Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do 1.8T?


januaryy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jako że mam do wymiany oliwy już nie długo,to odessałem trochę z silnika,około 7 setek (Valvo Synpower 0W40) i eksperymentalnie dolałem taniego GM(opel) 5W30.Zaobserwowałem że z rana terkot łańcuszka został wyeliminowany całkowicie(ostatnio było już słychać ok1-2 sek),ale za to silnik zaczął wyraźnie bardziej szorstko pracować że czuję lekkie mrowienie budy na wolnych obrotach siedząc w fotelu.Na samym Valvo było gładko i nie odczuwalnie

Edytowane przez Rabbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak,wiem ale zrobiłem to z premedytacją i świadomością rychłej zmiany oleju,ale zastanawiający jest fakt iż łańcuszek całkiem ucichł przy odpalaniu z rana na zimno :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie jak szybko Wam sie silnik rozgrzewa? przeszedłem ostatnio na 5w40 i teraz prz 0st C jak zapale rano poczekam minutke w garazu, dojade 50 m do bramy i wskazówka już podnosi się ponad 50, tak ma być czy mam coś zepsute ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem bo dzis mi sie podniosla wskazowka temp zanim zszedl ze ssania, za to gaz sie przelacza duzo pozniej niz zwykle. Czujnik temp. Silnika zmienilem w styczniu na febi

Wysłane z mojego ST17i przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jednak wybór padł na Liqui Moly 5W40 Synthoil High Tech, pozostała jeszcze kwestia płukanki, po przeczytaniu wielu postów waham sie czy ją zastosowac . Przebieg 96 tys. i najprawdopodobniej zalany 10w40, jesli zalać płukanke to jaką ? Liqui Moly Engine Flush, LM Pro Line Engine Flush czy cos z innej firmy np. Motul ?

wole dopytać niz pozniej zalowac wyboru ;) pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...