Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B6 1.8T 163KM AVANT Jaką instalację polecacie


majin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Niedawno nabyłem uturbione b6 163 KM i początkowo wcale nie myślałem o gazie ale przy spalaniu 12-13 litrów miasto musiałem zmienić zdanie. Kolega polecił mi założyć instalację BRC ale czytając opinie na różnych forach podobno BRC żłopie dużo lpg więc sam już nie wiem. Nie będę oszczędzał na instalacji, liczę wydać 3200-3500 zł. Na różnych forach polecają staga z wtryskami hana oraz redaktor AC R01 lub lovato s-hp. Jestem kompletnie zielony i tak na prawdę nie wiem co wybrać. Czy ktoś mógł by mi doradzić jakąś dobrą konfiguracje instalacji LPG ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Niedawno nabyłem uturbione b6 163 KM i początkowo wcale nie myślałem o gazie ale przy spalaniu 12-13 litrów miasto musiałem zmienić zdanie. Kolega polecił mi założyć instalację BRC ale czytając opinie na różnych forach podobno BRC żłopie dużo lpg więc sam już nie wiem. Nie będę oszczędzał na instalacji, liczę wydać 3200-3500 zł. Na różnych forach polecają staga z wtryskami hana oraz redaktor AC R01 lub lovato s-hp. Jestem kompletnie zielony i tak na prawdę nie wiem co wybrać. Czy ktoś mógł by mi doradzić jakąś dobrą konfiguracje instalacji LPG ?jedno jest pewne nie żałuj pieniędzy na wtryski-tylko hana kupuj a reduktor wez większy np<skorpiona bodajże on jest do 250km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ważne są podzespoly ale jeszcze wazniejszy jest ich poprawny montaz.

ja juz w moim drugim 1.8T mam instalacje na podzespolach:

- komp stag4 - teraz mam qboxa

- zielone wtryski hana

- reduktor ac01

Złego słowa nie powiem. Jeździ tak samo jak na benie.

jeżeli jesteś z Lublina to polecam http://adamrogowski.net/

W cenie myślę że się zmiescisz a będziesz z jego usług bardziej niż zadowolony.

Wejdz na forum lpg i zobacz jego montaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad rok mam instalacje Stag 4 plus. Reduktor Ac01. Wtryski tez Ac. Jest to zestrojone z głową i bez problemu daje radę. Spalanie 8-12 lpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złego słowa nie powiem. Jeździ tak samo jak na benie.

jeżeli jesteś z Lublina to polecam http://adamrogowski.net/

W cenie myślę że się zmiescisz a będziesz z jego usług bardziej niż zadowolony.

Wejdz na forum lpg i zobacz jego montaże.

W cenie będzie się ciężko zmieścić u Rogowskiego. Na ul. wojciechowskiej zamontują te same podzespoły w identyczny sposób oczywiście z estetyką i wezmą 1000zł mniej. Wybór należy do autora. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy ja mam KME Newo Pro + Reduktor KME 240KM + Wtryski AC W01 BFC + 55l -> jestem zadowolony :)) całość jak montuje gazownik to 2500 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, dzieci wołają tato kup nową konsolę więc, niunia przejdzie na lpg ... najlepszy gazownik w okolicy proponuje BRC SQ 24.11 zakładać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadne BRC czy Lovato,

bo po pierwsze możesz się rozczarować jak to jest zamontowane

a po drugie może Cię zaboleć po kieszeni jak przyjdzie coś wymienić po okresie gwarancyjnym,

w ramach gwarancji też nie ma pewności czy nie zabulisz za części,bo producent zawsze może powiedzieć,że to przez tankowanie złego gazu-i tak też bywa,

załóż instalację Stag lub Tech bo to nie dość,że jest dobre to i jest polskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadne BRC czy Lovato,

bo po pierwsze możesz się rozczarować jak to jest zamontowane

a po drugie może Cię zaboleć po kieszeni jak przyjdzie coś wymienić po okresie gwarancyjnym,

w ramach gwarancji też nie ma pewności czy nie zabulisz za części,bo producent zawsze może powiedzieć,że to przez tankowanie złego gazu-i tak też bywa,

załóż instalację Stag lub Tech bo to nie dość,że jest dobre to i jest polskie

Problem w tym, że w okolicy 150 km od mojego miasta niema innego gazownika, a ten jest sprawdzony w starej B5 też mi zakładał i byłem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miesiąc temu gazowałem swoje 1.8T AVJ 150km i myślałem nad stag i brc i wybór padł na BRC Sequent 24.11. Zrobiłem na niej już ok. 3tys km 50% miasto 50% trasa, zaraz po montażu pojechałem pod Holandii i z powrotem i cały czas wszystko elegancko śmiga, nie czuć najmniejszej różnicy także polecam tylko oby nie zakładał tego Heniu z garażu obok. A spalanie aktualnie w mieście nie jeżdżąc ekonomicznie 12l, trasa z prędkościami 140-220 + non stop klima 10.5 , oszczędnie jeszcze nie jechałem , nie ma kiedy :)

Edytowane przez orionek65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Wybór padł na staga. Montaż u Adama Rogowskiego bo wiele osób go poleca, a po przejściach z innymi ''gazownikami'' w Lublinie w moim poprzednim autku nie chce następnej papraniny. Polecił mi następujący zestaw: stać qbox, reduktor ac01 czerwony, wtrysku hany zielone pod listwę ale montowane oddzielnie na króćcach, butla 55 w zapas, przewody faro 13mm. Co o tym sądzicie? Co prawda nie zamierzam rasować silnika ponad serię 163KM ale podobno taki set powinien obsłużyć spokojnie do 240 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w/g mnie jak najbardziej ok. Mam taki zestaw i wyszystko śmiga elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dogadaj się względem wlewu / bo był przypadek że montują na srodku miedzy tłumikami:) /

ktoś na forum pisal i jest w......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz przy mieszkanej jeździe i na kołach 17stkach średnio 12l ale należy dodać, że mój to nie seria ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlew w klapke. Gazownik nawet nie chciał słyszeć o zderzaku bo brzydko wygląda :) arkady, czytałem post :) nieźle komuś zderzak wyrezali za free :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...