Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie działa obrotomierz, wywala olej:(


damiano8522

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! mam proble z swoja audi a4 b6 1.9TDI 130 z 2001r. no wiec juz od dawna raz mi Fis pokazywal otwarte drzwi raz nie a niedawno przestał mi działac obrotomierz i wywaliło kontrolke od oleju na Fisie. Brak jest rowniez podswietlenia zegarów,klimy,radia nawet przycisków szyb w dzwiach:( dodam ze został odłaczony aku a po ponownym podłaczeniu takie cyrki..co moze byc przyczyną? walniety licznik? dodam ze na Vagu przeprowadzajac test lcznika wszystko działa a po odpaleniu auta juz nie..Prosze o jakies wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt dużo tych błędów i to różnych. Sprawdź połączenia masy bo może przez to fiksuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt dużo tych błędów i to różnych. Sprawdź połączenia masy bo może przez to fiksuje.

Vag pokazał "brak napiecia na terminalu 15" czy cos podobnego..wie ktos o co moze chodzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dobrych wiadomosci niestety ;(

mialem dokladnie to samo tylko stalo sie to w innych okolicznosciach...

na 100% poszly Ci zegary a dokladniej jakis procesor i soft, zwarcie jakies poszlo przy podlaczaniu akumulatora. Wywala ci kontrolka cisnienia oleju poniewaz komputer nie widzi predkosci obrotowej silnika poprzez uszkodzony obrotomierz... mase czasu mi to zajelo zanim znalazlem magika ktory doszedl co to jest i skodowal mi nowe zegary... koszmar ale na szczescie juz zrobione ale o kosztach nie wspomne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dobrych wiadomosci niestety ;(

mialem dokladnie to samo tylko stalo sie to w innych okolicznosciach...

na 100% poszly Ci zegary a dokladniej jakis procesor i soft, zwarcie jakies poszlo przy podlaczaniu akumulatora. Wywala ci kontrolka cisnienia oleju poniewaz komputer nie widzi predkosci obrotowej silnika poprzez uszkodzony obrotomierz... mase czasu mi to zajelo zanim znalazlem magika ktory doszedl co to jest i skodowal mi nowe zegary... koszmar ale na szczescie juz zrobione ale o kosztach nie wspomne

Tak miales racje poszły zegary, wymieniony licznik (nie caly) tylko plyta glowna czy cos..ale teraz mam taki problem ze nie pokazuje mi sredniego ani chwilowego spalania:( poza tym wszystko dziala..czy moze byc wina kolesia ktory mi to zakladał poprostu mogl wszystkiego nie zakodowac?wystarczy vag?czy nadal licznik jest walniety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A resztę opcji z kompa pokładowego Ci pokazuje? tj. czas jazdy i średnią prędkość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A resztę opcji z kompa pokładowego Ci pokazuje? tj. czas jazdy i średnią prędkość?

Tak pokazuje czas jazdy,srednia predkosc..nie pokazuje sredniego i chwilowego spalania(0.0l/km) oraz dystans do przejechania na ropce mam caly czas 2000km:(

Edytowane przez damiano8522
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A resztę opcji z kompa pokładowego Ci pokazuje? tj. czas jazdy i średnią prędkość?

Tak pokazuje czas jazdy,srednia predkosc..nie pokazuje sredniego i chwilowego spalania(0.0l/km) oraz dystans do przejechania na ropce mam caly czas 2000km:(

Witam i jak uporałeś się już z tym licznikiem, czy nadal cos nie działa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A resztę opcji z kompa pokładowego Ci pokazuje? tj. czas jazdy i średnią prędkość?

Tak pokazuje czas jazdy,srednia predkosc..nie pokazuje sredniego i chwilowego spalania(0.0l/km) oraz dystans do przejechania na ropce mam caly czas 2000km:(

Witam i jak uporałeś się już z tym licznikiem, czy nadal cos nie działa ?

Witam no narazie tak zostawilem bo wypadly mi inne wydatki (rozrząd,oleje i takie tam:() z tego co wyczytałm to nawet zmiana wsadu nic nie da:( mam jeszcze jednego magika do sprawdzenia ale nie wiem kiedy sie za to zabierze

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo... magik podejmie się dopiero za tydzień, ciężko znaleźć kogoś kto chce się tego podjąć. A powiedzcie mi, czy jeździliście normalnie? Powiem szczerze, że stresuję się jak widzę świecącą się kontrolką oleju ;) a w sobotę muszę jakoś jechać na wesele około 50 km, więc nie wiem czy jechać ze zwariowanymi zegarami, czy ogarnąć sobie jakieś inne auto... Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem prawdopodobnie z licznikiem. Na poczatku rano po odpaleniu i ruszeniu w droge zaplila mi sie kontrolka cisnienia oleju ktora miga cały czas gdy jadta. Czujnik sprawdzony, pojechalem an sprawdzenie ciśnienia oleu, Jest ok. W trakcie tej jazdy znowu wyświetla mi brak benzyny mimo to , ze mam ponad pół baku, dodatkowo nie moge zmienic nawet godziny na zegarach. Data , albo godzina na przemian migają. Koledzy wymienic licznik na inny? Co proponujecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. Odpalam auto w sobote, temp -4 i ruszam. Po chwili czerwona ikona ciśnienia oleju, predkościomierz lezy odwłokiem a wskażnik paliwa i wskazania FIS zachowują się podobnie do obrotów silnika. Winny jest licznik, można poprawić luty dobra lutownicą (transformatorowa może uszkodzić wsad). Naprawa z wymianą czerwonego wyświetlacza kosztowała kolege 350zł, w tej cenie można znaleść licznik w kolorze http://a4-klub.pl/index.php?/topic/240996-rodzaje-lista-licznikow-monochromatyczne-i-kolorowe-wersja-europejska/page-22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem u siebie , Audi a4b6  1.9 TDI rozładował mi się akumulator po zostawieniu włączonego cb radia . Więc podpiąłem prostownik i naładowałem. Po naładowaniu samochód normalnie odpalil jednak po kilku sekundach wywaliło ikonę żeby sprawdzić poziom oleju , nie działa podświetlenie zegarów nie działa obrotomierz ani prędkościomierz . Pokazuje tylko poziom paliwa i temperaturę płynu chłodzącego. Nie działa także nawigacja , nie mogę sprawdzić chwilowego spalania ani nic innego bo cały czas pisze żeby sprawdzić poziom oleju. Może ktoś pomóc? Dodam że bezpieczniki sprawdzone , po podłączeniu kompa nie pokazuje błędów związanych z tymi problemami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...