Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oszust na Allegro. Bardzo nieprzyjemna sytuacja.


audiKSP

Rekomendowane odpowiedzi

Przykro mi rafal ale to nie jest do końca tak...gdyby było tak jak piszesz to śni policja ani sady ani żadne regulaminy nie byłyby potrzebne. Powtarzamy jeszcze raz to nie jest tak ze wuprowadzasz kogoś na manowce potem drobnym drukiem cos wuwrocisz do gory nogami i problem przechodzi na kupującego. Kolega nie chciał kupić zdjęcia, aukcja jest niejdnoznaczna, cena i tytuł w powszechnym odczuciu odnoszą się do telefonu a nie zdjęcia. Kupując zdjęcie podaje się inne dane niż parametry techniczne telefonu. Rozmowa telwfoniczna świadczy, ze kupujący nie kliknal ot tak kup teraz tylko dołożył starań aby zorientować się co do okupowanego towaru. To zaplanowany wałek i jak widać jest mnóstwo poszlak i dowodów ze celem sprzedawcy bylonl osiągnięcie korzyści poprzez wprowadzenie w błąd. Jeśli ktoś chciał kupić telefon a kupił zdjęcie to znaczy, ze w błąd wprowadzony został. Policja allegro olx i wszyscy swieci o nich się dzieje. Pozyjwmy zobaczymy. Chyba, ze uda się zwrócić jak sugerowali inni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawa zwrotu nie ma - kupil od osoby fizycznej, nie firmy - Ci ktorzy uwazaja inaczej niech doczytaja.

Zglaszaj sprawe na policji - podeprzyj sie artykulami ktore wkleil ktos wyzej - jak bedzie jakis leniwy policjant to bedzie mowil ze to sam sobie jestes winny i wtedy przydadza Ci sie te artykuly i paragrafy. Przed zgloszeniem wydrukuj korespondencje z OLX i wez ze soba na komende.

Mozesz go postraszyc US - to ze ktos moze cos sprzedac uzywanego to nic - ale jesli robi to w sposob zorganizowany i ciagly to juz dzialalnosc gospodarcza i jak straszenie policja nie zawsze pomaga to straszenie US (jesli gosc sobie zdaje sprawe z tego co robi) dziala. Zrob wszystko co mozesz zeby gosc mial jakies problemy, musial sie tlumaczyc itp itd.

Jesli Policja przyjmie zawiadomienie, po 30 dniach otrzymasz kwit z nr sprawy - wtedy zglosisz sie do Allegro, do Programu Ochrony Kupujacych i odzyskasz 200zl.

Jak kazdy bedzie olewal sprawy to takich oszustow bedzie coraz wiecej - dzialaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki KANAL za rady. W poniedzialek zdam relację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze w opisie jest cos napisane a co stoi w sprzeczności z tytulem , ceną i słownymi ustaleniami oraz ogłoszeniem olx nie sprawia, ze sprawa jest oczywista i twój problem co kliknales. To nie zamyka sprawy. Tak samo nie zwalnia z winy za zadne przestępstwo nawet podpisana zgoda na jego dokonanie. Tym bardziej zgoda wyrazona w oparciu o błędne czy zmanipulowane informacje. A aukcja dotyczaca fotki w cenie 200pln kiedy tytuł jednoznacznie wskazuje na telefon, podawanie parametrów telefonu a nie fotki jest juz próba wprowadzenia w błąd celem odniesienia korzyści majątkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest przestępstwo oszustwa i tyle. Jeśli masz jakieś maile, smsy, które wskazują że chcesz kupić telefon a sprzedający pisze że Ci telefon sprzeda itp oraz podaje link do aukcji na której jak twierdzi wystawił rzekomo telefon to koleś będzie miał ciepło. Dla zaistnienia przestępstwa oszustwa nie ma znaczenie "wartość szkody". W poniedziałek udaj się na komendę, przedstaw dokumenty, złóż zeznania i będzie git.

Przepisy o zwrocie w terminie 10 dni działają tylko w sytuacji gdy sprzedającym jest przedsiębiorca kupującym osoba fizyczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maagik1984 dzięki za info. Jutro nie dam rady, ale we wtorek idę na Policję ze wszystkimi materiałami jakie posiadam.

A teraz oglądajmy finał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działaj działaj nie ma co odpuszczać takim łajzom.Każdemu może się zdarzyć coś nie doczytać czy nie zauważyć a to jest jawne oszustwo.Babkę zrobił w ch...a to pomyślał niezły sposób na kase i udało mu sie kolejny raz...Ja pier**le w jakim my kraju żyjemy n/c :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja Ci coś doradzę - odezwij się do tej kobiety która tez została oszukana.

Napiszcie do człowieka maile że nie jesteście zadowoloni bo zdjęcie jest używane - na pewno napisz Ci że nowe. Niech ona za jakiś czas zrobi to samo.

Zachowaj sobie wiadomość i niech ona też to zrobi, później napisz do kolesia że nie wystawił Ci faktury/paragonu na sprzedaż nowej rzeczy i powiedz że jak nie dostaniesz tego w ciągu tygodnia chcesz zwrot pieniędzy bo nie masz żadnego potwierdzenia na zakup nowej rzeczy i podejrzewasz że jest kradziona. Jeżeli Ci odmówi to powiedz że sprawę zgłaszasz do urzędu skarbowego - oni lubią allegro :)

Jeżeli zechcesz zwrócić towar to Ci odmówi bo powie że zaplamiłeś zdjęcie i kasy Ci nie odda - ludzie nie takie rzeczy chcą zwracać a do sądu nie pójdziesz za takie pieniądze.

Zadziałaj tak jak mówiłem :) zobaczysz efekt - na chytrość trzeba reagować chytrością. Możesz dodać że potrzebujesz dla kolegów 20 takich zdjęć tylko wszystkich nowych - płacisz z góry. Będziesz miał kolejny dowód a skarbówka już sobie podciągnie to pod szarą strefę i uzna że człowiek jest fotografem i działa nielegalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie a najpierw gość narobi w pory na samo hasło Urzad Skarbowy.

Sent from my iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na policji dostaniesz odmowę wszczęcia ponieważ czyn nie zawiera znamion czynu zabronionego. POK Allegro nie pomoże Ci bez wszczęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwól policji zdecydować co z tym zrobi. Nie bardzo wiem specnaz co wg ciebie należałoby uznać za oszustwo jeśli w tym co kolega pisze nie widzisz znamion przestępstwa chcoazby w swiiwtle prytoczonego przeze mnie wcześniej paragrafu.

Ludzie ale wy macie czapki czasem ciasnawe chyba. Na starcie oceniacie swoje szansę i spedzacie czas na forum zamiast od razu iść tam gdzie w pierwszej kolejności trzeba. Jeszcze lepiej podkulcie uszy, popsioczcie jaki to kraj i robta dalej się w chu... na wzajmem. Być moze prokurator odmówi ale policja zgłoszenie przyjmie. Nic z tego nie wyjdzie to trudno ale jak nie zglosisz to nie waz się tylko narEkqc na prawo, kraj czy Policje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policja przyjmie Ci każde zgłoszenie nawet że Cie komar ugryzł - ma taki obowiązek.

I co z tego że przyjmie - powiedzą Ci że jak oni by się mieli zajmować takimi oszustwami to by trzeba komendę rozbudować 3x.

Idź do US dla nich taka osoba będzie +1 w statystyce ujawnionych ukrytych działalności a afery nie trzeba robić przez wykrycie czegoś takiego - zyskowność mała ale im zależy na statystyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu pamiętam jak jakiś koleś sprzedawał zepsute telefony na allegro.

Opis aukcji na to nie wskazywał, ale gość wpadł na pomysł aby napisać czcionką koloru białego na białym tle, że telefon może być uszkodzony.

Nie było tego widać dopóki człowiek nie zrobił ctrl+a :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę opisać swoja sytuacje. Zakupiłem grę na xbox 360 GTA 5 używana. Przyszła wszystko super ale nie chciała się zgrać na dysk, zauważyłem też ze płyta instalacyjna jest pęknięta wiec miałem podstawę do reklamacji. Dzwonie koleś mówi ze pękniecie nie przeszkadza w działaniu ( nie było o tym wspomniane na aukcji) ale odesłałem grę i czekałem na kasę bez rezultatu. Po pewnym czasie nie odpierał moich tel itd. Sprawę zgłosiłem na policję, przyjęli zgłoszenie wszystko spoko. Dostałem kilka dni temu pismo z prokuratury ze odmawiają wszczęcia postępowania bo nie ma znamiona przestępstwa... Dzwonie na policje i pytam "Rozumiem więc że moge robić ludzi w konia na allego do 200 i do póki ktoś nie założy mi sprawy cywilnej to prokuratura sie mą nie zainteresuje i mogę tak zarabiać na życie?" odpowiedz policjanta "Tak, takie mamy prawo"

Dodam jeszcze że dowiedziałem się iż jesli kupiłeś na licytacji od osoby prywatnej to NIE przysługuje ci prawo zwrotu ! - info od rzecznika praw konsumenta.

Istnieje możliwość otrzymania kasy od Allegro przy aukcji jest to 50 % przy kup teraz 100% ale musisz mieć nr postępowania z policji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra :doh: ...ja bym jechał i kilka szybkich pytań z boksu zadał ...a może by odpowiedział to bym pytał dalej ...aż do zwrotu kasy....i za paliwo i nerwy.....i za niedawno robiony rozrząd też :naughty:

wysłane z htc

---------- Post dopisany at 11:35 ---------- Poprzedni post napisany at 11:34 ----------

By mu sie odechciało...:whistling: cygaństwa .

wysłane z htc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adres masz bo kupujący ma.Posłac kolegów z Szczecina to odzyskasz kase najszybciej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bym to widział....na takich trzeba bata....inaczej szkoda to czasu :whistling:

wysłane z htc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na policji dostaniesz odmowę wszczęcia ponieważ czyn nie zawiera znamion czynu zabronionego. POK Allegro nie pomoże Ci bez wszczęcia.

Jesteś pewny, że tak jest czy tak Ci się wydaje ?

Mogę opisać swoja sytuacje. Zakupiłem grę na xbox 360 GTA 5 używana. Przyszła wszystko super ale nie chciała się zgrać na dysk, zauważyłem też ze płyta instalacyjna jest pęknięta wiec miałem podstawę do reklamacji. Dzwonie koleś mówi ze pękniecie nie przeszkadza w działaniu ( nie było o tym wspomniane na aukcji) ale odesłałem grę i czekałem na kasę bez rezultatu. Po pewnym czasie nie odpierał moich tel itd. Sprawę zgłosiłem na policję, przyjęli zgłoszenie wszystko spoko. Dostałem kilka dni temu pismo z prokuratury ze odmawiają wszczęcia postępowania bo nie ma znamiona przestępstwa... Dzwonie na policje i pytam "Rozumiem więc że moge robić ludzi w konia na allego do 200 i do póki ktoś nie założy mi sprawy cywilnej to prokuratura sie mą nie zainteresuje i mogę tak zarabiać na życie?" odpowiedz policjanta "Tak, takie mamy prawo"

Dodam jeszcze że dowiedziałem się iż jesli kupiłeś na licytacji od osoby prywatnej to NIE przysługuje ci prawo zwrotu ! - info od rzecznika praw konsumenta.

Istnieje możliwość otrzymania kasy od Allegro przy aukcji jest to 50 % przy kup teraz 100% ale musisz mieć nr postępowania z policji.

W twoim przypadku udowodnienie oszustwa jest niemal niewykonalne i prawidłowo odmówili wszczęcia postępowania a kwota 200 zł nie ma tutaj nic do rzeczy:wink:, prawo zwrotu nie przysługuje zarówno przy licytacji jak i " kup teraz" jeśli zakup od osoby fizycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja Ci coś doradzę - odezwij się do tej kobiety która tez została oszukana.

Napiszcie do człowieka maile że nie jesteście zadowoloni bo zdjęcie jest używane - na pewno napisz Ci że nowe. Niech ona za jakiś czas zrobi to samo.

Jak napisze, że mu się zdjęcie nie podoba czy coś w tym stylu, to jak go Policja wezwie na zeznania (sprzedającego), to pokaże maila od kupującego, z których będzie wynikało, że kupujący dokładnie wiedział co kupuje. Dlatego też nie pisał bym tego typu wiadomości....

Najgorsze jest też dla Ciebie to, że aukcja była wystawiona mniej więcej w poprawnej kategorii. Jakby była w kategorii telefony, to już duży plus na wygranie sporu. Nieraz kupowałem na allegro rzeczy, gdzie sprzedający specjalnie dla mnie wystawiał aukcję, i wtedy pierwszą rzeczą jaką trzeba zrobić, to dokładnie przeczytać, czy wszystko się zgadza ze wcześniejszymi ustaleniami. Nauczkę będziesz już miał pewnie do końca życia, co jednak nie zmienia faktu, że koleś zachować się bardzo nie fair i mam nadzieję, że zrobisz wszystko, by spróbować odzyskać kasę. Tego Ci życzę, bo nienawidzę takiego kombinowania, ze strony innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...