi sterownikami sie łączy. Zrób test kabla w programie i zobacz jaki będzie wynik przy K1 i K2.

K1 - OK

K2 - Ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w programie może być ale sam interfejs jej nie obsługuje. Proponuje jeszcze sprawdzić czy linia k jest podpięta do navi

Edytowane przez Tom A4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączyłem się starszym kablem i jakaś tam reakcja jest - trzaski w głośnikach, ale i tak się nie łączy, a na vcds nic kompletnie nie słychać. Niestety nie da rade się połączyć z radiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja też mam pytanie mam kabel od viakena kkl. W vcds lite łączy się z rns-e ale oczywiście tylko z kilkoma kanałami-vcds bez licencji. No a vcds 311 ten z A4 klub nie chce się w ogóle połączyć z RNS-e a chciałem zrobić vim hacka wgrać pl menu itd. No i pytanie czy muszę mieć lepszy kabelek czy co?

Edytowane przez Szefcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

311 nic nie zrobisz lite tylko w wersji full

Wysłane z mojego GT-I9505

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kabelek jest ok. Tylko trzeba oprogramowanie vcds lite kupić licencje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam

Wiem, że odgrzewam kotleta, ale mam podobny problem. Otóż mam kabel usb hex can, w teście vcds 12.12(pełna wersja) k1 i k2 jest ok. Próbuję się połączyć z rns-e, ale niestety nic się nie dzieje. Wywnioskowałem, że skoro kabel jest ok to pozostaje mi zamienić piny 5 (z kostki B) z 7 (z kostki C) i wszystko ma banglać? czy może coś źle zrozumiałem? Dodam, że moje rns-e to zwykłe nie ledowe. Kumających temat proszę o odpowiedź. Nie chce w ciemno zamieniać piny, żeby czegoś nie skopać.

Pozdrawiam Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś najważniejszej rzeczy, RNS-E był w oryginale czy dokładany? Jeśli dokładany, to co było wcześniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja rns-e nie ma kompletnie znaczenia, linia diagnostyczna jest na pinie 5 w kostce B. 99% przypadków z brakiem łączności z rns-e jest to wina kiepskiej jakości kabla w większości tanich kabli brakuje lini-k widziałem już sporo takich kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam ten sam problem nie widzi RNS-E przez VCDS'a. Navi orginał i zacząłem dziś przestawiać kable w kostce B i C i dalej go nie widzi. Możliwe że zamieszałem z kablami bo teraz już nie jestem niczego pewny. Jak dobrze kumam to kostka B to ta niebieska, a kostka C to ta zielona tak?

a58f066543e45f52m.jpg

A jak by mi mógł ktoś sprawdzić te piny kolorami to byłbym wdzięczny. Ja mam tak:

niebieska:
5-zielony
6-czarny
8- brązowy
11-żółty
12-zielony
zielona:
2-zielony
4- czerwono-niebieski
6- niebieski
7-zielono-niebieski
8-żółty
9-szary
10-czerwono-fioletowy
11-fioletowy
12-biały
Bo w tym momencie to już nie wiem co mam dobrze a co źle...

Sprawdziłem teraz miernikiem napięcia z ciekawości czy mam połączenie między pinem 5 w radiu a pinem 15 we wtyczce do diagnostyki. Pokazuje zwarcie czyli łączność jest a VCDS dalej nie widzi navi i nie widzi też czujników parkowania a głównie z tym mam problem. Wie ktoś o co może chodzić?

Edytowane przez fox60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wina kabla, ja też tak mam :kwasny: Jak się w opcjach VCDS'a zaznaczy jedną z opcji to wtedy w teście jak byk wychodzi, że K2 short to ground i to jest wlasnie sedno problemu. Nie laczy się z niczym po K2 i cygani przy defaultowych ustawieniach, ze K2 jest OK,

Do PDC połączyło mi się o dziwo KKL-em i VAG-COM, do bluetooth'a tez. Do radia i navi nie da rady, cos tam szmera w radiu, ale wylatuje "too many comunication errors" czy cos w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem przecież że 99% problemów z łącznością to g.......e kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mój vag com działa bez problemu, ale nie widzi RNS-E, nie chce wejść na RADI0 56 ani 37 navigation, przechodziłem kiedyś z RNS-D na RNS-E. Posiadam kabelek Interfejs VW/Audi/Skoda/Seat USB KKL line (2 linie K) we wtyku OBD2 firmy viaken. Jeżeli to wina kabla to da się to jakoś obejść?

Edytowane przez dawid.bary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zapewne w przelotce z iso na iso 2 sa pomylone lub brakuje przewodu do diagnostyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to ma być podłączone? Który kabelek z którym w iso na iso2?

Poniżej mam rozpiskę z RNS-D gdzie tu biegnie przewód diagnostyki?

dscn1942x.jpg

Edytowane przez dawid.bary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ub+ to jest napięcie +12V po kluczyku


diagnostyka to k-bus


k-bus ma isc do kostki b pin 5 l diagnosis tu masz rozpiskę http://s184.photobucket.com/user/mathom87/media/RNS-EPinout.jpg.html

Edytowane przez Tom A4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ten opis też się tyczy radia Symphony w a4 b7? chciałbym się podłączyć vcds-em do radia ale go nie widzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ten opis też się tyczy radia Symphony w a4 b7? chciałbym się podłączyć vcds-em do radia ale go nie widzi...

Jeżeli pytasz o Symphony 2+ (ze srebrnymi gałkami) to linia k-line w tym radiu jest na pinie 7 w kostce C (C7).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


linia k-line w tym radiu jest na pinie 7 w kostce C

czyli jak dobrze rozumiem trzeba pin 7 połączyć z pinem 5 w radiu?

ogólnie to chciałbym spróbować przestroić radio z usa na europe i znalazłem jakieś kodowanie:

0?x0xxx: Options 3
+1 = Analog Input (AUX)
+2 = Multifunction Steering Wheel
+4 = Telephone
0x?0xxx: Options 2
+1 = Digital Sound System
+2 = CD-Changer
+4 = Satellite Radio
0xx0?xx: Options 1
+1 = Leather Interior
+2 = Diesel Engine
0xx0x?x: Sound System Correction
0 = Sound System (No passive Speakers/No Correction)
1 = Sedan/Coupé with passive Speakers
2 = Wagon/Avant with passive Speakers
3 = Cabriolet/Roadster with passive Speakers
0xx0xx?: Country
1 = Europe
2 = North America
4 = Japan
5 = China
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...