Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Włącznik świateł, rozbiórka, naprawa podświetlenia


GRazny

Rekomendowane odpowiedzi

Niby chłopaki wkładają, ale nie wiem czy robią taką przekładkę czy pasuje od np. Golfa

Jak da radę ro za 50 byłby chromik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

u mnie problem jest taki że nie świeciły mi się górne diody, wymieniłem cały przełącznik (stary był w fatalnym stanie) no i świeciły parę dni, i tak jak w starym przy zimnym aucie świeciło a jak się rozgrzał migało a teraz wcale nie działa od paru tygodni.

Wiec co jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy jest możliwość sprawdzenia po numerze vin jaki jest fabryczny moduł świateł /moduł centralnej elektryki w a4 b6 i jezeli tak to czy ktoś może to sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby chłopaki wkładają, ale nie wiem czy robią taką przekładkę czy pasuje od np. Golfa

Jak da radę ro za 50 byłby chromik

WLACZNIK PODOBNO Z VW JETTA PASUJE PRZZEKLADASZ POKRETLO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby chłopaki wkładają, ale nie wiem czy robią taką przekładkę czy pasuje od np. Golfa

Jak da radę ro za 50 byłby chromik

Wujek pisz co chcesz wiedziec na pw...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra po małej męczarni przełożyłem pokrętło chrom do mojego włączniki. Parę osób się pytało czy się udało, wiec opiszę w skrócie. Dawcę kupujemy na allegro za 49 zł z przesyłem. Wystarczy wpisać włącznik vw wyskoczy. Jego od tyłu rozkręcamy albo szarpiemy aby pokrętło wyszło. Powinno nam zostać w ręku pokrętło z białym trzpieniem z rozpierakami bo bokach. Musimy zdjąć ten trzpień. Po bokach ma zapadki które łatwo się odchyla igłami, ale są bardzo słabo widoczne. Są dokładnie pod rozpierakami. Zostaje nam samo pokrętło. Teraz wyjmujemy pokrętło z naszego. Jak wyżej opisane. I teraz albo mamy farta i wyjdzie nam pokrętło i tylko wsadzimy nowe bez bólu, albo wyjdzie na z naszym trzpieniem i wtedy zaczyna się akcja ustawianie. Podpowiem tak. Trzeba ten trzpień wsadzić tak żeby w dziurę pod jego koniec trafić w zapadki które są w środku dziury po tym trzpieniu. To one, ona odpowiadają za zmianę świateł. Jakby co to wysłać tel na pw zadzwonię. I w ten oto sposób mamy chrom za 49 zeta a nie 180 ?. Szkoda ze na forum coraz częściej się zarabia a coraz mniej pomoga ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poka fotke jak Ci to wyszlo i z ktorej konkretnie aukcji brales. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem stąd. Mega szybko

http://allegro.pl/wlacznik-swiatel-chrom-auto-vw-golf-v-passat-b6-i5039992619.html

wui6yah2.jpg

ui3bq8fh.jpg

Edytowane przez grubcio1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że dioda AUTO padła, u mnie też kiedyś zaniemogła.

Pytanie o wykończenie frontu tego wyłącznika czy jest czarny lekko gumowany matowy tak jak w oryginale z tamtych lat, czy może czarny ale taka zwykła śliska farba tak jak w b8 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dioda od początku nie działała ale mi to nie przeszkadza bo ten pomarańczowy mnie denerwuje. Do niczego nie pasuje. Co do przełącznika to jest czarny, nie gumowany. Przełożyłem z pierścieniem żeby się zgrało ale ułożenie diód nie pasuje. Pierścień z nowego jest też cieńszy i lepiej się dopasowuje, ale ori dla mnie wygląda o niebo lepiej. Jest równo i różnicy nie widać. Może po bardzo dokładnym przyjrzeniu, ale chrom odwraca uwagę i dla mnie jest super. A jestem wymagający. Może bez przesady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Doświadczyłem takiej sytuacji przekładając chromowane przyciski multifunkcji z b8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dioda od początku nie działała ale mi to nie przeszkadza bo ten pomarańczowy mnie denerwuje. Do niczego nie pasuje. Co do przełącznika to jest czarny, nie gumowany. Przełożyłem z pierścieniem żeby się zgrało ale ułożenie diód nie pasuje. Pierścień z nowego jest też cieńszy i lepiej się dopasowuje, ale ori dla mnie wygląda o niebo lepiej. Jest równo i różnicy nie widać. Może po bardzo dokładnym przyjrzeniu, ale chrom odwraca uwagę i dla mnie jest super. A jestem wymagający. Może bez przesady.

Zamiast tej pomarańczowej wstaw sobie białą i będzie się komponowało z podświetleniem licznika :)

Ja jednak zapoluję na taki włącznik ale z golfa 7 :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin nie ma za co :wink::thumbup1:

Teraz zakładałem kumplowi ten mój stary bo był ładny, a on miał parcha. Moment i wymieniony ?. Dobrze że mam ciebie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy to chromowane pokrętło nie ma luzu tak jak w przypadku zwykłego zamiennika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak wyjdzie. U kumpla wymieniłem ori na ori i jest delikatny luz. U mnie przy tym chromie jest mniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...