Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Prośba o analizę logów 1.8T BFB

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Koledzy, proszę o analizę logów.

Pacjent:

Audi A4 B7

1.8T BFB 163PS ośka

benzyna + lpg

Błędów w silniku brak.

Mocy jakby było mało. Mam wrażenie, że turbo zdecydowanie za późno się budzi. Jak na 163PS jedzie raczej średnio...

Logi dynamiczne na PB:

Grupy: 120,002 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 002,020 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 003,020 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 115,118 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Log dynamiczny na LPG:

Grupy: 011,002 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Logi statyczne LPG:

Grupy: 003,004 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 001,002 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Dzięki.

Opublikowano

turbo wstaje normalnie, przepływ ok, zaplonu nie cofa, zle nie jest tylko w dolocie masz ukrop 77 stopni, chyba ciepło bylo na zwenatrz co ?:P

Opublikowano

Stanowczo za duża temperatura powietrza.Może trzeba zajrzeć do IC.

Ja u siebie dodatkowo wyciąłem kawałek nadkola i wstawiłem kratkę, dla lepszego przepływu powietrza.

Sprawdź czy masz kierownicę powietrza z przodu

Opublikowano

umyj IC z zewnat i od srodka i temperatura powina spasc o jakies 10-20 stopni .

Opublikowano
  • Autor

Dzięki panowie.

Do IC zajrzę w wolnej chwili. Gorąco na zewnątrz nie było bo ok. 22 stopnie. Auto się szybko nagrzewa do 90 stopni (pewnie dlatego). Termostat wymieniony niedawno na ori Behr.

Powalczę z IC i będzie trzeba zabrać się za program chyba bo auto raczej kiepsko się odpycha :facepalm:

Do tego niedługo cewki + świece - może nie pomoże ale na pewno nie zaszkodzi.

Opublikowano

za duża temperatura w dolocie i to ogranicza moc silnika

zajrzyj do ICka i sprawdz jak wyglada przepływ powietrza przez niego

Opublikowano
  • Autor

Czy w takim razie po przeczyszczeniu ICka przepływ na przepływce jeszcze powinien skoczyć? Chyba nie bo już przepływ jest na odpowiednim poziomie? Czy jedyną oznaką odpowiednio przeczyszczonego intercoolera będzie niższa temp. na logach (i może jednak trochę lepsza jazda auta)?

Znajdę gdzieś w sieci tutorial jak wyciągnąć IC z auta?

Opublikowano

Jak dobrze pamiętam bez zdjęcia zderzaka się nie obędzie.Reszta to prosto.

Opublikowano
Czy w takim razie po przeczyszczeniu ICka przepływ na przepływce jeszcze powinien skoczyć? Chyba nie bo już przepływ jest na odpowiednim poziomie? Czy jedyną oznaką odpowiednio przeczyszczonego intercoolera będzie niższa temp. na logach (i może jednak trochę lepsza jazda auta)?

Znajdę gdzieś w sieci tutorial jak wyciągnąć IC z auta?

Im wyższa temperatura powietrza tym zwiększa się jego objętość, a co za tym idzie mniej wartościowego tlenu trafia do cylindra :wink:

Zerknij Wpływ różnych temperatur na zmianę objętości gazów - e-fektowne doświadczenia chemiczne :wink:

Opublikowano
  • Autor

Panowie...

A co jeśli nie mam kierownicy powietrza w przednim zderzaku ? :facepalm:

Rzuciłem dzisiaj okiem na szybko i nie mam żadnych wlotów po obu stronach... WTF ?

Opublikowano

Moze masz zderzak nie od swojego auta :-)

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

W tym kraju wszystko jest możliwe :whistling:

Postaram się wydłubać plastik (z tego co patrzyłem może da się go wyciągnąć choć na pierwszy rzut oka wyglądało jak jednolity materiał bez opcji demontażu), później pewnie trzeba będzie kupić kierownicę powietrza i może autu trochę ulży w ciepłe dni...

Wstawię chętnie logi jak już to ogarnę.

---------- Post dopisany at 19:22 ---------- Poprzedni post napisany at 10:45 ----------

Plastik już wywalony. Póki co jest tak jak niżej. Teraz szukać kierowniczki. Szkoda, że trzeba zbijać cały zderzak żeby założyć :(

02076877016503108828.jpg

Witam ponownie,

Zaślepka ze zderzaka wyrzucona, prowadnica powietrza zamontowana.

Świeże logi poniżej.

Temp. na zewnątrz ~23 stopnie.

Temperatura w dolocie spadła o około 20 stopni przy podobnej temp. zewnętrznej.

Pytanie, czy temp. max 47-48 w dolocie jest już w normie?

PB
LPG
Opublikowano

Jakie masz wskazania w długoterminowych korektach lambda i kiedy ostatnio kasowałeś błędy (nawet jeśli nie było)? blok chyba 32.

Opublikowano
  • Autor

Błędy w silniku kasowane przed logowaniem (choć nie było żadnych).

Blok 32 - może głupie pytanie ale logować jako dynamiczne czy statyczne?

Lambdę właśnie będę musiał zbadać, bo na LPG pali mi 18-20 l/100km w mieście :facepalm: Trasa ~11 l/100km więc to spora różnica a auta nie butuję raczej.

Świece zmienione profilaktycznie na platynki PFR6Q. W kolejce jeszcze wymiana cewek Beru.

Opublikowano

wystarczy na zapłonie i nie trzeba logować tylko podać dwie wartości

Opublikowano

Temp. w porządku, zrób jeszcze 002+033 na lpg widać że jest troche bardziej przylany paliwem na lpg, choć jak zatłoczone miasto to może tak być bo w trasie wychodzi w porzadku.

Opublikowano

Takiego dużego spalania nigdy nie miałem a mam Q.

Wróciłem z wakacji i średnio wyszło około 10l/100km.

To auto lubi trase, bo w mieście 12…13l

Ile masz w bloku 32, po przejechaniu np 20km?

Ile pali pb?

Opublikowano
  • Autor

W bloku 32 obydwie wartosci 0%

002 + 033 zrobie w wolnej chwili bo chwilowo kiepsko z czasem.

Podejrzewacie o cos sonde?

Opublikowano

W bloku 32 obydwie wartosci 0%

002 + 033 zrobie w wolnej chwili bo chwilowo kiepsko z czasem.

Podejrzewacie o cos sonde?

Zawsze jakaś korekta jest, zależy od paliwa itp.

Nie kasowałeś błędów wcześniej?

Pojeździj trochę i sprawdź jakie są wartości w bloku 32.

Jakby nic się nie zmieniało to pewnie sonda umarła, ale miałbyś błąd

Sprawdzając po logach to sonda działa i masz za bogato na lpg - skraca czasy wtrysków.

Opublikowano
  • Autor

Mój błąd - przed sprawdzeniem skasowałem błędy.

Dzisiaj po przejechaniu 10km do pracy pokazało -0,8% i +3,9%


Sprawdzając po logach to sonda działa i masz za bogato na lpg - skraca czasy wtrysków.

Teoretycznie więc pomoże korekta LPG?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.