Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skrzynia Multitronic


Krzysiek290785r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Od niedawna posiadam audi A4 B8 z silnikiem 2.0 TDI (143 KM) ze skrzynią Multitronic.

W moim aucie po zapaleniu silnika i przełączeniu drążka skrzyni na pozycje D, samochód delikatnie zaczyna ruszać bez naciskania na pedał gazu . Pytam ponieważ w poprzednich autach z automatyczną skrzynią biegów którymi jeździłem, po wrzuceniu biegu auto nie ruszyło dopóki nie nacisnąłem na pedału gazu.

Chciał bym wiedzieć czy u was jest ta sama reakcja.

I jeszcze jedno pytanie w trakcie ruszania po energicznym dodaniu gazu, auto delikatnie szarpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo rusza to ok normalne, ale szarpanie to juz nie. Wyłącz esp i rusz dynamicznie bo moze byc przez opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na prostych kołach tez Ci szarpie ? Czy tylko jak szybko ruszasz na skręconych ?

Wysłane z Nokia 6310i za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj kolego nie wim co ciebie skusiło na multitronika fajna skrzynia ale droga naprawa obawiam sie e powoli sie końcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zanim napiszesz co podobnie głupiego to 100 razy sie zastanów

skrzynia w B8 to nie ta sama co w B6/7, jest poprawiona i nie ma z nia zadnych problemów

auto po zdjeciu nogi z hamulca powinno samo ruszyc, jezeli tak sie nie dzieje znakiem tego ze szkrzynia jest cos nie halo

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Od niedawna posiadam audi A4 B8 z silnikiem 2.0 TDI (143 KM) ze skrzynią Multitronic.

W moim aucie po zapaleniu silnika i przełączeniu drążka skrzyni na pozycje D, samochód delikatnie zaczyna ruszać bez naciskania na pedał gazu . Pytam ponieważ w poprzednich autach z automatyczną skrzynią biegów którymi jeździłem, po wrzuceniu biegu auto nie ruszyło dopóki nie nacisnąłem na pedału gazu.

Chciał bym wiedzieć czy u was jest ta sama reakcja.

I jeszcze jedno pytanie w trakcie ruszania po energicznym dodaniu gazu, auto delikatnie szarpie.

Czy to szarpnięcie jest pojedyncze, niedługo po ruszeniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od zrobienia nowej adaptacji sprzęgieł - przed jej wykonaniem, zgraj komplet bloków pomiarowych do analizy (przed/po).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od zrobienia nowej adaptacji sprzęgieł - przed jej wykonaniem, zgraj komplet bloków pomiarowych do analizy (przed/po).

Bart-s

A czy w B8 taka adaptacja też jest potrzebna tak jak w poprzednich modelach? :eusathink:

Czy jest taka procedura w B8? :rolleyes:

Jak wymieniałem olej w mojej to mechanik z Audi powiedział, że cutyje … "w tym modelu tak nie ma :shock3: "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te skrzynie dalej są tak awaryjne jak w poprzednich B6 oraz B7 czy raczej rzadko się psują? Ile kosztuje wymiana oleju w tej skrzyni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odstraszaj interesantów kolego ;) b8 to ne b6

Wysłane z Nokia 6310i za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziec ze wszystkie skrzynie multitronic sa awaryjne to tak jak powiedziec ze kazde sprzeglo w skrzyni manualnej jest awaryjne - u jednego spalone po 50 tys a u innego ' padlo' po 400 tys km...

Jak sie zmienia olej i stosuje do zasad jezdzenia tą skrzynia to przebieg 250 - 300 tys bez zadnej ingerencji w skrzynie nie jest niczym szczegolnym.

A jak sie kupuje samochod z dojechana skrzynia albo auto z przebiegiem 500 tys z korekta na 150 tys to sie potem placze i sieje takie mity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie skrzynie multitronic są niestety awaryjne

tak jest inżynierowie AUDI zrobili psikusa tym z działu handlowego ... niech klienci wracają z reklamacją

urban legend mówi jeszcze że jak jest multitronic i audi kolor nadwozia białego to wtedy awarie żadziej zdarzają się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek i jak dowiedziałeś się co z tym szarpaniem przy ruszaniu? u mnie to samo mam rok 2008 przebieg 200 tys. jak ruszam to tak jak by z 1 biegu na 2 szarpał jak mu troszkę depne to piszcza opony;) skrzynia jest 8 bigowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część

Byłem dziś u mechanika który zajmuje się głównie autami ze skrzynią automatyczną, stwierdził że aktualizacja softu może pomóc, gość jest z Żurominka koło Mławy (Mazowieckie)

Czy aktualizacja oprogramowania może pomóc ?

Może ktoś był u niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo awaryjne jak inne skrzynie. Jeśli poprzedni właściciel nie pilnował wymian oleju co 60k km to bedzie kupa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...