Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oszust na Allegro. Bardzo nieprzyjemna sytuacja.


audiKSP

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio spotkała mnie bardzo niemiła sytuacja na Allegro. Pomimo że kupuję tam już od 8 lat i mam ponad 700 komentarzy, moja czujność została uśpiona. Po wszystkim przyznaję że człowiek oszukał mnie w bardzo inteligentny sposób i pewnie ujdzie mu to na sucho. Ale od początku...

Chciałem kupić telefon i znalazłem odpowiedni na olx.pl (dawniej tablica.pl). Po wymianie wiadomości ze sprzedającym poprosiłem go o numer telefonu bo mam więcej pytań. Podczas rozmowy wypytałem o szczegóły i byłem zdecydowany. Sprzedający powiedział że ma ten telefon również wystawiony na Allegro i żebyśmy załatwili sprzedaż poprzez ten portal i podał mi link do aukcji. Oczywiście na to przystałem. Wszedłem w link i zrobiłem kup teraz. Płatność przez PayU i czekam na przesyłkę...

Po 3 dniach przychodzi do mnie list polecony a w środku jest... wydrukowane zdjęcie kupionego przeze mnie telefonu ;) na początku nie skumałem o co chodzi ale od razu wiedziałem że gość mnie wkręcił w coś. Napisałem mu maila z zapytaniem o co chodzi i że zglaszam sprawę do Allegro i na Policję. Odpisał mi żebym na spokojnie jeszcze raz przeczytał opis aukcji i zobaczył w jakiej kategorii była wystawiona. No i...

htc evo 3d Dual core, 1gb ram,aparat 3d (4400702594) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Najbardziej zabolało mnie że jak mu napisałem że jest oszustem to napisał mi:

"Przecież Pana nie oszukałem. Dostał pan dokładnie to co kupił :)"

Mial ktoś podobne doświadczenie? Jak myślicie, można coś z tym zrobić?

http://allegro.pl/show_user.php?uid=24215170

Jak widać oszukał nie tylko mnie. Dostał już pierwszego negatywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to chyba jest jakies prawo ktory mowi ze towar w ciagu X dni mozna zwrocic bez podania przyczyny... tak mi sie wydaje :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego... oszukales to sie Ty...:facepalm: Fakt ze to troche niemoralne lecz wszystko w spodob uczciwy. Dostales dokladnie to co bylo w aukcji...

Widzisz, nie do końca się z tobą zgodzę. Ok, wykorzystał moją nieuwagę, ale nie zmienia to faktu że jest oszustem. Na tablicy bylo normalne ogłoszenie telefonu, podczas rozmowy telefonicznej opowiadał mi jakie ma do niego akcesoria, ile gwarancji itp. Potem dał mi link do aukcji gdzie zmienił jedno słowo. Fakt, moja nieuwaga że kliknąłem szybko kup teraz i nie wczytałem się w opis.

Więc nie pisz mi że oszukałem się sam. Oszukał mnie ten pajac, zresztą nie tylko mnie bo dostał już negatywa od jakiejś babki za to samo.

Co do zwrotu towaru to jest prawo które mówi że w ciągu 10 dni mogę oddać towar bez podania przyczyny. Pytanie tylko czy gość przyjmie przesyłkę i odda kasę. Wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pierd......

nie mam słów

jak to o polakach mówił piłsudski ?

cytować, czy wszyscy wiedzą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosc mega sprytny

raz ze kwota jest taka ze nawet jak zglosisz to nic nie zrobia

dwa dostales dokladnie to co w opisie aukcji

trzy ze podstawa do zwrotu powinien byc paragon badz faktura ktorej zapewne nie masz

Niestety nieuczciwosc jest w tym przypadku widoczna golym okiem jednak sprawa nie do ruszenia wg mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Gość naprawdę sprytnie to zaplanował. Na początku cieszyłem się że to tylko 200zł a nie 1000 bo droższe telefony też często kupuję na Allegro. Ale potem doszedłem do wniosku że kwota specjalnie jest tak niska żeby nikomu nie opłacało się nic z tym robić. Napisałem maila do babki która wystawiła mu negatyw. Pasowałoby to zgłosić na allegro. Wiem że wszystko jest zgodnie z regulaminem Allegro jednak gołym okiem widać że to przekręt i mogliby przynajmniej dać mu ostrzeżenie czy coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allegro nic nie zrobi

Gosc sprzedaje zdjecie telefonu i ma takie prawo

Rownie dobrze moze sprzedawac zdjecie za 10k zl i tez mu nic nie zrobia

Kupujacy klikajac kup teraz SWIADOMIE zgadza sie na wszystko

Babka ktora wystawila Negatywa niestety ale wystawila go zle, bo kupila zdjecie i zdjecie dostala :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale dzięki temu negatywowi ktoś może nie da się nabrać.

PS. Uważasz że negatyw się nie należał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos tez tam kupil zdjecie na innej aukcji i dal pozytywa :| ogolnie negatyw moze uchronic innych przed wtopą ale faktycznie niesłuszny bo towar zgodny z opisem :kwasny: pisales do allegro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzysz że ktoś kupił i wystawił pozytywa? Sam go sobie wystawił z drugiego konta.

Jeszcze do allegro nie pisałem, ale ba pewno to zrobię żeby naświetlić im sprawę. Faktem jest jednak że on robi wszystko zgodnie z regulaminem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA bym szedł na Komendę opisał sprawę krok po kroku. Niby wszystko zgodne z regulaminem a jednak oszustwo i tyle. Nie odpuszczaj skurw....... trzeba tępić. Idz na Policję i zgłaszaj oszustwo sprawę muszą rozpatrzyć i tyle. Niech gość trochę się zesra jak dostanie wezwanie na KPP w celu wyjaśnienia. Jak oszukał tak kilu ludzi to sprawa zacznie się ciekawa. Ogólnie moim zdaniem jest to niekorzystne gospodarowanie mieniem. Przecież masz korespondencję z gościem, linki do OLX i Allegro. Sprawa nie jest tak oczywista jak się wydaje. Moim zdaniem jak nie odpuścisz to będziesz miał trochę biegania ale odzyskasz kasę.

W nazwie aukcji nie ma słowa Zdjęcie tylko "htc evo 3d Dual core, 1gb ram,aparat 3d" ewidentnie opis wprowadza w błąd.

NIE ODPUSZCZAJ !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupic zdjecie telefonu za 200 zł OMG! :facepalm: czytaj dwa razy zanim cos kupisz

Chłopie, przeczytaj uważnie jak wyglądała cała sytuacja... Szczegóły transakcji domawiałem w oparciu o ogłoszenie na tablica.pl

Nie było to zwykłe kupienie zdjęcia na allegro tylko moim zdaniem świetnie zaplanowana i inteligentna akcja sprzedającego. Takie komentarze możesz sobie zachować dla siebie. Nie o to w tym wątku chodzi. Chciałem pokazać mechanizm działania oszusta.

Przeczytaj jeszcze raz dokładnie mój pierwszy post

---------- Post dopisany at 13:36 ---------- Poprzedni post napisany at 13:33 ----------

Dzięki cougarr2. Właśnie o takie komentarze mi chodzi. Chyba faktycznie się tym zajmę i pójdę na Policję. Nic mnie to nie kosztuje w końcu. Czekam z niecierpliwością aż odezwie się do mnie ta babka którą też oszukał tylko że na zdjęcie samsunga galaxy za 250zł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, ze allegro nic z tym nie zrobi. Bo od jakiegos czasu licza tylko na prowizje i maja w d*pie cala reszte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak z nim gadałeś przez telefon nie dało się wyczuć że to jakiś szczawik?

czy raczej jakiś prawnik i akcja może w stylu pobieraczka? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja kupuję sporo telefonów na allegro czy tablicy. Różni ludzie się trafiają ale do tej pory nigdy nikt mnie nie oszukał. Jak z nim gadałem to po głosie normalny gość ( ok 25-35 lat). Powiedział mi wszystkie szczegóły o które pytałem i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem caly temat ale ewidentnie koles cie w chu. zrobil wystawiajac zdjecie na allegro i raczej nic mu nie zrobisz. masz link do aukcji na olx??? jak nie to zapomnij ze cos odzyskasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego niestety ale dałeś sie w balona zrobić...to że na olx coś pisało wcale nie znaczy że na allegro bedzie to samo.to jest tak jak z podpisywaniem róznego rodzaju umów.ludzie nie czytają a potem są klocki.zrobiłeś głupi błąd ale wyobrazam sobie co czujesz.ostatnio moja matka miała coś podobnego.kupiła maszyne do szycia gdzie w opisie jest jak byk napisane że jest do niej pokrowiec i pudełko na scinki.maszyna przyszła i tego tam nie było.wiec oddała ją jako niezgodnosc przedmiotu z opisem.a co najlepsze to babka powiedziała że juz kilka tych maszyn sprzedała i nikt nic nie mówił.czyli ludzie opisu nie czytają albo robią to na szybko.bo sie okazało że opis był z innego modelu maszyny i napewno nikt z kupujących tych dodatków nie miał.spróbuj poczytać dokładnie opis tej aukcji.może koles pomylił jakąś literke w opisie i juz zwracasz jako niezgodnosc towaru z opisem.musiasz to tak spróbować ugryzc bo wątpie że policja coś zrobi bo jakby na to patrzeć oszustwo w świetle prawa to to chyba nie jest bo opis jest co kolo sprzedaje a ty to kupiłeś.a komentarz negatywny tez mozesz napisać ale coś w rodzaju że bardzo złej jakości jest to ZDJĘCIE telefonu.

---------- Post dopisany at 14:19 ---------- Poprzedni post napisany at 14:15 ----------

a co do opisu kolego cougarr2 to ty jak kupujesz coś na allegro to czytasz tylko ten tytuł przedmiotu i od razu kupujesz?bo ja nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposob placiles za ten telefon tzn zdjecie. Moze tu da sie cos odkrecic....

---------- Post dopisany at 14:24 ---------- Poprzedni post napisany at 14:20 ----------

I jeszcze jedno. Towar kupiony przez internet mozna zwrocic w ciagu 10 dni. Polecam te droge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...