Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SPALANIE na postoju 1,1-1,3 l/h


bigjasiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, u mnie spalanie na wolnych obrotach bez klimy to 0,9l/h.

Oczywiście odczyt z fis, zastanawiam się czy to nie jest zbyt dużo.

Ogólnie to trudno mi się zamknąć przy spokojnej jeździe w 7l on/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synchro wałka sprawdzales ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synchro wałka sprawdzales ?

A jak to można sprawdzić, byłem u mechanika który pracuje w serwisie vw audi podłączył samochód pod komputer żadnych błędów nie było.

Stwierdził że do wymiany jest termostat bo na wolnych obrotach bardzo spada temperatura.

Ile wam palą takie auta mój to najsłabsza wersja 120KM teoretycznie powinien być najoszczędniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest 0,6 jak wszystko wyłączę a jak włączę 0,7, ps. dzisiaj spr. ładowanie bez włączonego grzania tylnej szyby miałem 14,62v,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeszcze sprawdzić jak znajomy ma 1.3l synchro ustawione na -1 i wtedy pokazuje wlasnie 1.3L przy innym ustawieniu 1.5-1.7l/h. Pacjent to passerati b5FL awx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest w granicach 0,8-0,9 .Martwi mnie tylko jedno ze od czasu do czasu po zgaszeniu silnika wentylator się odpala ,trochę mnie to niepokoi bo raczej nie podróżuje po mieście .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Martwi mnie tylko jedno ze od czasu do czasu po zgaszeniu silnika wentylator się odpala
Gdy wyłączajac silnik przerwiesz regenerację DPFa to wentylator zawsze sie odpali na postoju. Schładza sie w ten sposób komorę silnika i DPF.

To normalny proces wymuszany przez komputer auta i nie ma tu żadnego powodu do zmartwień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie? W jaki sposób poznać że zaczyna się wypalanie i wtedy z tego co wiem lepiej nie przerywać tego procesu. A u mnie ok 0,9 na jałowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się obroty podniosą na ok 1000 obr. Tylko że u mnie nieraz 950 mają i nie wiem co wtedy robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak odpalę to 1,3 na rozgrzanym 06-07l czasem raz na rok jest 0,5l a jak klima to właśnie różnie raz 08-09l a czasem nawet do 1,3l. Ogólnie spalanie tak w granicach 6l długi dystans mam 6,3 l :) z 8500km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie mi co mam sprawdzić bo jeżdżę swoim od kwietnia i w trasie czy to 90 czy 120 to i tak powyżej 7l bierze w mieście to 10l murowane, A jak przyczepę podpiołem to na fisie tak szaleje że lepiej nie pisać. Na samym początku myślałem że to wysokie spalanie to wina mojej nogi ale okazuje się ze nie moge sobie poradzić żeby zejść do max 7l. Podpowiedzcie gdzie szukać winy i przyczyny??????

Edytowane przez ELA7V30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie czy długie trasy robisz? Ja ostatnio miałem 620 km przejechane i wlałem 55 litrów. Tzn przeważnie tyle przejadę. Robię krótkie odcinki. Ostatnio jechałem 20km z prędkością do 70 to zeszło do 4,5 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie czy długie trasy robisz? Ja ostatnio miałem 620 km przejechane i wlałem 55 litrów. Tzn przeważnie tyle przejadę. Robię krótkie odcinki. Ostatnio jechałem 20km z prędkością do 70 to zeszło do 4,5 :)

po 300-400 km staram się jechac ok 120km/h ale nie wychodzi a jak docisnę to 9

Edytowane przez ELA7V30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...