Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oszust na Allegro. Bardzo nieprzyjemna sytuacja.


audiKSP

Rekomendowane odpowiedzi

Jasne, że nie pisz i nie słuchaj bzdur. Policja zawiadomienie, jak Ci umorzą to jakieś zażalenie wyskrobiesz i powinno być dobrze. Jak zostanie wszczęte postępowanie to allegro chyba ma jakiś program ochrony.

Policja to Ci pomoże w tej sprawie ... bardziej to Ci pomogą podpisać mandat za przekroczenie o 20km/h prędkości.

Allegro też zareaguje że nie jest stroną w sprawie a zanim dostanie z tego programu pieniądze to na komendę będzie musiał wydeptać ścieżkę.

To wszystko jest takie fajne i ładne jak się o tym mówi ale rzeczywistość jest inna. Czy myślisz że policja nie ma innych spraw tylko oszustwa na allegro na 200 zł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak by ktos podjechal do niego.... naprostowac mu szczeke a jezeli okaze sie ze to jakis malolat to jeszcze wp***dol od starego zarobi:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to juz może się powstrzymajcie od komentowania do czasu aż autor sam napisze co postanowił czy co zrobił. Bo dobrych pomysłów juz nie widzę tylko biadolenie i lamentu, że nikt nic nie zrobi albo jakies chłopięce marzenia o bijatyce niczym w piaskownicy. I jedno i drugie na tym samym poziomie intelektualnym. Jak juz nic madrzejszego nie przychodzi wam do głowy do może ciszej w temacie. Kolega prosil o rade a nie zaprosił do pogawedki ku pokrzepieniu serc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to śmiać mi sie chce z tej sytuacji, bo dziwie sie ze nadal sa ludzie którzy wierzą ze ktoś robi prezenty.

Kto dziś przy zdrowych zmysłach odda coś poniżej wartości???

Kolega jest współwinny, ale sam to juz zauważył ze mu przyćmiło czujność.

Co do zwrotu, to nie wiem jak w PL, ale w DE osoba prywatna nie musi przyjmować zwrotu lub dawać gwarancji z małym ALE. Musi to wykluczyć w umowie ( która notabene jest ogłoszenie Allegro, a podpisem Button "Kup teraz")

Z tego co zauważyłem, to tego tam nie ma i z automatu masz pawo zwrotu.

Jest szansa ze w PL obowiązuje to same prawo, bo podstawa tych praw sa europejskie wyznaczniki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kup teraz" jest formą podpisu umowy Kupna/sprzedaży.

Żeby osoba prywatna mogła wykluczyć prawo zwrotu musi to w aukcji napisać: " Aukcja prywatna bez Gwarancji i prawa zwrotu" i wtedy sprzedający jest czysty. W innym przypadku gdy tego nie ma to kupujący ma prawo domniemywać ze prawo do zwrotu mu przysługuje i może z niego skorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Aukcja prywatna bez Gwarancji i prawa zwrotu"
na Allegro tak nie ma = czytaj regulamin Allegro .

Na ebay-u np tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transakcja sie odbyła. Był towar - byl kupujący. Ślepi w karty nie grają. Można robić w sprawie zamieszanie aby gościa pocisnęli . Ale jakoś marnie to widzę. A tak nie dawno ktoś mi powiedział : O K A Z J I w interesach nie ma . Jestem ciekawy przebiegu sprawy .Będę obserwował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz ty piszesz o zasadach dzikiego zachodu i pokerze a nie obowiązującym prawie. Jak się kogoś wprowadza w błąd i dezinfoemuje w celu niekorzystnego rozporządzenia majątkiem to na to jest paragraf.

---------- Post dopisany at 19:58 ---------- Poprzedni post napisany at 19:55 ----------

Co z tego wyjdzie to zobaczymy o ile autor się z nami podzieli ta wiedza. Do tego czasu dajmy może spokój - powoli się tu robi ankieta kto ile szans daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda ,że postrzegam to przez pryzmat "dzikiego zachodu" a tak z naszego podworka. Ile to było tu skarg ,że ktoś kupił padakę i "co teraz z tym zrobić" . Na każdym kroku trzeba mieć oczy dookoła głowy a i tak znajdzie się zawsze taki cwaniak co wykorzysta moment nieuwagi . I jakoś na to te paragrafy ...ujowo działają.Każdy czuje sie pokrzywdzony w takiej sytuacji ,ale ? Czy sam nie podłożył się szukając okazji? Gdyby chciał kupić telefon w dystrybucji dziś by tu nie skamlał ,że go wykolegował koleś na 2 paczki. Prawo prawem ,dochodzić takich spraw należy i to do skutku bez względu na wartość "numeru ".Aby powoli powyrywać chwasty z podworka ale to długa droga ktorą musi przodem postąpic PRAWODAWCA. Skąd w niemczech oferty sprzedaży "Tylko na eksport" Bo tam jest Prawo ktore takie okazje ukróciło w zarodku . Ale Polak potrafi. Kupi od ........ i sprzeda rodakowi jako okazję i taką okazję chcial kupić nasz kolega .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że nie pisz i nie słuchaj bzdur. Policja zawiadomienie, jak Ci umorzą to jakieś zażalenie wyskrobiesz i powinno być dobrze. Jak zostanie wszczęte postępowanie to allegro chyba ma jakiś program ochrony.

Policja to Ci pomoże w tej sprawie ... bardziej to Ci pomogą podpisać mandat za przekroczenie o 20km/h prędkości.

Allegro też zareaguje że nie jest stroną w sprawie a zanim dostanie z tego programu pieniądze to na komendę będzie musiał wydeptać ścieżkę.

To wszystko jest takie fajne i ładne jak się o tym mówi ale rzeczywistość jest inna. Czy myślisz że policja nie ma innych spraw tylko oszustwa na allegro na 200 zł ?

Policja ma inne sprawy niz oszustwa na allegro ale ma obowiazek przyjac zgloszenie (przy zakupach przez internet nie ma niskiej szkodliwosci czynu - mozna walczyc nawet o 5zl). Zostalem wykolegowany na allegro i bez problemu dostalem zwrot z POK z Allegro - oczywiscie niezbedna byla wizyta na komendzie ale nie wydeptalem tam sciezki - bylem tylko raz ale dobrze sie przygotowalem (wszystkie wydruki maili, dowod wplaty, adresy, nr kontakowe wzialem ze soba) - pozniej przyszlo pismo poczta z nr sprawy a reszta mnie nie interesowala (nr niezbedny zeby dostac pieniadze z POK). Po jakims czasie przyszlo nastepne pismo o umorzeniu sprawy - ale pieniadze odzyskalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz ty piszesz o zasadach dzikiego zachodu i pokerze a nie obowiązującym prawie. Jak się kogoś wprowadza w błąd i dezinfoemuje w celu niekorzystnego rozporządzenia majątkiem to na to jest paragraf.

Rozumiem cie, ale gdyby generalnie za to karać, to chyba wszyscy agenci ubezpieczeniowi wylondowali by w kryminale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno syn mi mówił o tym przekręcie ze zdjęciem - ten proceder już jest od jakiegoś czasu na alegro - banda złodzieji :thumbdown:.

Jak myślisz że policja ci pomoże to jesteś naiwny

Mnie oszukano na 5tyś (zaliczkowalem Tv przez neta) i towaru niedostałem ,

inni od tej osoby kupili proszki , chyba tak z 10 osób zostało oszukanych na Polske , i policja razem z moją Panią prokurator w d*pie to mieli.

Wysłali za złodziejem list gończy .

Potem mieli go w wiezięniu 1 dzień (niewiem za co) ale wypuścili A NA DRUGI DZIEŃ !! dopiero się skapli że mieli go niewypuszczać :thumbdown:

W tym kraju złodziej się śmieje w twarz ,bo czuje się bezkarny . Teraz gość wyjechał do Holandii

Mialem jego adres, nr konta pisałem do prokuratora że mam te info i Myślicie że ktoś był chętny aby te info wykorzystać ?

Urzędasy udają że pracują do 15godz. potem idą do domu a pod koniec m-ca biorą kesz . TAki z nich pożytek jak z naszych polityków .

Albo sam dorwiesz gościa albo ciał amore .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale jak ty dorqiesz gościa z zamiarem wymierzenian sprawiedliwosci to po pierwsze nie wiesz na kogo trafisz i czy przypadkiem sam nie wrocisz na deskach albo czy zaraz po ciebie mundurowi Noe przyjada. I nie będzie dyskusji o oszustwie ale o pobiciu i to ty bedzisz oskarżony a nie on. Wiec warto się zastanowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to śmiać mi sie chce z tej sytuacji, bo dziwie sie ze nadal sa ludzie którzy wierzą ze ktoś robi prezenty.

Kto dziś przy zdrowych zmysłach odda coś poniżej wartości???

Kolega jest współwinny, ale sam to juz zauważył ze mu przyćmiło czujność.

Ten telefon nie był nie wiadomo jaką okazją. Siedzę trochę w tym temacie i wierz mi że nie napaliłem się na jakąś mega okazję. Ot po prostu szukałem konkretnego telefonu, właśnie Evo 3D i zbalazłem. Mniej więcej po tyle chodzą takie telefony. Zauważ że to już stary model.

---------- Post dopisany at 18:44 ---------- Poprzedni post napisany at 18:42 ----------

Byłeś na policji?

Niestety jeszcze nie byłem. Padła mi jak na złość drukarka i nie mogę wydrukować potrzebnych mi materiałów. Na pewno jednak się udam i wszystko opiszę. W tym tygodniu w robocie jestem mocno zaganiany ale po weekendzie już wszystkiego dopilnuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja sytuacja

Kupilem telefon Nokia n95 ze 4 lata temu jak tel był swiezutki i wart około 1000zl ja dalem chyba 900zl, przyszedł telefon tylko ze chińska podrobka w aukcji napisane 100% ori, sprzedający nie chciał kasy oddac.

Polazlem na psy, glina do mnie " skąd PAN wie ze to podrobka przecież pisze NOKIA":facepalm:

No nic przyjął zgłoszenie sprawa ruszyła ,wiec zlozylem wniosek w all żeby kasę z tego programu oddali a oni SE przypomnieli ze 3 miechy wczesniej podbilem SE cenę na swojej aukcji z innego konta, zablokowali mi wszystkie konta.

Juz straciłem nadzieje aż pewnego dnia odbieram tel z komendy i info ze przycisneli gnoja i chce mi kasę oddać, zadzwonił do mnie na drugi dzień żebym mu podał numer konta i spytał czy mu odesle telefon.

Jak byłem na psach podpisać papier ze rezygnuje aby ścigać sprawcę pani dala do zrozumienia abym drugi raz z taka blacha sprawa nie przychodził bo oni maja dużo roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...