Jump to content
0
Cie5la

Miękki pedał hamulca po wymianie klocków i zacisków.

Recommended Posts

Witam.
Wymieniłem klocki, zaciski z tyłu, przewody elastyczne z przodu, zregenerowałem zaciski z przodu, płyn hamulcowy (przelałem 3l), po odpowietrzeniu pedał hamulca jest miękki, tzn. łapie bardzo nisko. Podczas naprawy przewody były zaciśnięte i poziom płynu nie spadł poniżej minimum. Na postoju jak pod pompuję z 2 razy to robi się twardy ale po chwili znowu opada.

Czytałem na innych forach, że klocki muszą się ułożyć, przejeżdżę te 200 km i zobaczę czy coś pomoże.

Z góry dziękuję za pomoc.

Edited by Cie5la

Wydaje mi się że jednak dostało Ci się powietrze do układu. Ja u siebie mailem tak: na odpalonym jak wciskalem pedał to powoli wpadał w podłogę , po podpompowaniu chwile był twardy po czym znowu wpadał w podłogę. Pomogło odpowietrzenie układu przy okazji zmieniłem płyn na nowy.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Powietrze w tylnych zaciskach, zle odpowietrzone.

Edited by Dev

+48 693 45 66 99

Gdybym nie odbierał albo obiecał że oddzwonię a nie oddzwaniam to dzwonić do skutku.

Dziękuję ze szybkie odpowiedzi, jutro jeszcze raz odpowietrzę układ.

Może być też coś z pompą hamulcową jak to powiedział "mój" mechanik, jeden z tłoków może nie trzymać. Mam to samo.

I tak nagle pompa sie zesrala, bo wymienial klocki z tarczami i zaciskami.. jasne...

1. Czekac az sie dotrą

2. Odpowietrzyc tyl, ale nie na jarzmach tylko w rękach.

+48 693 45 66 99

Gdybym nie odbierał albo obiecał że oddzwonię a nie oddzwaniam to dzwonić do skutku.

Wymieniales zaciski z tyłu wiec może wcześniej były zapieczone na amen? Jeżeli tak, to możliwe że łapie trochę niżej teraz i jest to normalne... Spotkałem się z tym w swoim aucie i paru innych :wink: ale najpierw sprawdź jeszcze raz czy dobrze odpowietrzone

Nie były zapieczone, powymieniałem uszczelniacze, wyczyściłem pomalowałem i przy odpowietrzaniu gwinty od kalamitek w zacisku wyrobiły się dlatego kupiłem nowe.
Dzisiaj trochę pojeździłem i albo układ jest nadal zapowietrzony albo coś z pompą.

tylne zaciski :facepalm:

+48 693 45 66 99

U mnie też pedał hamulca był miękki jak tylni zacisk był minimalnie zapowietrzony. Przez odpowietrznik leciał płyn zamiast powietrza a i tak był zapowietrzony. W końcu jakoś sie udało odpowietrzyc i jest ok.

U mnie też pedał hamulca był miękki jak tylni zacisk był minimalnie zapowietrzony. Przez odpowietrznik leciał płyn zamiast powietrza a i tak był zapowietrzony. W końcu jakoś sie udało odpowietrzyc i jest ok.

Dzięki za radę, jutro dokupię płynu i będę odpowietrzał tył do skutku.

Nie odpowietrzysz jak nie pomyslisz

+48 693 45 66 99

Posępne sie pod temat jesli mozna i mnie to samo po wymianie płynu i przewodów z przodu odpowietrzony był juz 3 razy i dalej to samo

Sprawdzony na rolkach i wszystkie koła hamują tak samo ...

Decyzje masz jakis złoty pomysł na odpowietrzenie?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jaki miales stan plynu w zbiorniczku przy wymianie ?

+48 693 45 66 99

Full

Zbiorniczek tez był wymieniany bo pęknięty był na górze

Odpompowanie płynu ze zbiornicZka i wymiana na nowy

Potem zalalem płyn

I odpowietrzylem

Po 2 dniach odpowietrzylem znowu

Edited by prezesik

Ja miałem podobnie jak mi pękł elastyczny przewód z przodu,układ sie zapowietrzył odpowietrzałem 3 razy i lipa byla pedał miekki, to wziąłem vaga odpowietrzyłem pompę ABS i znów hamulce od prawego tylu i wszystko było ok :)

Było A5 b5 1.9TDI AFN
Jest A6 C5 1.9 TDI AWX

Ja miałem podobnie jak mi pękł elastyczny przewód z przodu,układ sie zapowietrzył odpowietrzałem 3 razy i lipa byla pedał miekki, to wziąłem vaga odpowietrzyłem pompę ABS i znów hamulce od prawego tylu i wszystko było ok :)

Auto trzeba podnieść z ziemi zeby abs odpowietrzc

Wysłane z mojego iPad za pomocą palca wskazujacego:)

Niby tak opisane jest w instrukcji :) ale ktoś potrafi powiedzieć czemu ? W audi nie ma korektora siły hamowania wiec po co ?

Było A5 b5 1.9TDI AFN
Jest A6 C5 1.9 TDI AWX

A jak to sobie wyobrazasz co ?

Masz zamiar podnosic każde kolo i odpowietrzac ?

Dwa dni Ci na to zejdzie

+48 693 45 66 99

A niby po co podnosić auto nawet jezeli ma korektor siły hamowania moim zdaniem jest ta czynność zbedna w Mitsubishi Galant odpowietrzałem i obyło się bez podnoszenia auta do autora zapowietrzony układ jezeli nie dasz rady jedz na pompe i odpowietrzysz

Edited by ivan1977

A jak to sobie wyobrazasz co ?

Masz zamiar podnosic każde kolo i odpowietrzac ?

Dwa dni Ci na to zejdzie

Chodzilo mi o oodpowietrzanie ABS bo tak napisali w instrukcji wiec pomyślałem o podnośniku :)

Wysłane z mojego iPad za pomocą palca wskazujacego:)

Nawet jesli chodzi o pompe ABS moim zdaniem czynność zbedna

Nie odpowietrzysz jak nie pomyslisz

Co masz na myśli?

Podłączyłem samochód pod VAG'a i w ABS'sie mam 2 błędy:

290 Czujnik liczby obrotów tylny lewy-G46 brak osprzętu/ nie związany ze sprzętem

285 czujnik liczby obrotów przód prawy - G45 brak osprzętu/ nie związany ze sprzętem

Ktoś wie o co kaman?

Edited by Cie5la

Dokladnie to co Ci napisalem.

Przeczytaj moje wcześniejsze wypowiedzi i bedziesz wiedziec.

+48 693 45 66 99

Chyba jednak jest coś z tym docieraniem, przejechałem wprawie 200 km i pedał zrobił się bardziej twardy ale nie jest to co było przed wymianą.
Pojeżdżę jeszcze trochę i zobaczymy.

Edited by Cie5la

Liczysz na cudowne uzdrowienie. Trzeba odpowietrzyć tył tak jak radzi DEV w rękach a nie na jarzmach..Zaciski w górę odpowietrznikiem do góry i na przód !

Jest A4 B5 Sedan ON i obecnie A3 8V Sedan Pb:audi:

Ehh mam ten sam problem, po wymianie zacisków tylnych( tloczki uszczelki etc) do tego nowych klocków, z mechanikiem nie możemy odpowietrzyć hamulców;/, próbowane było zgodnie z procedura odpowietrzenia abs i na zagszonym i na odpalonym silniku z 10 razy;/, wymienienione nawet byly uszczelniacze pompy , wymieniany zbiorniczek bo byl lekko pekniety i nic;/ vagiem nie moge odpowietrzyć pompy abs ponieważ nie łączy - za stary model. Już ręce opadają. U umnie objawy można powiedzieć są identyczne pedał wpada prawie do samego końca i wtedy hamuje, po podpompowaniu chwile jest twardy i delikatnie schodzi, powietrza w układzie nie ma, tylko nerwy i nerwy...

Tylnych zaciskow nie odpowietrzysz w jarzmach tylko w rekach, bylo juz pisane.

Tylnych zaciskow nie odpowietrzysz w jarzmach tylko w rekach, bylo juz pisane.

Czyli jak ma wyglądać odpowietrzenie tylnych zacisków?

Jeden tylny będę regenerował a jeszcze muszę wymienić pęknięty zbiorniczek płynu hamulcowego, więc bez wymiany całego płynu i zapowietrzenia układu się nie obejdzie.

Edited by Hezen