Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do 1.8T?


januaryy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja uzywam Millers trident 5w30 do bfb. Super zadowolony jestem. To jest niby longlife, ale i tak co 10k wymieniam

Snet fmor my iPnohe,srory for any tyops...

A na jakim jeździłeś wcześniej?

Castrol 5w30 byl jak kupilem, zmienilem od razu

Snet fmor my iPnohe,srory for any tyops...

Bo to olej do silnikow z DPFem a Ty zdaje sie takiego nie masz, hm ?

A kto Ci tak powiedzial? 5w30 jest polecany do 1.8T jak najbardziej

Snet fmor my iPnohe,srory for any tyops...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde da się zgubic jesli chodzi o oleje. 5W40 jest dla mnie oczywistośc, ale producenci jeszcze dodają rózne nazwy do swoich produktów. Czym one sie róznią?

Motul: 8100 X-CESS oraz 8100 X-CLEAN

LM: SYNTHOIL HIGH TECH oraz TOP TEC 4100

Patrząc na cene czy można jakość następujące posortować (najlepsze z gory):

1) LM SYNTHOIL HIGH TECH

2) LM TOP TEC 4100

3) MOTUL 8100 X-CESS

4) MOTUL 8100 X-CLEAN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Panowie jezdze na oleju 5w40 castrola i bierze mi olej 5 tysiecy i musze dolewke robic dolewam litr odrazu :( zastanawiam sie nad zalaniem gestszego oleju co byscie polecili ??

Edytowane przez igor2113
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde da się zgubic jesli chodzi o oleje. 5W40 jest dla mnie oczywistośc, ale producenci jeszcze dodają rózne nazwy do swoich produktów. Czym one sie róznią?

Motul: 8100 X-CESS oraz 8100 X-CLEAN

LM: SYNTHOIL HIGH TECH oraz TOP TEC 4100

Patrząc na cene czy można jakość następujące posortować (najlepsze z gory):

1) LM SYNTHOIL HIGH TECH

2) LM TOP TEC 4100

3) MOTUL 8100 X-CESS

4) MOTUL 8100 X-CLEAN

XClean ma spełnia wiecej norm w porównaniu z XCessem

LM TOP TEC nie jest fullsyntetykiem

Marcin odezwij sie jutro do mnie mam dla Ciebie turbo, takie jak chciałes a nawet lepiej :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Panowie jezdze na oleju 5w40 castrola i bierze mi olej 5 tysiecy i musze dolewke robic dolewam litr odrazu :( zastanawiam sie nad zalaniem gestszego oleju co byscie polecili ??

Wszystko jest w porządku, nie szukaj dziury w całym ani nie trzeba wymieniać żadnych uszczelniaczy.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Panowie jezdze na oleju 5w40 castrola i bierze mi olej 5 tysiecy i musze dolewke robic dolewam litr odrazu :( zastanawiam sie nad zalaniem gestszego oleju co byscie polecili ??

Wszystko jest w porządku, nie szukaj dziury w całym ani nie trzeba wymieniać żadnych uszczelniaczy.

co mowisz ze niby to normalne ze tyle bierze oleju slyszalem ze one maja apetyt na olej ale zeby tyle ;? auto nie kopci olej czysty plyn tez i kopa tez ma nrmalnie nalatane 240 tys ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój schodzi od max do min w około 5500-6000km więc jakie "aż tyle"? :) Z tym podniesiem od kreski do kreski że aż litr chyba troszkę przesadziłeś :P Ostatnio pdonosiłem od około połowy do końca tych kropek na bagnecie czyli na jakieś 85% i weszło z 250ml.

Edit: zauważyłem właśnie, że mam inny kod silnika, baget może też. Może ilościowo u Ciebie jest inaczej ale i tak zużycie masz zdrowe.

Edytowane przez Jakoob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Panowie jezdze na oleju 5w40 castrola i bierze mi olej 5 tysiecy i musze dolewke robic dolewam litr odrazu :(

Nie dziw sie skoro lejesz shita

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg instrukcji dolewa się partiami 0,5 L, ja dolewam po 5000-6000km w zależnosi od stylu jazdy, oliwa LM Synthoil 5W40, przelot 206000 głównie miasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg instrukcji dolewa się partiami 0,5 L, ja dolewam po 5000-6000km w zależnosi od stylu jazdy, oliwa LM Synthoil 5W40, przelot 206000 głównie miasto

dzieki jeszcze raz za wyczerpujace odpowiedzi :) no teraz mam zmiane wiec zmienie na cos lepszego wiem ze castrol to shit :P u mnie pedal w podlego ale turbo szanuje chlodze i czekam az sie nagrzeje.. :)a co do dolewki to tak jak wspomnaielm litr na 5 tysiecy doleje normalnie :)

Edytowane przez igor2113
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu Ci powiem, że jak zmienisz 5w40 na inne przypadkowe 5w40 nic się nie zmieni, bez znaczenia jakiego producenta wybierzesz. Kompletnym błędem jest zestawianie marki vs marki nie patrząc na parametry ale po co zwracać na to uwagę... :facepalm: Zaznaczam, że to moje zdanie i nie będę nikogo przekonywał do swoich racji, bo olej to temat rzeka :)

Edytowane przez Jakoob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu całego wątku postanowilem dolaczyc do tematu bo mam spory dylemat ;/

Tez mam 1.8t 2003r i nie wiem co teraz zalać, auto mam dopiero kilka miesiecy, a przy silniku znalazlem kartke z ktorej wynika ze byl zalany 10W40 przy przebiegu około 65 000 km, nie wiem tez co bylo wlane przy ostatniej wymianie ktora byla rok temu w DE, auto ma teraz przejechane 96 tys. Jaki olej bedzie najlepszy ? pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za szybka odp, ale czy na pewno nie zaszkodzi to silnikowi ? jeden z mechanikow powiedzial mi ze po zmianie z 10W40 na 5W30 lub 5W40 moze dojsc do rozszczelnienia itp. i lepiej pozostac przy 10W40, a inny mowi tak jak TY czyli 5W40 lub 5W30 , i wez tu teraz badz madry i wybierz odpowiedni;/ dodam ze w planach po zimie delikatny chip - podniesienie mocy samym programem w okolice 180-190 KM/ 280 -290 Nm .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omijaj tego mechanika, to głąb.

Zapodaj 5W40 LM lub Motul.

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...