Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana oswietlenia wnetrza na Led


Boras27

Rekomendowane odpowiedzi

Darku, przymierzasz sie ? [emoji6]

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mam mieszane odczucia czy to aby nie trąci cekinami :grin:

Ale lampeczki chcę zmienić na ledy. Szlachetniej to wygląda niż świeczki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku, przymierzasz sie ? [emoji6]

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mam mieszane odczucia czy to aby nie trąci cekinami :grin:

Ale lampeczki chcę zmienić na ledy. Szlachetniej to wygląda niż świeczki :D

Chyba trochę trąci :decayed: zmień na takie z A3, nie są takie zimne i jasno świecą, ja zmieniłem wszystkie, łącznie z bagażnikiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło ori podświetlenie progowe z pierścieniami. Polskiej ceny jeszcze nie ma.

Zrzut z ETKI:

Zrzut%252520ekranu%2525202015-05-19%2525

Trąca wioską :decayed: ale to kwestia gustu. Ja bym swojego nie okaleczył takim zestawem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


zmień na takie z A3,

Mógłbyś napisać numery tych lampek albo dać jakąś aukcję z allegro ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie moze jaki rodzaj zarowki jest w przedniej lampce c5w czy c10w i jaka dlugosc ?

Edytowane przez collega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C10W.

Długość takiej żarówki to kwestia względna. Blaszki można w prosty sposób wygiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wymontować lampki z podsufitki żeby nic nie urwać?

se już znalazłem , daje link może komuś się przyda.

Edytowane przez l.e.s.t.e.r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam panowie czy to normalne że w podsufitce z przodu po zmianie na ledy w tych dwóch okrągłych lampkach te ledy strasznie sie grzeja po 2 min świecenia nie idzie ich wziąść w reke bo parzą

a mam takie

http://allegro.pl/zarowka-w5w-t10-5-diod-led-smd-canbus-can-bus-i6044482047.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halogenowe żarówki mają 5W i też ich się nie da złapać w ręke.

Żarówki posiadają zapewne rezystory i mogą się grzać - niektóre modele mają radiatory. Takie mocne nagrzewanie może skrócić ich żywotność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halogenowe żarówki mają 5W i też ich się nie da złapać w ręke.

Żarówki posiadają zapewne rezystory i mogą się grzać - niektóre modele mają radiatory. Takie mocne nagrzewanie może skrócić ich żywotność.

ok dzieki czyli to normalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, też zabrałem się za ledy i mam pytanie. Lampka duża i dwie lampki do czytania z przodu. One białą "szybę" maja taka sama? Bo widzę inny cieplejszy odcień i różnica jest dość znaczna. Zastanawiam się czy to kwestia ledów, które kupiłem czy po prostu ten plastik jest z innego materiału. Same ledy na oko swieca podobna barwa.

b20258aa36a1ac0b5b6b3b1d7e827098.jpg

Czekam, aż będzie noc żeby sprawdzić efekty. I nie wiem czy jeszcze na próbę 6-cio ludowych nie zamówię, bo dalej mam wrażenie, że za słabo świecą.

Teraz mam w głównej lampce takie jak te po prawej (te po lewej są sporo slabsze)

6c8de7664f27804b0535b00e3932b801.jpg

I takie w lampach do czytania

0d7dafcb082e58125746153c0bdf0106.jpg

A tu porównanie w dzień tych duzych:

8d9bfaba87f4a98cdea4bc96aa26975e.jpg

8420fbed6c3da53d77e8a71c9e8dfbe5.jpg

ff58d9b7ca9d45951a95bf5e25792cbe.jpg

via Nexus6@Tapatalk

Edytowane przez marcinwhite
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na żywo to niebieskie światło wygląda całkiem przyjemnie i nie tak sztucznie jak na zdjęciu, ale w sumie nie pomyślałem, żeby pójść w tą stronę i zmienić te zimne na cieplejsze. No nic, czekam aż się ściemni i sprawdzę, które światło mi się bardziej podoba i dobiorę co trzeba.

No więc przyszły dziś W5W na podmiankę (takie jak polecał ktos) i barwa jest dużo bardziej zbliżona (znowu porównam po zmroku dokładniej), ale inny problem jest. Te diody maja soczewkę i dają bardziej punktowe światło, a mocowanie ich nie jest w osi z okienkiem. Przez to światła wyglądają jak buzia zezowatego bachora ;)

26284569ceae801795b3029e5fa0be03.jpg

Zobaczę jak będą sobie radzić po zmroku, bo w dzień i tak nic nie dają ;) Jest jakiś sposób na skorygowanie kierunku ich? Bo nie widziałem w obudowie żadnego pola manewru.

via Nexus6@Tapatalk

W końcu znalazłem pasujący do siebie komplet. Kolor jest minimalnie inny, ale nie boli jak wcześniej i światło nie jest tak skupione jak było ostatnio. Poza tym ledy da się wsadzić lekko pod kątem i jest ładnie ;)

8c13bd532c4f7043033e9502c4625b32.jpg

via Nexus6@Tapatalk

Edytowane przez marcinwhite
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże W5W to te z jedną wielką diodą pokazane wcześniej, a C5W: http://www.ebay.co.uk/itm/252425394395 wynalazłem gdzieś w internecie zestawienie jakiegoś zestawu i te w nim były. Gość wprawdzie wysłał mi identyczne, ale z oznaczeniem na chipie 221 zamiast 241. Nie mam pojęcia czym się różnią, napisał mi tylko se wszystkie co sprzedają dają mocne białe światło. Patrząc w lampki widać delikatna różnice w barwie, ale taka mi nie przeszkadza ;)

via Nexus6@Tapatalk

Edytowane przez marcinwhite
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże W5W to te z jedną wielką diodą pokazane wcześniej, a C5W: http://www.ebay.co.uk/itm/252425394395 wynalazłem gdzieś w internecie zestawienie jakiegoś zestawu i te w nim były. Gość wprawdzie wysłał mi identyczne, ale z oznaczeniem na chipie 221 zamiast 241. Nie mam pojęcia czym się różnią, napisał mi tylko se wszystkie co sprzedają dają mocne białe światło. Patrząc w lampki widać delikatna różnice w barwie, ale taka mi nie przeszkadza ;)

via Nexus6@Tapatalk

To nie chip tylko zwykły rezystor w obudowie smd.

221 - 220 Ohm

241 - 240 Ohm

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...