Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Szara myszka powoli rezana - RNS-E, RS6, 1BA -> 1BE, ambiente a'la a6 c6, bix B8, pakiet s4


kaman

Rekomendowane odpowiedzi


Przodu Ci nie pokażę bo wstyd pokazywać tę kozę A tak w ogóle to jakieś małe te kółka, mogłem zainwestować w 19"
Na razie tak jeżdżę, najpóźniej 11 kwietnia wpadnie -30mm, ale niewykluczone, że jeszcze przed świętami wpadnie Eibach
U Was też spadł dzisiaj śnieg który po 30 minutach się rozpuścił?

Dokładnie to samo pomyślałem jak założyłem u siebie że 18" to za mało :decayed: ale wcześniej jak miałem czarne nie kuło to tak w oczy..

Co do obniżenia jak go posadzisz niżej to zobaczysz że bez dystansów będzie lipa .. ;) tak jak u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie jest aktualizacja z nowymi sprężynami :grin: Zakup przełożyłem na maj, w tym miesiącu postanowiłem wymienić rozrząd, paski i oleje ponieważ wyjeżdżam w weekend majowy więc wolę dmuchać na zimne :) Jestem już umówiony z mechanikiem na ostatni tydzień kwietnia. Ale to nie oznacza, że nic się nie dzieje... Wpadła na tył wycieraczka z Q5 oraz ramki klubowe :kox:

Full_Size_Render.jpg

Full_Size_Render_1.jpg

Full_Size_Render_2.jpg

Nareszcie woda z tylnej szyby dobrze się ściąga :kox: Będę musiał jeszcze pogrzebać przy spryskiwaczu bo nie działa, z przodu śmigają aż miło :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_0264.jpg

Znasz może kod lakieru na tych felgach?

Edytowane przez afroo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad, masz rację, zmieniłem nick. Na każdym forum mam taki więc i tutaj postanowiłem zmienić, a że użytkownik co założył sobie konto nie logował się od 2008 roku to Hugo bez problemu mi zmienił :hi:

Marcin, niestety nie znam kodu. Wiem tylko tyle, że to grafit perłowy :kox: Na dniach jak słońce będzie się tak utrzymywać to nawoskuję samochód i wrzucę kozę do tematu :grin:

26.04.2015 r.

Uwaga, uwaga... wrzucam do tematu porządnie wymytą i nawoskowaną kozę! :grin:

Full_Size_Render_2.jpg

Jak widać ciągle na zawieszeniu 1BA :facepalm: Niestety w tym miesiącu wymieniłem rozrząd, wszystkie filtry i oleje więc kieszeń trochę to odczuła. Mam nadzieję, że w maju samochód wyląduje na Eibach -30mm i od razu na amorkach 1BE bo średnio chciałbym zakładać sprężyny na amorki 1BA. Także z chęcią przygarnę cztery amortyzatory 1BE w bardzo dobrym stanie :hi:


02.06.2015 r.

Moduł BT + funkcja SDS od 17 maja hula aż miło :kox: Dziękuje za pomoc Rafałowi i Karolowi, gdyby nie oni to pewnie jeszcze bym tego nie podłączył :)

DSC_3288.jpg

DSC_3290.jpg

Dzisiaj przyjechała za to paczka z...

10965306_871442929592531_45660138_n.jpg

Ori amortyzatory 1BE z A4 B7 z 2007 roku :kox:

Numery Amortyzatorów:
Przód: 8E0 413 031 DG
Tył: 8E0 513 036 T

W przeciągu tygodnia/dwóch prawdopodobnie pojawią się też ori sprężyny z klasą wagową przód: 8 oraz tył: 9. Aktualnie na 1BA mam z przodu i z tyłu 10, czyli przy felgach 18-stkach dobra koza :doh:

Zawieszenie od kolegi Radosława - dzięki, amorki bardzo szybko do mnie dotarły, czekam teraz na sprężyny :kox:

Aktualizacja w tym miesiącu będzie trochę większa bo przyjechała też gałka zmiany biegów, czarna pikowana z A3 + czarny mieszek. Niestety sprzedawca się pomylił i zamiast wysłać pod 6-stkę to wysłał mi pod 5-cio biegową skrzynię :facepalm: Dzisiaj ją odesłałem, zapewne po tym długim weekendzie do mnie przyjedzie. Również ręczny poszedł do obszycia (będzie czarny pikowany), ale z tym chyba tak szybko nie pójdzie także jeżdżę na razie bez nakładki :grin:

We wnętrzu zostanie mi wymienić oświetlenie na ledowe żeby pasowało kolorystycznie do dekorów. Listę żarówek mam już zrobioną - Łukasz, dzięki za pomoc - także na dniach będę zamawiać. Po tym wszystkim wnętrze zostawiam w spokoju, trzeba pogrzebać trochę z zewnątrz :naughty:

Edytowane przez kaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:good: dobra robota. Poganiaj Rafala zeby mi podrzucil swoj reczny, to ogarne temat :decayed: Edytowane przez biggman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezla fura :) Postaram sie ogarnac ten temat jeszcze w tym tyg zebyscie juz nie narzekali :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób jej zew sline

No właśnie ciagle sie zastanawiam czy robić s-line czy s4. W przypadku s4 dyfuzor tylnego zderzaka moze sie zlewać z lakierem, natomiast przy czarnym, s-linowym dyfuzorze moze wyglądać to lepiej. Ale to odległy temat, priorytetem jest obniżenie auta zeby jakos wyglądało na tych felgach :)

Wysłane z jabłka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie prezentuje się na tych felgach :)
Mam podobno bardzo a4 i właśnie taki kolor felg chciałbym wrzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób jej zew sline

No właśnie ciagle sie zastanawiam czy robić s-line czy s4. W przypadku s4 dyfuzor tylnego zderzaka moze sie zlewać z lakierem, natomiast przy czarnym, s-linowym dyfuzorze moze wyglądać to lepiej. Ale to odległy temat, priorytetem jest obniżenie auta zeby jakos wyglądało na tych felgach :)

Wysłane z jabłka

Dyfuzor S4 i listwy S4 w tym kodzie lakieru wyglądają co najmniej do niczego. Ewentualnie jakbyś go przemalował.. ale to już nie będzie to. Na mojej byłej listwy S4 były założone może przez 3 min i zdjąłem :decayed:

Edytowane przez JawoR36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób jej zew sline

No właśnie ciagle sie zastanawiam czy robić s-line czy s4. W przypadku s4 dyfuzor tylnego zderzaka moze sie zlewać z lakierem, natomiast przy czarnym, s-linowym dyfuzorze moze wyglądać to lepiej. Ale to odległy temat, priorytetem jest obniżenie auta zeby jakos wyglądało na tych felgach :)

Wysłane z jabłka

Dyfuzor S4 i listwy S4 w tym kodzie lakieru wyglądają co najmniej do niczego. Ewentualnie jakbyś go przemalował.. ale to już nie będzie to. Na mojej byłej listwy S4 były założone może przez 3 min i zdjąłem :decayed:

Ostatnio widziałem tylny zderzak z s4 i po porównaniu dyfuzora z moim lakierem stwierdzilem, ze to bez sensu, takze w grę wchodzi tylko s-line. Aczkolwiek przod z s4 chyba bardziej mi sie podoba, musiałbym zobaczyć na żywo [emoji41]

EDIT:

Przyjechały dzisiaj sprężyny - przód o dwie kategorie wagowe mniej, czyli 8, a tył jednak bez zmian - 10. Mam nadzieję, że siadzie równo i że na 1BE będzie mi się lepiej jeździła niż na 1BA :kox: Ale sprawdzę to dopiero po powrocie z wakacji także po 12 lipca :doh:

Wysłane z jabłka

Aktualizacja:

Na pokład wpadł czarny pikowany ręczny - dzięki biggman :hi: - oraz czarny mieszek z pikowaną gałką:

DSC_6710.jpg

DSC_6708.jpg

Parę dni temu zawitało również nowe oświetlenie wnętrza:

DSC_6717.jpg

Wszystkie żarówki zostały wymienione - z podsufitki, pakietu oświetleniowego, słoneczników, schowka, bagażnika, itd. Teraz pasują kolorystycznie pod oświetlenie dekorów :kox:

A po weekendzie wpada zawieszenie 1BE - przód 8, tył 10. Aktualnie jeżdżę na 1BA zarówno z przodu jak i z tyłu kategoria wagowa: 10 :doh: Mam nadzieję, że po zmianie nie będzie już kozą :hi:

DSC_6711.jpg

Edytowane przez kaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Karol :hi:

Zawieszenie zmienione. Miałem nadzieję, że przód siadzie bardziej, a tu zonk :facepalm: Za to tył siadł idealnie :kox: Oby przód się ułożył i poszedł jeszcze w dół...

1BA z A4 B6 (2002 rok):
Przód: kategoria wagowa 10 - 68,5cm
Tył: kategoria wagowa 10 - 66,5cm

DSC_7794.jpg


1BE z A4 B7 (2007 rok):
Przód: kategoria wagowa 8 - 67cm
Tył: kategoria wagowa 10 - 64,5cm

DSC_7799.jpg

Według mnie jeszcze jest za wysoko :doh: Po weekendzie umyję parcha i zrobię lepsze zdjęcia :)

Edytowane przez kaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie tył siedzi łasnie, przód zastrajkowal;) wymieniales tez gumy pod sprezynami?

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, gumy zostały wymienione. Nie mam pojęcia dlaczego tak słabo siadł ten przód. Jak się nie ułoży i nie pójdzie w dół to będę musiał coś z tym zrobić... :doh:

Przy okazji z przodu zostały wymienione tuleje wahaczy górnych i dolnych bo w starych gumy były już poprzecierane, a w niektórych całkowicie popękane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyl ladnie zszedl a z tymi przodami to chyba i 3 kategorie nizej byloby malo ehh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak niby wszystko ok to pewnie coś zle dobrane spreżyny...

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem pewien, ze dwie kategorie wagowe mniej beda w sam raz. Najwyraźniej trzeba zejść przynajmniej 4 kategorie. Poczekam troche i zobacze jak to sie ułoży. Jak praktycznie nic sie nie zmieni to bede szukać 6 i sie podmieni same sprężyny :kox:

Prawie wszystkie plany ktore chciałem zrealizować juz mam za soba.. Trzeba zacząć rozglądać sie za pakietem s-line [emoji86]

Wysłane z jabłka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...