Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana czujnika położenia pedału sprzęgła


holker

Rekomendowane odpowiedzi

Wymienia się go normalnie bez żadnych magii czy trzeba rozłączać akumulator itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy VAG na pewno zgłosi awarię takiego czujnika? Mam taki oto objaw, kiedy przyśpieszam, przy redukcji biegu obroty mi sie zwiększają- czytałem, że to objaw właśnie uszkodzonego czujnika położenia pedału sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAG nie zgłosi awarii kolego. Na postoju musisz sprawdzić.

  • Odpalasz VAG
  • Odpalasz silnik (lub nie ale ja odpalałem)
  • Wchodzisz w 01 Engine
  • Wchodzisz w Meas Blocks (bloki pomiarowe)
  • Wchodzisz w grupę 06

W pierwszym okienku są trzy cyfry(trzy zera), na postoju(czyli bez wciskania żadnego pedału) powinny byc same zera. Po wciśnieciu pedału hamulca dwa ostatnie zera powinny zmienic sie w jedynki, a po naciśnięciu pedału sprzęgła pierwsze zero powinno sie zamienic w jedynkę. Jeżeli bez wciskania któreś z zer od razu są jedynkami lub zera nie zmieniają sie w jedynki po naciśnięciu to znaczy ,że któryś z czuników jest zepsuty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz kilka razy reanimowalem czujniki sprzegla - montuje tempomat a tu czujnik walniety - jak mam zapas to wymieniam a jak nie mam to lutuje urwana blaszke i smiga

Zagrazenia nie ma, a jak potrzeba na wczoraj to dziala bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz kilka razy reanimowalem czujniki sprzegla - montuje tempomat a tu czujnik walniety - jak mam zapas to wymieniam a jak nie mam to lutuje urwana blaszke i smiga

Zagrazenia nie ma, a jak potrzeba na wczoraj to dziala bez problemu

Możesz podać więcej info na ten temat? Blaszka znajduje się w środku czujnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał sprawdzić czy jego manetka na 100% procent jest sprawna można to zrobić w następujący sposób:

1. Wchodzimy w Steering Wheel - 16

2. Measuring blocks - 08

3. Wchodzimy w grupę 004

Oczywiście wszystko robimy na przekręconym zapłonie.

W pierwszej kratce pojawi się info czy tempomat w danej chwili jest włączony czy nie.

W trzeciej kratce będą zmieniać się poszczególne funkcje manetki które będziemy sprawdzać

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, czeka mnie wymiana czujnika sprzęgła.

Wymieniałem już czujnik hamulca wiec wydaje mi się, że sprawa wygląda podobnie.

Jednak w Etce przeczytałem dla wersji BEX : "W przypadku kolejnej wersji: 6Q0 927 189 nie wolno wyciągać popychaczy" - czy na coś muszę dodatkowo uważać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi po jakichś 20 min (czasem różnie) zapala sie kontrolka ESP . Wiec to chyba bedzie tak jak piszecie, że problem leży po stronie czujnika świateł stopu. Jak wróce z wyjazdu to zakupie nowy i zobaczymy.Dodam że teraz jechałem po autostradzie i prawie nie wciskałem hamulca i kontrolka sie nie zaświeciła.

Edytowane przez albert224
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy tan czujnik odpowiedzialny jest za rozruch auta?

Tzn nie muszę wciskajc sprzęgła że by odpalić auto - tak jest u mnie.

Oczywiście zawsze wciskam podczas rozruchu, ale przyjechał do mnie szwagier A3 i tam nie odpaliłem nie wciskając sprzęgła.

Posiadam tempomat i wszystko jest ok. Po wciśnięciu sprzęgła natychmiast się dezaktywuje, czyli czujnik sprawny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B6 raczej ten czujnik nie ma nic bezpośrednio wspólnego z odpalaniem, tj. można odpalić auto bez wciskania sprzęgła na luzie - chociaż z biegiem nigdy nie próbowałem :decayed: ale wątpie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio też wywaliło błąd czujnika sprzęgła i od czego on jest ? Wiem, że bez niego tempomat nie zadziała, ale od czego jeszcze ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio też wywaliło błąd czujnika sprzęgła i od czego on jest ? Wiem, że bez niego tempomat nie zadziała, ale od czego jeszcze ?

Jak masz zwalony czujnik i go wypniesz albo całkowicie wciśniesz ten bolec to nie dość ,że tempomat nie działa to przy każdej zmianie biegów(w międzyczasie)obroty nie spadają tylko są chwilę podtrzymywane.

Edytowane przez xMarcin95x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik hamulca jest taki sam dla wswystkich modeli czy są różne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnię o numery, ponieważ sam się dziś wkopałem i kupiłem nie ten czujnik. Opracowane na podstawie ETKA on-line dla A4 B6 2004.

Czujnik położenia pedału sprzęgła jest w dwóch wersjach:

  1. 7H0927189 - zastępuje starsze o numerach: 8E0927189B, 8E0927189, jest on instalowany w ALZ, AVB, AVF, AWX, ALT, AWA, AMM, BDV, AYM, BFC, BCZ, BDG, AKE, BAU, BDH, BBJ, ASN, AVK, BBK, BGW, BKE
  2. 6Q0927189 - zastępuje starsze numery 1J0927189F, jest on instalowany w AVJ, BFB, AMB, BEX

Czujnik położenia pedału hamulca:

  • 1K2945511RDW - zastępuje starsze o numerach: 1K2945511 - we wszystkich modelach silnika taki sam.

ewbtq8wi.png


Jeszcze jedna bardzo ważna uwaga - czujniki montuje się BEZ wciskania pedałów - muszą one pozostać w pozycji spoczynkowej. Próba montażu na wciśniętym pedale zakończy się najprawdopodobniej ułamaniem plastikowych elementów. Przy demontażu/montażu przekręca się czujnik o jakieś 45 stopni.

Edytowane przez 314TeR
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest róznica miedzy czujnikami 6Q0927189 a 7H0927189

Czy róznia sie budowa czy poprostu szy rózne zaleznie od silnika.

Bo mam problem z tym czujnikiem w audi a4 b6 silnik bfb a siedział u mnie czujnik nr 8e0927189B i nie działa.

Auto kupiłem juz po przekładce z automatu na manual

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam czujnik to tylko zamknięcie/otwarcie obwodu, więc pod względem elektrycznym są takie same. Prawdopodobnie różnią się mechaniką mocowania - różne mechanizmy sprzęgła w zalezności od silnika. Jak miałeś 8e0927189B to ja bym kupił 7H0927189, widać ktoś założył pedały od tego co miał pod ręką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten czujnik to jakaś masakra pod względem konstrukcyjnym . Tak komplikować to mogą tylko NIemcy. Jak rozebralem go i na jakiej zasadzie rozlacza styk to szkoda komentować. Jakby nie można normalnie dac trzpień z zakończonym stykiem i by rozlaczal z plytka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...